Neviditelné mediacentrum a elektronická zubní nit. Philips na IFA 2011

aktualizováno 
Berlín (Od zvláštních zpravodajů Technet.cz) - Prodal televizní divizi a soustředí se na domácí streamování multimedií, žehlení a čištění zubů. Philips na IFA představil vybavení do každé místnosti.

Philips na IFA 2011 | foto: Václav Nývlt, Technet.cz

"Co se stane s televizory?" Této otázky budou mít po IFA 2011 zástupci společnosti plné zuby, ptá se zde na ní skoro každý. V loňském roce se totiž rozjel prodej celé evropské televizní divize společnosti Philips do Číny. Což u předního výrobce a inovátora překvapilo a vyvolalo pochybnosti o dalším vývoji produktů. Na tiskové konferenci konečně přišlo oficiální prohlášení.  

Philips - televizory

Philips s televizory nekončí, vývoj má na starosti stále stejný tým.

Philips totiž vytvořil joint venture s obřím čínským producentem televizorů, společností TPV. Divize televizorů se tak oddělila od společnosti Philips, má vlastní financování, ale vývojářský tým jen změnil korporátní barvy. Výroba vyšších modelových řad pro Evropu bude stále probíhat v Maďarsku, pro nižší modely v Číně. Z hlediska produktu a zákazníka se tak podle zástupců Philipsu nemění nic.

Philips - TV

Philips letos obdržel dvě ceny EISA za televizory - evropský 3D televizor roku a evropský ekologický televizor roku.

Zřejmě jako ujištění "nic se neděje" představil Philips novou televizní vlajkovou loď, Cinema 21:9 Platinum. Je to nejrychlejší LED televizor na světě, obnovovací frekvence je 1200 Hz, rychlost překreslení obrazu je tedy kolem 0,8 ms. Extrémně vysoká rychlost je důležitá ve 3D režimu, při kterém by tak neměl vznikat rušivý jev zvaný Crosstalk. Televizor má "filmový" poměr stran 21:9 a úctyhodnou úhlopříčku 58", tedy 147 cm. O světelnou pohodu při sledování se stará Ambilight Spectra 3, s automatickou korekcí světla podle barev v místnosti.

Spolupráce s LG, Loewe a Sharp

Multimediální platforma SmartTV k sobě pojí i dříve silně konkurenční společnosti. S cílem jednotného rozhraní se společným SDK (sada nástrojů a knihoven pro vývoj software) a tedy větší nabídky služeb a aplikací Philips spolupracoval se Sharpem a později i s Loewe. Během tiskové konference byla oznámena spolupráce s korejským gigantem LG.

Více AirPlay a "čudný" konektor pro Android

Philips rozšířil řadu dokovacích reproduktorů pro iPhone/iPod/iPad. Bezdrátový přenos muziky (a metadat) AirPlay tak mají i nové Fidelio Sound Curve a Fidelio Sound Ring.

Philips - Fidelio pro Android

Reproduktory Fidelio nyní umí připojit všechna Android zařízení s mini USB konektorem.

Úplně stranou nezůstanou ani uživatelé konkurenční platformy Android. Ty však mohou na AirPlay (či jeho jiný ekvivalent) zapomenout, Philips pouze dokovací stanice vybavil netradičně řešeným mini USB konektorem. Ten můžete otáčet a posouvat tak, aby se do něj dalo dané zařízení zapojit.

V zařízení musí být nainstalována speciální aplikace Philips Fidelio, která hudební data v digitální podobě do reproduktoru posílá. Hodně svérázné řešení ...

Neviditelný mediabox a další streamování

Nový soundbar (ta šedivá věc pod televizorem na následujícím snímku) působí tak nenápadně, že zmátl i hostesku, která ho měla na starosti. Tvrdila totiž, že je to vlastně jen reproduktor, který hraje zvuk při sledování filmů.

Philips - soundbar s multimediálním přehrávačem

Mimo tohoto standardního úkolu však CSS5123 funguje i jako bezdrátové mediacentrum. Z jakéhokoli zařízení s OS Android (či DLNA kompatibilním síťovým zařízením) můžete jeho prostřednictvím bezdrátově přehrávat filmy a hudbu na připojeném televizoru.

Již tradičně Philips předvádí zařízení z řady Streamium, tentokrát i ve spolupráci s tablety s OS Android.

Philips - Streamium
Philips - sdílení na Streamium

Mimo přehrávání hudby z vlastních zásob zahraje i internetová rádia a nově můžete využívat i hudební službu Napster.

Philips - kapesní multimediální přehrávač
Philips - audiofilská sluchátka

Na Androidu založený multimediální kapesní přehrávač by se mohl konečně podívat na trh. V jiných zhmotněních byl představen i loni a předloni, na pulty obchodů se však nedostal. Překvapením byla audiofilská sluchátka L1, kterými se chce Philips probojovat i do skupiny náročných posluchačů. Prezentace sluchátek byla poněkud podceněná, zdrojem zvuku byly výhradně přenosné přehrávače a tak nemůžeme zodpovědně říci, jak vlastně hrají. Patrná byla snaha o vyvážený a přirozený projev, u rockových nahrávek jsme zaznamenali poněkud ostřejší podání vyšších středů.

Philips ESee - voděodolná HD kamera
Philips ESee - voděodolná HD kamera

Překvapením byla i miniaturní voděodolná HD kamerka ESee. Umí natáčet video, pořizovat statické snímky ... a je navržena tak, aby ji mohlo snadno používat i malé dítě. Díky Wi-Fi lze pořízené záznamy rovnou odesílat na YouTube. Překvapením byla proto, že jsme si mysleli, že podobných "gadgetů" je na trhu již poměrně dost.

Důraz na bílou

"Zbavení" se televizní divize dokresluje již několik let trvající trend - Philips se stále více soustřeďuje na kategorii bílé techniky. Mimo hromady holicích strojků, odšťavňovačů a kávovarů v hale 22 na berlínském výstavišti přezentoval i "revoluční" žehličku PerfectCare.

Philips PerfectCare iron - žehlička bez nastavení
Philips PerfectCare iron - žehlička bez nastavení

Žehlička pro chlapy?

PerfectCare je vlastně napařovací stanicí a od svých předchůdců se liší tím, že nemá žádné nastavení. Prostě jen zapnete a žehlíte, bez ohledu na to, zda máte na prkně bavlnu, len, nebo hedvábí.

Žehlicí plocha má konstantní teplotu 130 stupňů, která je dle tvrzení výrobce nízká na poškození citlivých materiálů a zároveň dostatečně vysoká na jeho vyžehlení - samozřejmě za významné účasti mohutných výdechů páry.

Velkou pozornost poutala elektronická "zubní niť" pro ústní hygienu.

Philips SoniCare AirFloss - zubní niť budoucnosti
Philips SoniCare AirFloss - zubní niť budoucnosti

Zubní nit pro 21. století.

Z malé trysky po stisknutí tlačítka vyletí rychlostí 70 km/h dávka vzduchu s mikroskopickými kapičkami vody. Směs by měla mít dostatečnou razanci pro odstranění nečistot z mezizubního prostoru.

 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Jeden „drát“ by stačil pro celou ČR. Nové elektrické vedení láme rekordy

Transformátor pro 1 110 kV vedení v Číně, který postavila firma Siemens. Na...

Provozovatel čínské přenosové sítě spustil nejvýkonnější a nejdelší vedení světa. Putuje jím elektřina o napětí více...

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Další z rubriky

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

Parádní zvuk i obraz. První TV Philips s ozvučením B&W hraje jako z praku

Rozhraní Android TV na Philips 55OLED903

Slabinou valné většiny televizorů je kvalita zvuku. Ta zpravidla stačí na zprávy, ale pro film nebo koncert je vhodné...

Televizor z Plzně potěšil, nabízí velmi dobrý obraz za příznivou cenu

Televizor Hisense H55U7A

Otestovali jsme v Plzni vyráběný televizor čínské značky Hisense. Za rozumnou částku nabízí výborný 120Hz LCD...

Advantage Consulting, s.r.o.
C# DEVELOPER – BUDOUCÍ SPECIALISTA NA CRM

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 70 000 Kč

Najdete na iDNES.cz