ČT rozjíždí interaktivní televizi. K superteletextu přidala archiv

  14:26aktualizováno  14:26
Česká televize připravila pro majitele s odpovídajícím vybavením rozšíření svého hybridního vysílání. To má nyní nově zpřístupněn i internetový archiv.

Prohledávání iVysílání podle data v nabídce HbbTV od České televize | foto: Panasonic

Česká televize ve čtvrtek doplnila svou nabídku hybridní televize (HbbTV) o zkušební provoz televizního archivu iVysílání. Doplní tak současnou HbbTV nabídku, která se skládá z teletextu rozšířeného o lepší grafické rozhraní i ovládání a dále o programové nabídky v podobě elektronického programového průvodce (EPG) s fotografiemi a náhledy pořadů. 

Nevíte, co je to HbbTV?

Poradí vám náš seznam zkratek.

Najdete ho zde.

Žádný strach. S naším průvodcem se v nových technologiích zorientujete.

Žádný strach. S naším průvodcem se v nových technologiích zorientujete.

Mezi další možnosti HbbTV od České televize patří možnost prohlédnout si sportovní aplikaci MS hokej 2012 (květen 2012), Euro 2012 (červen 2012), LOH 2012 (červenec 2012) a aplikaci k MS v hokeji z května 2013. Hybridní televize přitom kombinuje televizní vysílání se širokopásmovým internetem.

Aplikaci iVysílání lze využít k přístupu ke kompletní databázi videí publikovaných na webu ČT. Aplikace zahrnuje tipy ČT a nejsledovanější videa. Pořady lze vybírat podle data nebo podle abecedy, a to formou jednoduchého filtrování názvů pořadů. Záložka "Moje pořady" je určena pro individuální výběr oblíbených pořadů. Videa lze přehrávat v okně nebo na celé obrazovce.

Pro připojení k HbbTV nabídce je třeba mít k dipozici odpovídající televizní přijímač nebo set-top box a připojení k internetu. Aktualizovaný seznam najdete na speciální stránce ČT zde.

Hybridní televize je v Česku přes rok

Česká televize začala s testováním HbbTV v květnu 2012. Nejdříve začala s vylepšeným teletextem a později přidávala další aplikace. V té době počítala i s tím, že později umožní například hlasovat přes ovladač v televizních anketách nebo ohodnotit hosta pořadu Hyde Park ČT24.

Co už umí HbbTV

"Pohodlí je také jedna z hlavních výhod. Co dostáváte z počítače, budete moci dostat i při ležení na gauči u televize," uvedla tehdy při prezentaci nového systému Pavlína Kvapilová, která má v ČT na starosti nová média.

Budoucnost rozvoje HbbTV je zaštítěna i Evropskou unií, protože tento formát podporuje Evropská vysílací unie. V budoucnu se tak můžeme dočkat ještě většího propojení vysílaného obsahu s doplňkovými službami.

To umožní propojení speciálních dat (či chcete-li kódů), která budou vysílána souběžně s právě běžícím programem, s informacemi k nim přidruženými, které mohou být získávány z internetu. V průběhu sportovního vysílání tak mohou být k dipozici informace o dalších zápasech, tabulky, přehledy, sestavy týmů i informace o jednotlivých sportovcích. Ale objevit se může třeba i skrytá nabídka sázky na výsledek, která se zobrazí po stisku k tomu určeného tlačítka.

Autor:
 

Nejčtenější

Třímachový zabiják letadlových lodí Suchoj T-4 byl velkým žroutem rublů

Suchoj T-4

Historie letectví se pozoruhodnými stroji jenom hemží. Jedním takovým byl i sovětský bombardér Suchoj T-4. Vznikl pouze...

Poslední vrtulník. Začíná předehra zcela zapomenuté letecké tragédie

Reklama NYA zvoucí k cestování v proudové době

Byla to budova, kterou by někteří obyvatelé New Yorku nejraději hned po dokončení nechali zdemolovat. Místní bar s...

Osudový omyl. První a poslední přistání proudového letadla v Olomouci

MiG-21F trupového čísla 0618 s nímž v Olomouci tragicky havaroval kadet Omran...

Bylo mu 23 let, když se u Přerova učil létat na vysoce výkonném letounu Mig-21F. Podcenil však zadání úkolu a při...

Statisíce posluchačů přišly o svá internetová rádia, náprava je pomalá

DAB rádio Pure Oasis Flow

Mnoha posluchačům internetových rádií zmizely předvolené stanice i jimi přidané streamy. Největší výrobce čipů pro...

YouTube Music dorazila do ČR. Hudbu vybírá i podle toho, kam jdete

YouTube Music

Každý den umíchá „mix“ skladeb na míru vašemu vkusu a automaticky jej stáhne do paměti pro poslech na cestách. K obřím...

Další z rubriky

Huawei chystá televizor. Bude to první přístroj s připojením přes 5G

Ilustrační snímek

Čínská společnost Huawei vyvíjí vlastní televizní přijímač. Jeho hlavní devizou má být vedle vysokého rozlišení i...

Skvělé pohodlí i obsluha, při telefonování byste je ale raději zahodili

Microsoft Surface Headphones

Otestovali jsme sluchátka Microsoft Surface Headphones. V některých ohledech patří k tomu nejlepšímu na trhu, v jednom...

Před nabíjením přetrhněte. Sluchátka Huawei dobijete přímo z telefonu

Huawei FreeLace

Za pár minut je nabijete na hodiny poslechu, energii dočerpají i z konektoru telefonu. Huawei FreeLace jsou překvapivě...

Najdete na iDNES.cz