Nové iPody prý budou fotit i filmovat. Také budou „víc sociální“

  16:58aktualizováno  16:58
Nové iPody Touch a nano budou mít podle serveru AppleInsider ve výbavě fotoaparát s možností natáčení videoklipů. Mohlo by dojít i k užšímu propojení s některými sociálními sítěmi.

Jak budou vypadat nové iPody? | foto: Reuters

Už 8. nebo 9. září by se fanoušci nakouslého jablka měli dočkat nové řady iPodů a zřejmě i dalších, a prý mnohem větších, novinek.

Podle spekulací uvedeného serveru by nové přehrávače mohly být vybaveny 3,5 Mpix fotoaparátem a zřejmě i schopností natáčet video, stejně jako nový iPhone 3GS (veškeré info o iPhonu čtěte zde). Podle AppleInsideru by kamera neměla být u iPodů jedinou novinkou. Co chystá Apple dál, však můžeme pouze spekulovat.

Napovědět mohou chystané změny v programu iTunes 9. Měl být nově propojený s některými sociálními sítěmi, Facebook, twitter, lastfm, atd. Lze tedy předpokládat, že minimálně u iPodu Touch, který spolupracuje s Appstorem (obchod s aplikacemi pro daný přístroj) podobně jako iPhone a má Wi-Fi, přibude nějaké to přímé provázání s některou ze jmenovaných stránek.

V případě sociálních sítí by to mohla být i zcela nová vlastní síť, kterou by Apple mohl vybudovat po vzoru konkurenčního přehrávače Microsoftu - Zune. Ten již nyní umožňuje přes Wi-Fi stahování hudby přímo z on-line obchodu Marketplace včetně předplaceného a neomezeného on-line poslechu celé nabízené hudební knihovny.

Na stránkách Zunu má každý uživatel svůj profil a s ostatními může sdílet playlisty, hudební tipy, atd. Dva Zuny lze mezi sebou přes Wi-Fi propojit a vyměňovat si fotografie či hudební nahrávky. Zda se Apple inspiruje, uvidíme.

Bez zajímavosti není ani fakt, že pokud se Apple oficiálně skutečně rozhodne propojit s Facebookem, propojí se vlastně i s Microsoftem, který tuto sociální síť z části vlastní. Více v článku Microsoft koupil část "viru" Facebook za 240 milionů dolarů.

Apple by mohl a také měl hodně zapracovat i na kvalitě zvuku. Například Sony nedávno uvedlo na trh Walkman NWZ X1050, který se kromě špičkového zvukového projevu právem chlubí i funkcí Noise-Canceling. Při poslechu razantně utlumuje hluk okolí a umožňuje tak reprodukci i náročnější hudby, například vážné, nebo mluveného slova.

Podpory formátů se vylepšení iPodů asi týkat nebude. Sluší se připomenout, že v této oblasti je momentálně nejlepší novinka od Cowonu s označením S9 (podporuje: FLAC, OGG Vorbis, APE, atd). Cowon kromě toho přehrává i nekonvertované video včetně českých titulků. O obojím si může nechat majitel iPodu i Sony jen zdát.

Autor:
 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Další z rubriky

Televizor z Plzně potěšil, nabízí velmi dobrý obraz za příznivou cenu

Televizor Hisense H55U7A

Otestovali jsme v Plzni vyráběný televizor čínské značky Hisense. Za rozumnou částku nabízí výborný 120Hz LCD...

Ze studií do obýváku: vyzkoušeli jsme prototyp českého zvukového procesoru

Aural Neuronics Exquisite

Má zlepšovat zvukovou kvalitu při tichém poslechu, zmírňovat následky nešetrné digitální komprese a oživovat staré...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

Najdete na iDNES.cz