MP3 přehrávač, který nebudete schovávat

aktualizováno 
Nový stylový přehrávač K7 od Qoolqee kombinuje netradiční design i maximální výbavu. Zaujmout proto může i ty, kteří místo všemožných blikátek a pěkných ikon v přehrávači, ocení věci jako podpora 3D zvuku, přítomnost line-in či kvalitní ekvalizér.
Qoolqee K7

Qoolqee K7 | foto: autor

Styl a zábava především

My jsme na test získali 1G verzi ve slušivém stříbrno-červeném provedení. Pokud bychom zakryli horní část přehrávače, vypadá tak, jako mnohé ostatní. Ale právě vrchní část jej odlišuje. V připravené vaničce, patrné z boku, je umístěn váleček mírně vystupující do popředí. Jeho pravá část je otočná, přičemž z boku funguje i jako hlavní potvrzovací tlačítko pro funkce.

Zůstaňme ještě u samotného designu. Ten je orientován na mladou generaci a předpokládá se, že majitel přehrávače bude chtít svůj "cool entertainer" ukázat i svému okolí. Poutko se nachází v horní části, navíc obsahuje západku přímo k připojení šňůrky kolem krku, která je napevno spojená se sluchátky. Vedle toho lze přehrávač připevnit k paži, k čemuž slouží přiložená páska a odnímatelná spona na spodní části K7. To se hodí při sportu, případně při vlastních tanečních kreacích. Aby toho nebylo málo, hned nad válečkem nalezneme čtyři diody v modré barvě, které poblikávají do rytmu (lze samozřejmě vypnout). Celkový dojem možná trochu kazí pouze plastové provedení, nicméně to, že K7 dokáže zaujmout, tomuto přístroji upřít nemůžeme.

 

 

Připojitelnost

Přehrávač s počítačem komunikuje přes USB rozhraní, kdy se přihlásí jako další disk (podporuje Mass Storage). Bohužel, přehrávač nahrává soubory rychlostí odpovídající USB 1.1, což rapidně prodlužuje dobu nahrávání hudby. Přes USB se nabíjí i vestavěný akumulátor, balení dokonce ani neobsahuje samostatnou nabíječku.

Ovládání

U každého MP3 přehrávače nejdříve testuji intuitivnost ovládání, respektive nakolik je nutné si nastudovat manuál. V tomto ohledu obstála K7 na jedničku. Hlavním prvkem ovládání se stává otočná válečková část ve vrchní části, přičemž tlačítko z boku plní potvrzovací funkci. Z počátku byl trochu nezvyk pro každé kliknutí měnit polohu palce. Po pravém boku dále vidíme tři tlačítka, která nás delším přidržením dostanou do dalších nabídek (zábava, nahrávání, rádio). Krátkým stiskem pak nejvrchnějším z nich přepínáme mezi informacemi o právě hrané skladbě a prohlížečem adresářové struktury. Na levou stranu tak zbývá povinný HOLD a dvě tlačítka pro regulaci hlasitosti.

  

  

Proč ho koupit?

Výborný displej, dobrý zvukový projev, mnoho funkcí a vychytávek, stylový vzhled

Proč ho nekoupit?

Pouze plastové provedení, nahrává jen do WMA, rychlost přenosu maximálně USB 1.1

Kdy?
brzy
Za kolik?
6490 Kč (1G verze, odhad)

Pokud některé z tlačítek plní jinou funkci, uvozuje ji krátký textový popisek po boku. To si, díky velikosti displeje (128x128, 65k barev), jenž kvalitativně patří k těm nejlepším, mohou autoři dovolit. V přehrávacím režimu se na displej vtěsnají všechny důležité informace, jako stavový proužek, název alba, skladby, odehraný čas, kvalita, ale třeba i graficky znázorněný ekvalizér! Pokud jde o ekvalizér, pro uživatele zůstávají rezervována dvě pásma. Vedle toho nechybí podpora simulace 3D zvuku a celkem široká škála nastavení, díky níž hudba zní tak, jak má. Hudební projev nám přijde živý, celkově velmi dobrý.

Další funkce

Standardem se stává rádio, stejně jako nahrávání z něj, či přes line-in – tyto funkce nalezneme i u K7, škoda pouze, že vše se ukládá pouze do WMA souborů. Line-in navíc poslouží i k připojení druhých sluchátek, což se celkem hodí. Dostalo se i na zábavu: výbava obsahuje dvě hry (Sokoban a řazení čísel), stopky včetně mezičasů, kalendář a propojení s Outlookem (nahraje jména, telefony a email. Ovládání si lze uzpůsobit přesně podle potřeb, to znamená, jestli se má zobrazovat odehraný nebo zbývající čas, tempo, rychlosti atd. Dále už jen heslovitě: K7 podporuje LDB (Lyric Data Base – zobrazuje text písniček, pokud je soubor obsahuje), SYNC (rozděluje při nahrávání signál při delší pauze na části) obsahuje budík, diktafon, schopnost aktualizace firmware a v neposlední řadě i nahrávání nových animací, respektive "šetřičů obrazovky" z oficiální stránky.

  

 

Koupit nebo nekoupit?

Qoolqee K7 je svým vzezřením orientovaný na mladé lidi, kteří jej budou nosit tak, aby byl vidět. To ale neznamená, že by autoři nějak ošidili funkce – ty totiž odpovídají tomu, co od přehrávače této cenové kategorie očekáváme. Sice bychom se nezlobili za jiný než plastový materiál, USB 2.0 a nahrávání přímo do MP3, to ovšem nemění nic na tom, že se jedná o povedený kousek.

 

Autor:
 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Další z rubriky

Parádní zvuk i obraz. První TV Philips s ozvučením B&W hraje jako z praku

Rozhraní Android TV na Philips 55OLED903

Slabinou valné většiny televizorů je kvalita zvuku. Ta zpravidla stačí na zprávy, ale pro film nebo koncert je vhodné...

Technologie microLED slibuje obraz jako OLED, chystá se ale levnější miniLED

„The Wall“ od Samsungu. První modulární MicroLED televizor

OLED panely jsou stále poměrně drahé a jejich výrobci se musí vypořádat se stárnutím diod. I proto řada výrobců od...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

Najdete na iDNES.cz