Panasonic: Oblečte si SD audio (2)

  5:00aktualizováno  5:00
Společnost Panasonic vstoupila na pole přehrávačů komprimované hudby jako jedna z posledních, ale její výrobky jsou rozhodně lahůdkami. Dnes si představíme druhý SD přehrávač, kovovou krabičku s označením SV-SD75.

Minulý týden jsme si představili první SD přehrávač z produktové řady e.wear společnosti Panasonic, futuristická sluchátka s integrovaným AAC/MP3 dekodérem. Dnes se seznámíme s jeho o poznání menším bráškou, kapesní záležitostí SV-SD75.

Co dostaneme?
SD75 tak jak ho Pámbů stvořil... Narozdíl od sluchátek, s nimiž vás rozhodně nikdo nepřehlédne, je "pětasedmdesátka" malá kovová škatulka o rozměrech 49,8x48x15mm. Spolu s ní obdržíme stejné příslušenství jako s předchozím výrobkem Panasonicu, 64 MB kartu Secure Digital, černou USB čtečku a totožné CD Panasonic Media Manager. Ovšem samotný přehrávač by nám byl k ničemu, takže v dodávce nalezneme ještě stříbrná sluchátka typu "pecka", řemínek z příjemné tkaniny pro zavěšení na krk a sytě modrý náramkový adaptér, takže můžeme přehrávač nosit místo hodinek - zastane samozřejmě i jejich funkci. Napájení rovněž zajišťuje jedna malá tužková AAA baterie, jež vystačí na přibližně čtyři hodiny reprodukce. Parametry dekodéru jsou totožné s SV-SD05, podporuje formáty MP3 a AAC a na dodávanou kartu tak lze vměstnat dvě hodiny záznamu v kvalitě blízké CD.

Ovládání
... a jako náramkové hodinkyPřehrávač se chová podle nastavení otočného voliče na levé straně. Možné je zvolit jeden ze tří módů: Normal, Mode a Hold. V prvním jmenovaném všechna tlačítka fungují tak, jak jim ukládají popisky. Na unikátním inverzním displeji je zobrazeno číslo tracku, název a odehraný čas, můžeme listovat mezi skladbami a měnit hlasitost reprodukce. V režimu Mode je vše jinak, tlačítko pro skok zpět přepíná mezi zobrazením názvu playlistu, formátem souboru a bitrate, klávesa pro skok vpřed volí zobrazení playlistu nebo hodin. Místo zvýšení hlasitosti se dočkáme aktivace ekvalizéru, jenž je schopen pracovat v módu "train" (zní spíš jako kapesní rádio - maximum středů a nic okolo) a umí naboostovat basy pomocí S-XBS. Dodávaná sluchátka bohužel nápor zvýrazněných nízkých frekvencí při vyšší hlasitosti nezvládají, basy příliš rezonují a zvuk je absolutně neposlouchatelný. Tlačítko pro stáhnutí volume pak volí režim přehrávání - opakování skladby, celé karty či náhodný výběr. V módu Hold jsou zobrazeny hodiny. Rozhodně příjemnou věcí je pohotovostní režim. Když přístroj vinou neaktivity ze strany uživatele "usne", zůstane nastaven na té skladbě, kdy byl naposledy vypnut.

Na závěr
Ať již budete nosit SD75 jako extravagantní hodinky, přívěšek na krku (váží jen 43 gramů!) či v té nejmenší kapsičce džínsů, která je dle jisté televizní reklamy určena k pašování zcela jiného materiálu, hudbu budete vnímat s pocitem, že se line z něčeho extra. Přehrávač vás odmění výborným zvukem i bez použití ekvalizéru, sluchový aparát bude spokojen, stěžovat si bude nejspíš jen vaše peněženka, neboť oba přístroje od Panasonicu jsou za stejnou cenu. Za módní doplňky se platí...

Hodnocení
Dodávaná sluchátka poskytují skvělý vyvážený zvuk, ale budete-li si chtít naplno vychutnat basy, chce to jinou aparaturu. Slabší sluchátka jsou vyvážena množstvím funkcí, jimiž nedisponují ani některé klasické kapesní přístroje.

Kvalita zvuku a funkce: 26 ze 30

Mnoho ovládacích prvků soustředěných na malé ploše nedělá dobrotu, zprvu se nejspíš ztratíte, po čase si na ovládání lze zvyknout. Co se týče vzhledu, přehrávač je prostě krásný a díky rozměrům nebude nikdy nikde překážet.

Ergonomie a ovládání: 20 z 25

Příslušenství je spousta a vyplývá z mnoha možností využití přehrávače. Už chybí jen ta baterie...

Vybavení: 14 z 15

Cena je stejná jako u sluchátek, ale SD75 vypadá jako velmi exkluzivní doplněk, za nějž je obvyklé obětovat vyšší částku. Normální smrtelník si jej nejspíš nepořídí.

Cena: 20 ze 30

 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Další z rubriky

VIDEA ROKU: Obří vzducholoď nad Prahou i podvod v ruské televizi

Vyhlídkový let vzducholodi Zeppelin NT nad Prahou.

Nejsledovanějšími videi na Technet.cz se za rok 2018 staly záběry z obří vzducholodě nad Prahou, klip se skartací...

Revoluční technologie pro televize od Samsungu má šanci převálcovat OLED

Televizory se zobrazovací technologií microLED budou zcela bez rámečků a...

Skvělá obrazová kvalita a škálovatelná velikost i modularita, díky které si budete moci sami složit čtvercový...

Už i za pár stokorun pořídíte skvělá sluchátka. Otestovali jsme 20 modelů

Otestovali jsme hromadu sluchátek, špatná mezi nimi díky předvýběru nenajdete.

Za pár stovek i několik tisíc. Překvapivě dobře hrající sluchátka lze pořídit již za několik stokorun a snadno se mohou...

Najdete na iDNES.cz