Firma LG utajeně vystavovala první kapesní 3D televizi bez brýlí

aktualizováno 
Las Vegas (Od zvláštních zpravodajů Technet.cz) - Společnost LG na veletrhu CES mimo jiné představila prototyp přenosné 3D televize pro americký trh. K sledování nejsou nutné speciální brýle. Viděli jsme i nové tenké a chytré televize a slyšeli slib o příchodu 31" 3D OLED obrazovky.

CES 2011 - LG představilo světově první přenosnou televizi Mobile DTV | foto: Jan Kužník, Technet.cz

Firma LG uvedla svou největší novinku paradoxně zcela mimo svůj stánek. Prototyp prvního mobilního DTV televizoru pro NRT (Non-Real Time) televizní vysílání ukazovala nenápadně u malého stolku. Použitá norma by měla být kompatibilní se standardy ATSC A/153 a ATSC NRT. Pro tento typ vysílání LG uvedlo i první prototyp androidího telefonu s 3,2" displejem s rozlišením 320 × 240 pixelů.

CES 2011 - LG představilo světově první přenosnou televizi Mobile DTVCES 2011 - LG představilo světově první přenosnou televizi Mobile DTV

Televize má sedmipalcový displej s rozlišením WVGA. Je uzpůsobena pro příjem 3D obrazu ve formátu side by side (tj. obraz pro levé a pro pravé oko vedle) s rozlišením 416 × 240 pixelů s dodatečným přepočtem na 800 × 400 pixelů.

Referenční zkušební 3D ukázky nevypadaly na televizi zle. Obraz ale zdaleka nedosahuje takových výsledků jako klasická 3D technologie, která používá aktivní brýle. V obrazu je jasně patrný rastr a při pohybu hlavy se jakoby vlní.

CES 2011 - LG představilo světově první přenosnou televizi Mobile DTV

Televizní 3D vysílání uvedeného typu není nikde na území USA k dispozici. Společnost zatím pouze sonduje zájem trhu. V domovské Jižní Koreji (odkud LG pochází) je mobilní televize zcela běžnou záležitostí a se stereoskopickým obrazem také experimentují. Používají ale jinou normu.

Kdo čekal přímo na stánku firmy LG další revoluční produkt, mohl být trochu zklamaný. Řadu Blu-ray přehrávačů doplňují nové modely ještě tenčích televizních přijímačů s technologií podsvícení Nano LED a nové plazmové TV.

LG VC

Nejvyšší modely podporují wi-fi a technologii Smart TV, která z televizoru dělá multimediální centrum s přístupem na internet podobně, jako u konkurence. A samozřejmě se novinky chlubí podporou 3D. V balení každého televizoru s podporou Cinema 3D prý budou 4 pasivní polarizační brýle.

CES 2011 - LG představilo prototyp 3D OLED televize s úhlopříčkou 31 palců. Obraz vypadá opravdu výborně.

CES 2011 - LG představilo prototyp 3D OLED televize s úhlopříčkou 31 palců. Obraz vypadá opravdu výborně.

Právě pasivní technologie může odradit některé diváky od 3D produktů LG. Obraz má totiž pouze poloviční rozlišení (oproti aktivním Full HD systémům od Sony, Samsungu a Panasonicu). LG sice již zjemnila rastr od minulých verzí, přesto je na velkých úhlopříčkách při sledování jasně patrný. Vypadá to jako miniaturní černé body vložené do obrazu. Vše o 3D technologiích naleznete v sérii článků zde.

LG VC

Stánek LG

LG VC

Smart TV upgrader

Již minulý rok firma představila svůj "magický ovladač" Magic Remote. Letos ukázala jeho inovovanou verzi, která umožňuje ovládat pohyb v menu pomocí pohybů a gest a šesti tlačítek. Pracovat s ním je podobné jako v případě pohybových ovladačů konzole Wii nebo Sony Move.

LG VC

LG připravilo pro rok 2011 speciální krabičku, která z běžné televize vytvoří chytrou. Zařízení ST600 Smart TV Upgrader stačí přes HDMI připojit ke staršímu televizoru a hned lze využívat připojení k internetu nebo paměť USB disků. Podobné multimediální set-top boxy jsou na trhu již nějakou dobu. LG tak není první, ale nabízí firemní řešení, které bude oslovovat především současné majitele televizních přijímačů.

Trouba vám poradí co uvařit k obědu

LG sází i na inteligentní domácí spotřebiče. Umožní například stáhnout si recepty spojené s automatickým naprogramováním trouby, aby stačilo jen dodat správné suroviny.

LG VC

Pány možná více zaujme robotický vysavač, který díky vestavěné kamerce může sloužit jako nenápadný špion.

Autoři: , ,

Nejčtenější

Miliony uživatelů řeší problémy s Windows 10. Někomu i zrudla obrazovka

Aktualizace Windows 10

Kontrola aktualizací Windows se v poslední době Microsoftu nedaří tak, jak by měla. Nové aktualizace přinášejí řadě...

USA by mohly prohrát omezený konflikt s Čínou, soudí vědci ze Sydney

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Vojenská nadřazenost Američanů v Jihočínském a Východočínském moři je věcí minulosti. Jejich ozbrojené síly jsou...

Firma chtěla krávy bez rohů. Na zvláštní chybu přišli, než zvíře snědli

Geneticky modifikovaný organismus (v tomto případě kráva)

Americká společnost se pokusila genetickou úpravou skotu zbavit krávy bolesti a chovatele práce. Vytvořila plemeno bez...

Dosud neprozkoumaný hrad Karla IV. vydá tajemství. Jsme na samém začátku

3D model Karlova hrádku

Archeologové, historici, památkáři, architekti a geofyzici odhalují první tajemství Karlova hrádku. Nechal si ho pro...

Podílel se na revolučním objevu. Teď se bojí, jak ho veřejnost přijme

Samuel Sternberg se podílel na objevu nástroje na editaci genu (CRISPR)

Geneticky modifikované děti jsou nezodpovědný, hloupý experiment, myslí si Samuel Sternberg. Americký genetik, který se...

Další z rubriky

Legendární sluchátka mají nástupce. Vyzkoušeli jsme „sedmistovky“ Bose

Bose Noise Cancelling Headphones 700

Příchod nových bezdrátových sluchátek s aktivním potlačením hluku Bose Noise Cancelling Headphones 700 doprovodila...

Opletená sluchátka do posilovny odvádějí pot, potahy lze vyprat

Adidas RPT-01

Adidas ve spolupráci se švédskou společností Zhound Industries na veletrhu IFA 2019 ukázal speciální sluchátka do...

Philips vylepšil nejlépe hrající televizor a vrací se k audiu

Philips IFA 2019

Spolupráce společností TP Vision a Bowers&Wilkins pokročila do další fáze, ozvučení televizoru OLED+ 984 bylo zcela v...

První test v ČR: Sennheiser Ambeo je soundbar z kategorie zázraků

Sennheiser Ambeo

Třináct reproduktorů, třináct zesilovačů, roky vývoje algoritmů a obvodů pro zpracování prostorového zvuku, reprodukce...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz