Maličký MP3 flash přehrávač od iRiveru: iFP-1 (preview)

aktualizováno 
Korejská firma iRiver obohatila své produktové portfolio o elegantní flashový přehrávač iFP-1. Jeho nejluxusnější verze je vybavena jemným grafickým displejem, 128 MB paměti, USB a FM tunerem s možností zaznamenávat rozhlasové vysílání i použít přehrávač jako hlasový rekordér.

Na pole kartových přehrávačů vkročila i korejská firma iRiver, a to způsobem dosti originálním. Vezměme dálkové ovládání od SlimX 2, nastavíme, přidáme baterii, protřepeme, zamícháme - et voilá, je tu iFP-1!

Pod zkratkou označení přístroje není třeba hledat nic tajemného. Vysvětlení je zcela prosté: iRiver Flash Player I. Není vlastně korektní vydávat přehrávač za kartový, pracuje totiž pouze s interní nerozšiřitelnou pamětí. Svými rozměry se řadí mezi nejmenší výrobky svého druhu na světě. Jeho 82 x 31 x 28,5 mm může směle konkurovat přehrávači Nomad MuVo (73 x 35 x 16 mm), který už se pomalu zabydluje na tuzemském trhu. Váha iFP-1 je pouhých 32 gramů a dodávána je také elegantní šňůrka na krk.

iFP-180T

iFP-1 je napájen jednou tužkovou baterií, která má vydržet až 20 hodin provozu. Kvůli ní je zadní stěna přehrávače vyboulená, nijak to však neubírá na eleganci. Oproti Nomadu MuVo je obrovskou výhodou podrobný grafický displej, totožný s MP3/CD přehrávači iRiveru, i jednoduchý ovládací joypad. Koncepcí je vůbec iFP-1 velice blízký novému dálkovému ovládání přístroje SlimX 2 (iMP-400).

iFP-180T 

Zvukové možností přístroje jsou jistě zajímavé: odstup signál/šum 90 dB, 6 předvoleb ekvalizéru a sluchátka Sennheiser ve výbavě. K přenosu souborů slouží USB rozhraní, přes nějž lze snadno upgradovat firmware. Kapesní player zatím zvládne pouze formáty MP3, WMA a ASF (8-320 kbps), v blízké budoucnosti už by měl přibýt minimálně ještě Ogg Vorbis. Přehrávač lze také využít jako přenosný harddisk. Dalším trumfem je záznam prostřednictvím interního mikrofonu. iFP-1 je vybaven funkcí AGC, která podle intenzity zvuku automaticky koriguje hlasitost nahrávaného signálu.

 iFP-180T

Přehrávač je vyráběn v několika modifikacích s rozličným stupněm výbavy a kapacitou paměti, které jsou určeny pro specifické trhy v různých částech světa. Vlajkovou lodí iRiveru je model iFP-180T, osazený 128 MB paměti a doplněný o FM tuner. Unikátní je zde možnost zaznamenávat nejen zvuk pomocí mikrofonu, ale také rozhlasové vysílání! Přehrávač se prodává za velmi zajímavých 140 USD, jeho případný dovoz by mohl zamíchat postavením podobných výrobků i na našem trhu.

CES 2019

Veletrh spotřební elektroniky CES se koná od 8. do 11. ledna. Tradičně se představí novinky ze světa smartphonů, televizí a ostatních IT odvětví. Sledujte dění z veletrhu CES 2019 online.

Mezi žhavá témata letošního veletrhu patří sítě 5G a autonomní automobily. Samsung představil modulární microLED televizi, LG srolovatlenou OLED obrazovku do podstavce. Vyzkoušeli jsme také první smartphone s ohebným displejem.

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

Další z rubriky

Už i za pár stokorun pořídíte skvělá sluchátka. Otestovali jsme 20 modelů

Otestovali jsme hromadu sluchátek, špatná mezi nimi díky předvýběru nenajdete.

Za pár stovek i několik tisíc. Překvapivě dobře hrající sluchátka lze pořídit již za několik stokorun a snadno se mohou...

Parádní zvuk i obraz. První TV Philips s ozvučením B&W hraje jako z praku

Rozhraní Android TV na Philips 55OLED903

Slabinou valné většiny televizorů je kvalita zvuku. Ta zpravidla stačí na zprávy, ale pro film nebo koncert je vhodné...

VIDEA ROKU: Obří vzducholoď nad Prahou i podvod v ruské televizi

Vyhlídkový let vzducholodi Zeppelin NT nad Prahou.

Nejsledovanějšími videi na Technet.cz se za rok 2018 staly záběry z obří vzducholodě nad Prahou, klip se skartací...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz