Lenoxx MP-768 - MP3/CD Discman (recenze)

  0:10aktualizováno  0:10
Donedávna byli zájemci o MP3/CD přehrávače odkázáni pouze na model Genica/OLEO. Nyní se díky aktivitě dovozců nabídka rozšiřuje o model Lenoxx MP-786, který vám představíme v dnešní recenzi.
Nabídka přenosných MP3/CD přehrávačů umožňujících přehrávání MP3 souborů přímo z CD-R nebo CD-RW disků je na našem trhu v současné době velmi omezená. Jejich základní výhodou při porovnání s klasickými kartovými přehrávači je absence potřeby "tankování" skladeb z počítače a díky kapacitě CD- R/CD-RW média i neporovnatelné vyšší počet uložených skladeb. Donedávna byli zájemci o tento druh MP3 přehrávače odkázáni pouze na model Genica/OLEO. Nyní se díky aktivitě dovozců nabídka rozšiřuje o model Lenoxx MP-786, který vám představíme v dnešní recenzi.

Lenoxx MP-786

Přehrávač Lenoxx MP-786 je dodáván v barevné krabici, uvnitř které kromě přehrávače naleznete také stereo sluchátka (pecky - robustnější než u přehrávače Genica), síťový adaptér, propojovací Line Out kabel se stereo jackem na straně jedné a dvěma cinch konektory na straně druhé, dvojici tužkových Ni-MH akumulátorů 1100mH, CD-ROM disk s cca 200MB MP3 souborů převážně od hudebníků prezentujících své nahrávky na serveru MP3.com, podrobný anglický manuál včetně českého překladu a vypolstrovanou brašnu chránící přehrávač proti mechanickému poškození.

V porovnání s již zmiňovaným modelem Genica/OLEO působí Lenoxx MP-786 již na první pohled podstatně příjemnějším a robustnějším dojmem. I jeho šasi a ovládací prvky jsou vyrobeny z plastu, ale jak je patrné z ilustračního obrázku, jeho provedení je nápaditější a svou roli hrají i menší rozměry (145mm x 130mm x 28mm). Rozmístění ovládacích prvků a jednotlivých konektorů nápadně připomíná starou Genicu. S největší pravděpodobností se tedy jedná a lehce vylepšený hardware původního modelu umístěný do nového atraktivnějšího obalu.

Lenoxx MP-786 přehrává jak standardní zvuková CD, tak i CD-R a CD-RW disky s MP3 soubory, které mohou mít dlouhé názvy a mohou být umístěny v direktorářích. Přehrávač podporuje maximálně 512 souborů na jednom disku a 256 souborů v direktoráři. Vzhledem k velikosti MP3 souborů nepředstavuje toto omezení žádný problém. Podporovány jsou rychlosti datového toku od 32kbps až do 192kbps se vzorkovací frekvencí 32Khz, 44.1KHz a 48KHz. Soubory s vyšší rychlostí datového toku (224kbps, 256kbps, 320kbps) nejsou přehrávány korektně a přehrávač rovněž nepřehrává soubory s proměnnou rychlostí datového toku VBR a nepodporuje playlisty.

Poslechovou kvalitu přehrávaných MP3 souborů lze zvýraznit vestavěným ekvalizérem s pěti firemními přednastaveními (Normal, Super Bass, Bass, Treble, Super Treble), která nelze měnit. Pro běžný poslech však postačují. Plynulé přehrávání i při nejsilnějších otřesech zajišťuje vyrovnávací paměť o kapacitě 60 vteřin.

Po vložení disku přehrávač automaticky rozpozná o jaký druh média se jedná. V případě disku s MP3 soubory provede jejich setřídění tak, aby při jejich postupném přehrávání byl pohyb laserové čočky zmenšen na minimum. Lenoxx MP-768 nabízí několik módů přehrávání MP3 souborů:

 • All - přehrává v setříděném pořadí všechny MP3 soubory, které najde na vloženém disku
 • Intro - z každého souboru přehraje prvních 10 vteřin
 • One - opakuje přehrávaný soubor
 • Rand - hraje soubory v náhodném pořadí
 • Dir - hraje soubory umístěné ve zvoleném direktoráři
 • Prog - hraje soubory z vloženého disku ve zvoleném pořadí (max. 128 souborů)

  Největší slabinou přehrávače je použitý LCD displej, který nezobrazuje název skladby ani název interpreta, ale zobrazuje pouze číselné údaje. Nalézt oblíbenou skladbu, nebo se rychle zorientovat v novém disku s MP3 soubory, je téměř nemožné a časově velmi náročné.

  Po zvukové stránce je kvalita přehrávaných MP3 souborů plně srovnatelná s ostatními MP3 přehrávači. Oproti Genice jsou dodávaná sluchátka robustnější a subjektivním hodnocením lze prohlásit, že hrají lépe. Pokud to však s poslechem myslíte vážně, tak i zde nezbývá, než doporučit koupi kvalitnějších sluchátek. Za zmínku rovněž stojí skutečnost, že aktivace/deaktivace některých funkcí včetně indikace vybitých baterií je doprovázena slabým pípnutím v levém sluchátku. Bohužel chybí konektor pro připojení dálkového ovládání.

  Stejně jako Genica, tak i Lenoxx MP-786 nabízí možnost nahrát přes mikrofon až 500 vteřin audio dat do interní paměti s automatickou regulací úrovně nahrávaného signálu. Tato funkce se pravděpodobně přílišné popularitě mezi uživateli přehrávače těšit nebude. Navíc s přehrávačem není dodáván žádný mikrofon a výrobce neuvádí jeho požadované technické parametry.

  Napájení přehrávače je zajištěno dvěma 1.5V AA tužkovými monočlánky, jejichž výdrž záleží především na nastavení hlasitosti a na parametrech připojených sluchátek. Výrobce uvádí, že při použití alkalických baterií je jejich životnost cca 5 hodin. Integrovaná dobíječka umožňuje dobíjet dobíjitelné baterie přímo v přehrávači. Stačí jej připojit prostřednictvím dodávaného adapteru do sítě. Doba nabíjení dodávaných Ni-MH 1100mAH akumulátorů je cca 6 hodin a jeho dokončení je signalizováno na LCD displeji.

  Přehrávač Lenoxx MP-786 je rozhodně zajímavým produktem, který si zájemce z řad příznivců formátu MP3 určitě najde. Oproti modelu Genica/OLEO nabízí atraktivnější a menší provedení. Jeho jedinou výraznější slabinou je malý LCD displej, který nezobrazuje název přehrávané skladby ani interpreta.

  K recenzi zapůjčila firma SCARAB.

  Výrobce: Lenoxx Industries, Inc.
  Cena: 6490Kč včetně DPH

 • Autor:

  50. výročí přistání na Měsící

  Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

  Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
  O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
  Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
  Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

  Nejčtenější

  Chyběl necelý metr. Parašutisté nekopali v kryptě obležené nacisty marně

  Radarový průzkum krypty v únoru 2019

  Po 77 letech od atentátu na Heydricha se podařilo prokázat existenci průchozí stoky před kostelem sv. Cyrila a Metoděje...

  Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte

  Pro bezpečí na internetu je důležité nesdělovat soukromé ověřovací kódy, někdo...

  Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu...

  Jsou neskutečně levné a jedovaté. Čínské tonery do tiskáren obsazují trh

  Jak vybrat náplň do tiskárny, aby do ní padla jako ulitá? Ne každá je vhodná a...

  Především kvůli nízké ceně lidé riskují zdraví a kupují ultralevné tonery do laserových tiskáren od neznámých výrobců....

  Proč havarovaly Boeingy 737 Max? Firma spěchala a porušila vlastní zásady

  Jak vznikly problémy, které vedly k havárii nejnovějších letadel Boeing 737 MAX

  Nejnovější letadla Boeing 737 MAX 8 už tři měsíce nelétají. Při dvou jejich nehodách totiž zemřelo 346 lidí. Stopy...

  Nečekaný objev. Našli jsme stopy po posledním boji parašutistů

  Stopy po výbuchu granátu, který podle dostupných indícií smrtelně zranil Jana...

  Osmnáctého června 1942, ve čtyři hodiny deset minut ráno, začal v Resslově ulici v Praze nerovný boj. Stovky esesmanů...

  Další z rubriky

  Z telefonu udělá tablet. Velká přenosná obrazovka nadchne i hráče

  ZenScreen

  Má hmotnost 770 gramů a na akumulátor vydrží čtyři hodiny. S notebookem funguje jako druhý monitor, po připojení...

  Huawei chystá televizor. Bude to první přístroj s připojením přes 5G

  Ilustrační snímek

  Čínská společnost Huawei vyvíjí vlastní televizní přijímač. Jeho hlavní devizou má být vedle vysokého rozlišení i...

  YouTube Music dorazila do ČR. Hudbu vybírá i podle toho, kam jdete

  YouTube Music

  Každý den umíchá „mix“ skladeb na míru vašemu vkusu a automaticky jej stáhne do paměti pro poslech na cestách. K obřím...

  Najdete na iDNES.cz