Rio Car - automobilový MP3 přehrávač s 60 GB paměti

  0:01aktualizováno  0:01
Průkopník přenosných MP3 přehrávačů Rio značně rozšiřuje svou kolekci přístrojů. Vedle přehrávačů pamětí flash RAM a nových CD/MP3manů nyní nabízí i přístroje využívající jako médium pevný disk s nesrovnatelně vyšší kapacitou, které jsou určeny do automobilů.

Známý průkopník hardwarových MP3 přehrávačů Rio (součást firmy SONICblue) se zařadil mezi zatím ne tak početné řady výrobců MP3 jukeboxů a přehrávačů založených na pevném disku. Pevný disk o kapacitě řádově v desítkách GB je zatím jediné médium, které pojme celé hudební kolekce a nabídne uživatelům pohodlné přehrávání bez nutné neustálé výměny CD či kazet.

RioCar Stereo není zcela originálním výrobkem. Na podzim loňského roku totiž SONICblue získal britskou firmu Empeg, která se zaměřila na vývoj automobilového MP3 přehrávače s pevným diskem (v podstatě malého počítače s procesorem Intel StrongARM a systémem Linux). Výsledkem této koupě je nový model Rio Car. Vzhledově je zcela identický s poslední verzí přehrávače Empeg.

Rio Car bude dodáván v několika modelech rozlišených podle velikosti použitého pevného disku (10GB, 12GB, 20GB, 30GB a 60GB). I na nejmenší z použitých disků se vejdou celé tisíce písní ve formátu MP3. Vybrat bude možné také barvu displeje (resp. průhledného předního panelu).

Rio Car lze propojit s již existujícím audio vybavením auta (rádia, CD přehrávače). Jeho využití je však širší. Jedná se sice o automobilový přehrávač, ale je vybaven síťovým adaptérem a lze jej připojit do zesilovače, takže jej můžete přenášet a používat i doma. Pro přenos skladeb do přehrávače je nutný počítač vybavený rozhraním USB. Přehrávač je také vybaven sériovým rozhraním (Empeg nabízí rovněž Ethernet - 10BaseT).

Přehrávač využívá ID3 tag, který je při množství MP3 souborů, jež se do přehrávač vejdou, nezbytností. Zobrazuje informace o názvu skladby, interpretovi a albu. Rio Car využívá displej i k vizualizačním efektům v rytmu hudby.

Rio Car je vybaven ekvalizérem a 16MB vyrovnávací paměti proti přeskakování způsobeném otřesy automobilu. Přístroj je možné rozšířit o samostatný modul s rozhlasovým tunerem. Příslušenství tvoří kromě doprovodného softwaru síťový adaptér, USB kabel, sériový kabel a bezdrátové dálkové ovládání.

Ceny přehrávače závisejí na velikosti použitého disku. Pro model vybavený 10 GB diskem byla stanovena cena 1199 dolarů, 1349 dolarů stojí model se 20 GB, 1599 zaplatíte za 30 GB a 1999 za 60 GB.

Výrobce: SONICblue, Inc.
Website: www.riohome.com
Cena: $1,199 (10 GB)

Autor:
 

Nejčtenější

Ochranka prezidenta Putina mate GPS. Lodě se přemístily na pevninu

Obrázek ukazuje pozice rušených lodí na letišti ruského města Gelendžik, ležící...

Americká nezisková organizace C4ADS si všimla, že když se ruský prezident Vladimir Putin přiblíží k přístavu, satelitní...

Hodinky, které zachránily astronautům život, když vše ostatní selhalo

Budoucí legenda. Omega Speedmaster za nedlouho těmto hodinkám nikdo neřekne...

Před čtyřiceti devíti lety se ve vesmíru odehrála jedna z nejnapínavějších událostí. Havárie Apolla 13 mohla lehce...

Neuvěřitelné množství chyb! Jako zázrakem většina lidí havárii přežila

Pohled na kokpit, patrný je splasklý skluz. Boeing 707 společnosti BOAC...

Piloti letu BA712 společnosti BOAC udělali koncem šedesátých let jednu fatální chybu. Neaktivovali hasicí zařízení...

Černé díry mohou ovlivnit celé galaxie, řekl astrofyzik v Rozstřelu

Astronom Jiří Svoboda v diskusním pořadu Rozstřel (12. dubna 2019)

Ve středu astronomové z projektu Event Horizon Telescope ukázali vůbec první fotografii černé díry. Co to pro vědu...

OBRAZEM: „Největší“ letadlo světa se vydalo na svůj první let

První let stroje Stratolaunch (13. duben 2019)

Speciální letadlo Stratolaunch, které bude sloužit jako platforma pro vypouštění kosmických raket, absolvovalo v sobotu...

Další z rubriky

Disney koupil 21st Century Fox, jednu streamovací službu věnuje dětem

Aktuální homepage Hulu.com.

Společnost Disney dokončila nákup mediálního giganta 21st Century Fox a s ním i další části streamovací služby Hulu....

I v Česku se vyrábí skvělé hi-fi. To nejlepší se sjede do Prahy

Výstava té absolutně nejlepší poslechové techniky, Audio Video Show Praha 2019,...

Výstava nejlepší poslechové techniky Audio Video Show Praha 2019 proběhne v pátek 1. a v sobotu 2. března v prostorách...

Samsung končí s Blu-ray přehrávači, v televizích však uvede nové služby

Nývlt Václav: online #6281

Loňské modely Blu-ray a UltraHD Blu-ray přehrávačů Samsung byly podle informací společnosti poslední. Místo toho chce...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz