E2 Cult: Kovový MP3 přehrávač, kompletně v češtině

aktualizováno 
Přehrávač Emgeton E2 Cult si nás získal kvalitním provedením a komplexní výbavou. Jeho menu je kompletně v češtině a podporuje dokonce i oháčkované a očárkovaná ID3 tagy. Navíc nestojí nic navíc. I proto získal prestižní ocenění Tip iDNES.

Značka Emgeton je v e-shopech s MP3 přehrávači zastoupena více než početně. Mezi její povedené kousky patří například, svého času nejmenší harddiskový minijukebox Mpeye HTS 200, jehož recenzi na Technetu naleznete zde nebo barevný iOps X5 – recenze zde.

Na konci letpšního léta se rodinka Emgetonu rozrostla o další flashový přehrávač s názvem E2 Cult. Čím je zvláštní? Kromě sebevědomého názvu a kvalitního kovového provedení, které jsou vidět na první pohled, je to především kompletní podpora češtiny jak v ID3 tazích, tak v Menu. Emgetonu také nechybí žádná z obvyklých standardních funkcí (diktafon, FM tuner s nahráváním, linkový vstup, prohlížení TXT souborů). Napájení obstarává jedna mikrotužková baterie což bude velké části uživatelů jistě vyhovovat a neméně velké naopak vadit. Podstatný je fakt, že E2 Cult se svojí cenou řadí spíše do kategorie low-endu, zatímco výbavou a provedením se hrdě hlásí ke střední třídě.

 

Testovali jsme přehrávač s kapacitou paměti 1 GB.

Čeština přímo z krabice

Emgeton umí česky hned jak ho vybalíte z krabice. Uvítací animace vás pozve na české stránky dovozce a celé Menu je kompletně počeštěno. Zde musíme podotknout, že překlad se opravdu povedl. Tápat nebudete. Bezchybně je provedena i podpora českých ID3 tagů. Na trhu není mnoho přehrávačů, které si poradí s háčky a čárkami.

 

Menu stejně jako ID3 tagy v češtině nabízí pouze harddiskový iRiver H10 (recenze na na Technetu zde) z flashových přehrávačů však žádný. Diakritiku v názvech zvládá MPIO FG 100 (recenze na Technetu zde), cmtech S650 (jeho duel s přehrávačem Safa naleznete na Technetu zde), všechny dosavadní irivery a některé modely iAudio se speciálním firmwarem (ke stažení v diskusním fóru zde).

  

Ovládání: Jednoduché a intuitivní

Většinu funkcí aktivujete čtyřsměrným joystickem. Jeho dlouhým stiskem vyvoláte technické Menu, krátký stisk zobrazí stromovou strukturu adresářů a oblíbené skladby. Jednotlivá menu a adresářová struktura se logicky rozbalují nebo naopak zavírají při natočení joysticku vlevo nebo vpravo.

Tlačítko Mode, umístěné spolu s Play a Stop na horní hraně přístroje, aktivuje veškeré funkce přehrávače – MP3 playback, FM tuner, Diktafon, Linkový vstup. Na vývoji Cultu se výrazně podílel tuzemský výhradní dovozce. Celý systém ovládání byl koncipován tak, že je podobný tomu, který používají přehrávače značky iAudio. Na škodu to rozhodně není. V Emgetonu nezabloudíte.

Co je potřeba Cultu vytknout je jeho relativní pomalost. Zatímco při procházení menu je odezva přehrávače na pohyb joysticku okamžitá, při listování stromovou strukturou alb si budete muset občas chvilku počkat. Ověřili jsme si však, že při obvyklém používání tuto negativní vlastnost ani neodhalíte.

 

Funkce: Bez větších výhrad

Zvukový projev jsme jako tradičně hodnotili se sluchátky Koss Porta Pro a neshledali jsme závažnějších nedostatků. Stručně řečeno Emgeton E2 Cult nabízí velmi slušný nadprůměr. Přiložená sluchátka navíc také nejsou k zahození. Dovozce uvádí, že se jedná o OEM verzi značkových pecek Senheiser MX350. Co se týče zvukových úprav, k dispozici jsou přednastavené i jedna libovolně upravitelná ekvalizační křivka. Někoho zaujmou i efekty WOW a SRS, my vám však jejich používání doporučit nemůžeme.  

Proč ho koupit?
Přehrávač je kompletně v češtině včetně ID3 tagů, Menu a textů v TXT.
Proč ho nekoupit?
Pomalá reakce na pohyb joysticku při listování obsahem přehrávače 
Kdy?
Již v prodeji
Za kolik?
4 690 Kč za 1 GB, 3390 Kč za 512 MB

FM tuner nabízí 50! pamětí pro uložení naladěných stanic. Vzhledem k tomu, že v ČR vysílají asi tři poslouchatelná rádia je to mnoho, ale to nic nemnění na faktu, že se jedná o vychytávku více než příjemnou. Většina přehrávačů totiž nabízí maximálně 20 pozic. Vyhledávat stanice můžete ručně nebo pomocí spolehlivého autoscanu. Kvalitu a způsob nahrávky lze měnit v rozmezí bitrate 32 kbps při ADPCM až 128 kbps při komprimaci do MP3. Záznam je srovnatelný s poslechem dobře naladěného rádia.

Bohužel linkový vstup, při stejných volitelných parametrech, již tak spolehlivý není. Chybí zde možnost automaticky rozsekat nahrávku na jednotlivé písničky, což ale v této cenové kategorii nelze brát jako výraznou výtku. Zamrzel nás však mírný šum, který je na záznamu patrný i při nejvyšším bitrate (128 kbps). Diktafon je spolehlivý a záznam relativně čistý.

Na čtyřřádkovém displeji (CSTN, 128 x 64 obr. bodů, 2,7 x 1,4 cm) si můžete kromě informací o přehrávané skladbě z ID3 tagu a animovaného loga prohlížet i texty ve formátu TXT. Ani zde pochopitelně nechybí podpora češtiny. Podsvícení displeje lze navíc libovolně měnit mixováním RGB (červená – zelená – modrá) barev.

Vlastnosti přehrávače je možné i nadále zdokonalovat díky upgradovatelnému firmware, který je ke stažení na stránkách dovozce – zde.

Provedení: Kov

Přehrávač se zatím prodává ve dvou barevných provedení. Černá barva označuje 1 GB paměti, světle modrá metalíza značí 512 MB. V nejbližší době by však měli být k dostání i další barvy a navíc i výměnné kryty, podobně jako u mobilů. Dílenské provedení Cultu je opravdu luxusní a všichni z naší redakce, kteří si Emgeton vyzkoušeli jej pochvalovali. Výjimkou je krytka mikrotužkové (AAA) baterie, která svou vrklavostí mnoho důvěry nebudí. Na druhou stranu je nutné poznamenat, že i ostatní výrobci a to i dražších přehrávačů, používají totožné řešení.

 

Koupit či nekoupit

E2 Cult je výborný MP3 přehrávač, který vás výbavou nezklame, provedením nadchne a cenou nezruinuje.


Přehrávač Emgeton E2 Cult získává prestižní ocenění TIP iDNES.  

 

Technická specifikace:

  • Přehraje formáty: MP3 (8 – 392 kbps, včteně VBR), WMA (5 – 192 kbps), ADPCM
  • Displej: CSTN, 128 x 64 obr. bodů, 2,7 x 1,4 cm, různobarevné podsvícení
  • Napájení: 1x AAA baterie
  • Výdrž baterie: změřili jsme 15 hodin (výrobce uvádí 18 hodin)
  • USB 2.0
  • Rozměry: 70 x 31 x 16 mm
  • Hmotnost: 33 g (bez baterie)

    
 

Galerie displejů:

     
 

 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

… i po kousnutí.

Před stánkem „Impossible burger“ na lasvegaském výstavišti byla k vidění nevídaná věc. Vegetariáni i „masožrouti“ jedli...

Další z rubriky

VIDEA ROKU: Obří vzducholoď nad Prahou i podvod v ruské televizi

Vyhlídkový let vzducholodi Zeppelin NT nad Prahou.

Nejsledovanějšími videi na Technet.cz se za rok 2018 staly záběry z obří vzducholodě nad Prahou, klip se skartací...

Technologie microLED slibuje obraz jako OLED, chystá se ale levnější miniLED

„The Wall“ od Samsungu. První modulární MicroLED televizor

OLED panely jsou stále poměrně drahé a jejich výrobci se musí vypořádat se stárnutím diod. I proto řada výrobců od...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz