Nová DIGA prověří rychlost vašich reakcí

aktualizováno 
Společnost Panasonic tento týden představila v Seville tři nové DIGA DVD rekordéry, které oproti loňským modelů nabízejí některá zajímavá vylepšení. Jednou z největších novinek je výrazné zkrácení doby, kterou potřebuje DVD rekordér, aby po stisknutí tlačítka začal nahrávat.
Panasonic DMR-EH50

Panasonic DMR-EH50 | foto: Panasonic

Největšími novinkami DIGA DVD rekordérů je velice rychlá odezva při spuštění nahrávání a spuštění Electronic Program Guide, který je druhou hlavní novinkou. Jistě se vám někdy stalo, že jste si chtěli nahrát nějaký pořad nebo film a přišli jste o začátek jen díky tomu, že rekordér velice pomalu nabíhal. U nových modelů se podařilo zkrátit dobu, která ve standy módu uplyne od stisknutí tlačítka po spuštění nahrávání, na jednu sekundu. Nyní se už nebudete moci vymlouvat na rychlost rekordérů, protože chyba je v rychlosti vašich reakcí.

Druhá novinka Electronic Program Guide „GUIDE Plus+ System“, která ovšem není nijak revoluční a objevuje se i u dalších výrobců, vás pro změnu zbaví nutnosti neustále si kupovat časopisy s televizním programem, protože s rekordéry DIGA si můžete program pohodlně přečíst na obrazovce svého televizoru. Tato funkce nevyžaduje připojení k internetu ani placení žádných poplatků.

Proti loňským modelům byla vylepšena i kvalita obrazu. U všech tří nových modelů, DMR-ES10, DMR-ES30V a DMR-EH50, došlo ke zvýšení horizontálního rozlišení v LP módu na 500 řádek, díky čemuž je obraz dvakrát ostřejší než u loňských modelů. Nový 12bitový Analog-toDigital konverter produkuje vysoce kvalitní nahrávky se špičkovým obrazem, který nabízí i jemné odstíny a ohromující hloubky. Všechny modely navíc disponují funkcí PAL Progressive Scan pro obraz s vysokým rozlišením a detaily.

DVD rekordéry Panasonic Diga plně využívají všech výhod formátu DVD-RAM, jako jsou současné nahrávání a přehrávání záznamu, přímý přístup, editování záznamu nebo možnost mít uložené na stejném disku video a fotografie. Novinkou u letošních modelů je přidaná podpora nahrávání ve formátech DVD-RW a DVD+R a přehrávání formátu DVD+RW. Všechny tři modely, tak umožňují nahrávat na disky DVD-RAM, DVD-R/RW a DVD+R a přehrávat disky DVD-Audio/Video, DVD-RAM, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, MP3 a JPEG.

Model DMR-EH50 disponuje integrovaným harddiskem s kapacitou 80 GB, na který se vejde v nejnižší kvalitě až 142 hodin záznamu. Při záznamu na disk si můžete v nejnižším režimu EP vybrat mezi šesti a osmi hodinami záznamu, přičemž v šestihodinovém EP režimu nabízí vyšší kvalitu zvuku než v tom osmihodinovém. Ve výbavě přístroje nechybí Electronic Program Guide, uživatelsky přívětivé dálkové ovládání s chytrým kolečkem „Smart Wheel“, které umožňuje snadné hledání nahraného záznamu. DMR-EH50 je vybaven i vestavěnou čtečkou SD karet a SD prohlížem JPEG obrázků, které umožňuje snadné a rychlé sdílení souborů mezi DVD rekordérem a takovými zařízeními jako jsou osobní počítače, digitální fotoaparáty a videokamerami nebo dalšími AV zařízeními vybavenými slotem na SD jakými jsou například plazmové televizory Panasonic Viera.

Oba nižší modely DMR-ES30V a DMR-ES10 nabízejí prakticky totožnou výbavu. Jen s tím rozdílem, že DMR-ES30V je vybaven vestavěným VHS videorekordérem, který umužňuje kopírovat záznam v S-VHS kvalitě na DVD. Díky tomu, že je přístroj vybaven dvěmi tunery, můžete současně nahrávat dva programy, jeden na DVD a druhý na videokazetu.

Autor:
 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Další z rubriky

Kino do kapsy od Ankeru vykouzlí velký obraz kdekoli, kabely nepotřebuje

Anker Nebula

Na stěnu vám promítne videa z YouTube, Netflixu i USB paměti, bez připojení k elektřině zvládne i Titanic a stiskem...

Vyzkoušeli jsme nejlepší způsob, jak sledovat televizi. Poradíme i vám

Test set-top-boxů pro televizi přes internet

Nezajímá vás kdy pořad jde, ani kolik je v něm reklam. Pustíte si jej kdykoli během i po odvysílání a reklamní bloky...

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Najdete na iDNES.cz