10 televizorů opravdu pro každého. Vyberte dárek na poslední chvíli

  0:30aktualizováno  0:30
Ve velkém testu zvítězil televizor Sony, poměrem ceny k podanému výkonu nás zaujal Sencor. U Philipsu jsme chvíli obdivovali a chvíli proklínali speciální světelnou funkci Ambilight.

Test 32 LCD TV | foto: Václav Nývlt, Jan Kužník - Technet.cz

V testu se utkalo deset televizorů s úhlopříčkou 32". Vybrali jsme HD ready i dražší Full HD modely, s cenou od deseti do 40 tisíc korun. Test jsme pojali uživatelsky, podrobné rozebírání použitých technologií jsme tentokrát vynechali - ve vánočním shonu by to bylo zbytečné.  

Absolutním vítězem celého klání se stal Full HD (tj. nejvyšší možné rozlišení obrazovky) televizor Sony KDL-32W4000, který za rozumnou cenu nabízí perfektní obraz i zvuk, výborně vyřešenou obsluhu i EPG (elektronický programový průvodce - tj. virtuální televizní program zdarma), tuner schopný příjmu analogového a samozřejmě i DVB-T, DVB-C a DVBT MPEG 4 HD vysílání. Poslední zmíněné oceníte zejména při sledování televize Nova, která již ve vysokém rozlišení některé pořady vysílá. Rozdíl v kvalitě obrazu je v takovém případě opravdu markantní. Na dalších místech se umístil designově originální Samsung s perfektním obrazem a dokonalým dálkovým ovladačem aPhilips a perfektním zvukem a systémem AmbiLight.

Cenovým tipem redakce se stal bezesporu Sencor, který navzdory velmi nízké ceně předvedl velmi slušný výkon jak po stránce obrazové, tak zvukové.

V testu se neobjevil žádný - úplný - propadák. Všechny přístroje svoji službu odvedou. Oproti dřívějším dobám se LCD panelům zřetelně zlepšilo jak podání černé barvy, tak i pozorovací úhly. Ty již zpravidla nejsou v horizontální rovině limitující (nyní můžete televizi sledovat téměř z boku). Ve vertikální rovině však doporučujeme moc neexperimentovat - osa pohledu by měla být kolmá na plochu zobrazovače (tj. z očí do "očí"). V tomto ohledu nás nejméně přesvědčil Panasonic.

Unikátní funkci Ambilight nabízí Philips. Děj na obrazovce je dokreslován světelnými efekty vyzařovanými okolo přístroje. V ideálním případě - pokud se nëmají od čeho odrazit - je výsledný efekt pro diváka přínosem. Pokud však máte menší byt a okolo televize nábytek, budete neustále rušeni tím, že na vás něco z kuchyně poblikává.

Bez závažnějších chyb a s vynikajícími výsledky jsme shledali i televizory Sharp a Toshiba. Pioneer se od ostatních v testu odlišuje především luxusním puritánským vzhledem, širokými možnostmi nastavení a nejlepším zvukem.

Samsung vyniká jedinečným dílenským provedením. Unikátní metodou byl vyroben transparentní rámeček kombinující černou a vínovou barvu. I ve vypnutém stavu je na takový objekt vskutku pěkný pohled. Za jasně nejhezčí televizor v testu jej ihned označila i naše modelka Bára.

 Na konci článku najdete referenční výrobky, které používá redakce Technet.cz k testování.

 Testované televizory:
 Gogen 3276 IDTV
 Grundig Vision 7 32-7851T
 Panasonic TX-32LXD80F
 Philips 32PFL7603D
 Pioneer Kuro KRL-32V
 Samsung LE32A656
 Sencor SLT-3214PVBT
 Sharp Aquos LC-32XL8E
 Sony Bravia KDL-32W4000
 Toshiba Regza 32XV505D

Dvaatřicet palců - ideál do obýváku

V podstatě jediným kritériem výběru přístroje do testu byla úhlopříčka obrazovky: 32 palců, nebo-li 82 centrimetrů. Jde totiž o úhlopříčku, která je dle nás optimální pro většinu běžných obývacích pokojů, nebo luxusnějších ložnic.

Televiozory jsou zpravidla široké tak akorát aby se věšly do nábytkové stěny (to však před koupí doporučujeme přeměřit), nabízí dostatečně velký obraz pro filmový zážitek a zároveň ne tak velký, abyste se při sledování DVB-T museli ptát "co je to sakryš za mozaiku?".

Příjem a instalace

Všechny televizory v testu dokáží naladit analogové i digitální DVB-T MPEG2 vysílání, tedy to, co volně chytnete na velké části území české republiky. Pouze Sony tuto nabídku rozšířilo na DVB-T MPEG4 HD a DVB-C, takže s ním můžete přijímat pokusné vysílání ČT1 a TV Nova ve vysokém rozlišení a digitální vysílání kabelové televize.

 Jak daleko sedět?

Optimální pozorovací vzdálenost začíná na zhruba 1,5 metru metrech, za optimum považujeme 2,5 metru.

U širokoúhlých LCD televizorů totiž rozhodně neplatí oblíbená poučka "pozorovací vzdálenost je trojnásobkem úhlopříčky" - můžete sedět blíž. Především u FullHD modelů to jemná kresba obrazu umožňuje, odpadá také argument a ozdravotních rizicích blízkého sledování CRT obrazovek.


Kladně hodnotíme i jednoduchost úvodní instalace, s tou však až na vyjímky potíže nebyly. Televizory po prvním zapojení (či po restartu do továrního nastavení) spustí průvodce, kde vyberete komunikační jazyk, zemi, ve které se nacházíte a spustíte ladění. To může trvat i desítky minut, ale vzhledem k četnosti této procedury jsme rychlost nehodnotili. Větší důraz jsme kladli na plnou lokalizaci, tedy české menu, ČR mezi pracovními zeměmi a korektní diakritiku u EPG. S diakritikou měl problém jen Samsung. 

Zkoumali jsme provedení programového průvodce (EPG), díky kterému můžete z pohodlí křesla listovat programovou nabídkou. Můžete si taky nechat konkrétní pořad připomenout - televizor zobrazí upozornění, přepne program, nebo se všas zapne. Nejlepší EPG měl Pioneer a Sharp, naopak zcela bez EPG byl Panasonic.

Obraz a zvuk

Obraz jsme hodnotili s pomocí nového, z Japonska dovezeného, testovacího Blu-ray disku. Díky testovacím signálům, obrazcům a referenčním sekvencím, jsme snadno odhalili i ty vlastnosti zobrazovače, které při běžném sledování filmu nemusí být vždy patrné. 

Sledovali jsme statické i pohybové rozlišení televizoru, ostrost horizontálního pohybu znaků, kontrastní vlastnosti panelu, reprodukci černé barvy, gradaci šedé a věrnost barev.

Obrazem tentokrát exceloval televizor Sony, na paty se mu lepil především Samsung.

U zvuku jsme hodnotili srozumitelnost vokálů, frekvenční bohatost, plnost a také maximální hlasitost, které je televizor schopen dosáhnout bez zkreslení.

Test 32 LCD TV


Dvaatřicítky v praxi


Gogen 3276 IDTV

Televizor hranatých tvarů působí díky širšímu rámečku kolem obrazovky mohutněji, než ostatní. Dálkový ovladač patří mezi drobnější, ale celkem dobře se ovládá.

GoGen

Ladění naopak nepatří mezi nejintuitivnější, probíhá zvlášť pro analog i digitál, stanice nelze třídit, jen filtrovat dle druhu (TV, rádio). Ačkoli má televizor v nabídce lokalizací Českou republiku, menu češtinou neoplývá. Není to zásadní problém, ale těm co nevládnou cizím jazykem to obsluhu komplikuje.

GoGen

Při přepínání kanálu vidíte název stanice, název a časy aktuálně vysílaného a následujícího pořadu, úroveň signálu a aktuální čas. V EPG vidíte živý náhled vysílání, můžete listovat kanály, přičemž u každého vidite aktuální a násůedující pořad. Můžete se přepnout do rozšířené nabídky menu a vybírat v delším časovém úseku ... což je trochu krkolomné.

GoGen
Ovládací prvky jsou na pravé straně, popisky tvořené prolisy nejsou v šeru dobře čitelné. 

Usínací režim sleep lze nastavit v rozsahu 10 - 120 minut, po jejichž uplynutí se přístroj sám vypne. Při vypnutí se však rozzáří modrá dioda, jejíž intenzivní svit může rušit například při spánku.

 Základní parametry  (uváděné výrobcem)
 rozlišení:  1366 x 768
 jas:  500 cd/m2
 kontrast:  6500 : 1
 pozorovací úhel:  178°/178°
 tunery:  A, DVB-T
 odezva:  8 ms
 spotřeba:  140 W / 1 W
 rozměry (š x v x h):  804 x 602 x 120
 hmotnost:  14,5 Kg


Kdysi běžnými, ale v současnosti spíše neobvyklými funkcemi jsou obraz v obraze (PIP) a obraz vedle obrazu (PAP). Jeden z obrazů vždy obsahuje obraz z TV tuneru, druhý z libovolného vstupu. Kombinaci jednoho kanálu z analogového a jednoho z digitálního tuneru přístroj nenabízí. Snadným přepínámím si však vyberete zvuk, který slyšíte z reproduktorů.

GoGen
Vstupy: 2x HDMI, 1x VGA, 2x SCART, 2x analogový zvukový vstup, komponentní brazový vstup, kompozitní obrazový vstup
Výstupy: 1x analogový zvukový výstup, 1x výstup pro subwoofer, 1x digitální zvukový výstup

Volit můžete ze sedmi bežných režimů stranového zobrazení obrazu.

Obraz z tuneru je trochu hrubší, je vidět pixelizace - televizor má funkce na čištění obrazu, ale ty s českým vysíláním neporadily optimálně.

Testovací Blu-ray disk odhalil jemné chvění v obraze v komplikovaných scénách s tenkými liniemi, při pohybu celkem klasické deformace svislic, barevné změny nenzaznamenány. Znaky jsou perfektně čitelné v klidu, jejich pohyb je plynulý, avšak malé rozmazané proti směru pohybu.

GoGen

Potěšil nás hodně dobrý prostor obrazu a dobrá kresba v kontrastních scénách. Gradace šedé je spíše horší, detaily splývají. Barevná saturace v pořádku, je ale vidět, že není Full HD.

Zvuk je nečekaně dobrý, obsahuje i slušné hloubky, zní výrazně a umí i velmi nahlas. Bohužel, zhruba od půlky stupnice hlasitosti zkresluje.

 Gogen 3276 IDTV
 cena: 13 190 Kč
 klady: velmi dobrý zvuk, PIP, PAP
 zápory: nemá české menu, krkolomné EPG


Grundig Vision 7 32-7851T

Jednoduchý, plochý, černý a celkem ničím nezajímavý design. Lokalizace je kompletní - menu je v češtině, mezi zeměmi nechybí ČR. Ladění je bezproblémové, stanice lze přeskakovat a přesouvat. Dálkový ovladač poměrně praktický, nabízí dost mezer mezi tlačítky.

Grundig

Při přepnutí kanálu vidíte číslo předvolby, název stanice, aktuální čas a datum, aktuální a následující pořad a jejich časy začátku a konce. EPG obsahuje i náhled živého vysílání, můžete listovat kanály i programy, přečíst si podrobné info o pořadu, ale bohužel neumí nastavit připomenutí programu.

Grundig

Televizor disponuje časovačem vypnutí i zapnutí televizoru v konkrétní čas, avšak usínací funkci sleep ve výbavě nenajdete. Formáty zobrazení je víceméně klasika: automat, 16:9, 14:9, 4:3, cinema, panorama a roztažený režim. Potěší přítomnost PIP a PAP.

 Základní parametry  (uváděné výrobcem)
 rozlišení:  1920 x 1080
 jas:  500 cd/m2
 kontrast:  15 000 : 1
 pozorovací úhel:  178°
 tunery:  A, DVB-T
 odezva:  6 ms
 spotřeba:  
 rozměry (š x v x h):  
 hmotnost:  


Grundig
Ovládací prvky na pravém boku nejsou zrovna dobře označeny.

Obraz digitálního tuneru hodnotíme jako velmi dobrý, občas je však patrná pixelizace. Analogový tuner poskytnul nezvykle zašumněný obraz.

Grundig
Vstupy: 2x SCART, 1x VGA, 1x komponentní obrazový, 1x analogový zvukový
Výstupy: 1x digitální zvukový

Demonstrační disk odhalil dobrou kresbu statického obrazu, ale poměrně hodně rozmazaný horizontální posun - je trochu do červena, za tmavými liniemi (v protisměru pohybu) jsou sítny. Vykreslení znaků perfektní, pohyb dopadl průměrně, menší znaky jsou kvůli rozmazání hůře čitelné. Prostor obrazu je průměrný, stejně jako gradace šedé barvy. Kontrastní obraz je vykreslen dobře, podání černé velmi slušné. Barvy jsou v pořádku, spíše studenější.

Grundig
Vstupy: 2x HDMI, 1x kompozitní video, 2x S-Video, 1x analogový zvuk, Common Interface
Výstupy: 1x sluchátkový

Zvuk patří spíše mezi horší – je plochý a při vyšší hlasitosti zkreslený.

Grundig

 Grundig Vision 7 32-7851T
 cena: 16 990 Kč
 klady: přímočará obsluha, PIP, PAP
 zápory: horší zvuk, nezajímavý design


Panasonic TX-32LXD80F

Panasonic vsadil na jednoduchý vzhled, s lesklým černým rámečkem a tenkou stříbrnou linií oddělující reproduktory umístěné, jak nyní jinak, pod obrazovkou. Dálkový ovladač padne dobře do ruky, díky jeho délce však budete častěji „ručkovat“.

Panasonic


Ladění je opravdu snadné, jedním průvodcem naladíte analogové i digitální kanály. Menu je v češtině, lokalizace pro české prostředí kompletní. Naladěné kanály nelze přesouvat, ale nechtěné můžete nechat automaticky přeskakovat (neobjeví se ve výběru kanálu). Můžete však vytvářet vlastní DVB-T profily, například výběr oblíbených stanic.

Panasonic

Televizor nás zarazil absencí EPG.

Formáty zobrazení jsou dostatečné - automatický režim, 16:9, 14:9, vyrovnání na střed, 4:3 a 3 režimy přiblížení. Časovač lze nastavit mezi 15 až 90 minut.

Obraz digitálního televizního tuneru je solidní, ale méně ostrý. V jemnějších liniích jsou patrné bloky a makrobloky, analogový příjem trpí jemnými duchy, jinak je ok. 

 Základní parametry  (uváděné výrobcem)
 rozlišení:  1366 x 768
 jas:  500 cd/m2
 kontrast:  8000 : 1
 pozorovací úhel:  -
 tunery:  A, DVB-T
 odezva:  -
 spotřeba:  190 W / 0,3 W
 rozměry (š x v x h):  820 x 534 x 110
 hmotnost:  17 Kg


Panasonic
Ovladače jsou dobře označeny.
Vstupy: 1x HDMI, 1x kompozitní video, 1x S-Video, 1x analogové audio
Výstupy: 1x sluchátkový

Vykreslení statického obrazu je velmi dobré, avšak při pohybu se obrazcům trochu deformují linie – je patrný dost vysoký neklid a moaré. Pohyb je plynulý, ale malé znaky hůře čitelné kvůli rozmazání. Prostor obrazu je velmi slušný.

Stupňování šedé je výborné, patří k nejlepším, zároveň má však panel jednu z horších černých – je světlejší a laděna do modra. Tento neduh se navíc výrazněji zvyšuje při odklonu od optimální pozorovací osy. Barvy jsou přirozené.

Panasonic

Čtečka SD karet je hodně neprakticky ukrytá vzadu, nicméně prohlížení fotek kvalitní a komfortní. Nic jiného než fotografie nepřehraje.

Panasonic

Zvuk patří k lepšímu průměru, má méně hloubek, ale zní živě. Maximální hlasitost taktéž střední.

 Panasonic TX-32LXD80F
 cena: 17 990 Kč
 klady: snadná obsluha, solidní obraz, přehráva fotky z SD karet
 zápory: čtečka karet ukryta vzadu, nemá EPG


Philips 32PFL7603D

Televizor je oproti svým soupeřům nezvykle hluboký, například oproti Sharpu víceméně dvojnásobně. To má mimo jiné na svědomí systém Ambilight, který podle aktuálních barev a jasů na obrazovce osvětluje okolí televizoru. Rám zobrazovače je lemován limcem z čirého plexiskla, což spolu s podsvětlením působí svěže a moderně. Podstavec je otočný.

Philips

Instalace proběhne krok za krokem, naladí se digitální i analogové kanály, přístroj je plně lokalizován, tedy včetně českého menu. Kanály lze mazat, přesouvat či přejmenovat. Standardní řazení je digitální TV, rádio a analogová TV. Nelze mezi nimi logicky přepínat, pouze krokování kanálů či přímý přístup k předvolbě.

Philips

Po přepnutí kanálu vidíte název stanice, název vysílaného pořadu, čas jeho počátku a konce, název příštího pořadu (včetně obou časů) a aktuální čas. EPG je sice graficky příjemně zpracované, ale zobrazuje vždy jen jednu televizní stanici (lze přepínat voličem kanálů), ale hlavně zobrazuje jen aktuální a následující program. Proto ani neudiví, že nenabízí připomínání pořadů.

 Základní parametry  (uváděné výrobcem)
 rozlišení:  1366 x 768
 jas:  500 cd/m2
 kontrast:  30000 : 1
 pozorovací úhel:  176°/176°
 tunery:  A, DVB-T
 odezva:  6 ms
 spotřeba:  140 W / 0,15 W
 rozměry (š x v x h):  819 x 579 x 220
 hmotnost:  17 Kg


Philips
Vstupy: 1x HDMI, 1x kompozitní video, 1x S-Video, 1x USB, 1x analogový zvuk, 1x CI
Výstupy: 1x sluchátkový

Automatický formát, Superzoom, 4:3, rozšířené (na výšku) 14:9, rozšířené (na výšku) 16:9, a širokoúhlý 16:9. Nabízí automatické vypnutí (5 – 180 minut) a budík, vyberete si stanici, den a čas (možné je každodenní buzení). Ovládání je veskrze bezproblémové, ale například sleep bych raději viděl dostupnější, než cestou přes menu.

Obraz z TV tunerů je velmi dobrý, pochválit musím hlavně obvody zpracovávající pohyb - ten působí opravdu plynule a živě. V některých situacích byly dobře vyčištěny i artefakty digitálního vysílání, v tomto ohledu byl výsledek horší, než u některých konkurentů. Analogový příjem rozhodně patřil mezi ty lepší. 

Philips
Vstupy: 3x HDMI, 2x SCART, 1x komponentní video, 2x analogový zvuk
Výstupy: 1x analogový zvuk, 1x digitální zvuk

Testovací disk ukázal nižší rozlišení u stabilního obrazu, ale překvapivě dobré zobrazení u obrazu pohyblivého. Klesla sice obrysová ostrost, ale obraz nerušil neklid, stíny, či jiné deformace. Znaky trochu méně ostré, ale dobře čitelné, přičemž čitelnost se nezměnila ani s pohybem. Jeden z nejlepších výsledků. V obraze je patrné menší množství informací (HD ready panel), ale jinak je vše výborné.

Kontrast je velmi dobrý, panel produkuje kvalitní černou, gradace na velmi dobré úrovni, ale na špičkové modely nedosahuje. V tmavých i světlých tonálních krajích má tendenci odstíny trochu zprůměrovat. Barvy jsou přirozené, nepřesaturované a zároveň plné.

Philips
Ovladače na boku jsou čitelně popsány.

Samostatonou kapitolkou je systém Ambilight. Je tvořen dvojicí panelů po stranách přístroje, s barevnými diodovými segmenty. Může zářit bíle, či v mnoha barvách, moderovaná je i intenzita svitu. To znamená, že když je v levé polovině zobrazena louka a na pravé detail děvčete v červených šatech, levá strana televizoru svítí zeleně, pravá červeně. Stejně tak v akčním filmu, v tmavé scéně Ambilight pohasne, ale během střely a explozí „bliká“ na zeď.  

S hodnocením Ambilightu je to složitější. Pokud je televizor umístěn tak, jak to doporučuje výrobce, tedy přímo u stěny, či je na ní pověšen, efektním způsobem zvyšuje subjektivní dojem kontrastu a zvyšuje pocit mohutnosti obrazu. Pokud je však, jako během testu, umístěn do prostoru, osvětluje různé předměty v místnosti a stává se velmi nepříjemným. Jestliže se totiž každou chvíli v jiné barvě rozzáří reprosoustava napravo od televizoru a balkonové dveře nalevo od televizoru, působí to rušivě – každou chvíli jsem se za předmětem v záblesku otočil. Nutno podotknout, že Ambilight lze kdykoli vypnout.

Reproduktory jsou skryty za rámečkem televizoru a nezbyl pro ně tak moc velký prostor. Na zvuku je to bohužel znát. Je sice dobře srozumitelný a dokáže být i hlasitý, ale chybí mu vnitřní prostor, hloubky a s rostoucí hlasitostí roste i agresivita.

Philips

Z USB paměti přehrává muziku v MP3 a (ačkoli inzeruje zobrazení ID3 tagů, mně příslušné položky nevyplnil). Zvládá také promítat JPG obrázky problém nemá ani s velkými soubory, nechybí rotace, zoom a přechodové efekty. Muziku s obrázky najednou nezvládne.

 Philips 32PFL7603D
 cena: 19 990 Kč
 klady: skvělý obraz, AmbiLight, přehrává JPG i MP3
 zápory: omezené možnosti EPG, větší rozměry


Pioneer Kuro KRL-32V

Pioneer má mnoho společného s televizorem Sharp. Ten totiž Pioneeru dodal LCD panel a částečně i elektroniku a chassis.

Pioneer

Pioneer disponuje exkluzivně působícím designem s ostrými hranami, perfektním dálkovým ovladačem s kovovou vrchní stranou, jehož mísnusem je fakt, že některé méně používané funkce jsou na malých a nejasně označených tlačítcích. Podstavec je otočný.

Pioneer

Instalace je snadná, přístroj je kompletně lokalizován do češtiny. Ladění analogové a digitální televize probíhá samostatně, i když ve stejném menu a jednotném prostředí. Kanály můžete přesouvat, či je vynechat ze seznamu (tj. dočasně smazat). Naladěné kanály jsou rozděleny do skupin – analogová televize, digitální televize a rozhlasové stanice. To je vhodné řešení, pro hledání rozhlasové stanice nemusíte krokovat televizními.

 Základní parametry  (uváděné výrobcem)
 rozlišení:  1920 x 1080
 jas:  -
 kontrast:  10000 : 1
 pozorovací úhel:  178°/178°
 tunery:  A, DVB-T
 odezva:  -
 spotřeba:  140 W / 0,4 W
 rozměry (š x v x h):  776 x 572 x 281
 hmotnost:  15 Kg


EPG patří mezi ty nejlepší, na jednu obrazovku se vešly programy 15 stanic, přičemž lze programem listovat dál do budoucnosti. Potěší výrazné ikony, pro každý vysílaný žánr si v menu můžete vybrat ikonku dle své volby – například si nechat zvýraznit zpravodajství a celovečerní filmy a světlými ikonkami znenápadnit telenovely a sport. Pořad můžete označit do časovače, který vám jeho začátek připomene, nebo spustí nahrávání na připojeném rekordéru (kompatibilní s i/o link.A).

Pioneer
Vstupy: 1x S-Video, 1x kompozitní video, 1x analogový zvuk, 1x USB (jen pro servidní účely)
Výstupy: 1x sluchátkový (jack 3,5 mm)

Hloupé je, že pokud stanice vysílají krátké po sobě jdoucí pořady, vejde se do řádku třeba jen první počáteční písmeno. Při přepínání kanálu je zobrazeno číslo předvolby, název stanice, název pořadu (v menu lze vypnout) čas a technické informace o přijímaném kanálu. Stiskem tlačítka však vyvoláte infobar s názvem pořadu, časem začátku i konce a podrobné informace pořadu.

Obraz můžete promítnout v poměrech stran 4:3, 14:9, 16:9, roztažní na celé stínítko obrazovky, zoom a kino.  

Televizor nabízí sleep v rozsahu 30 minut až 2,5 hodiny, buzení nenabízí. Obsluha je příjemná a jednoduchá, nesmíte se však nechat zmást rozsáhlou komplexností ovládacích menu. Pokud totiž nechcete, nemusíte je zpravidla použít. Jste-li ale hračičkové, můžete se vyřádit dosytosti.   

Jednotlivé vstupy jsou označeny čísly, nikoli názvem stupu – což se někomu může líbit, někomu ne. Obraz nabízí netradičně jemné možnosti nastavení, udělat s ním můžete prakticky co chcete. zajímavostí je možnost přepnout televizor do černobílého režimu, což se kladně projeví na neutralitě šedí u černobílých záznamů.  

Obraz DVB-T je výborný, signál je dobře dekódován i vyčištěn, chybí běžná pixelizace a obrysové deformace. Ananlogový tuner nabídl nižší ostrost a drobné „duchy“, rozhodně však patří mezi ty lepší.

Pioneer
Vstupy: 3x HDMI, 2x SCART, 1x VGA, 1x komponentní video, 1x analogový zvukový
Výstupy: 1x analogový zvukový, 1x digitální zvukový

Vykreslení statického obrazu je velmi dobré, problém nenastal ani u pohybu, zde musíme pochválit prakticky nulové zkreslení obrazu. Znaky jsou dobře čitelné i za pohybu, avšak i ve statickém zobrazení je patrná jejich nižší obrazová ostrost. Bílá tyč dopravní značky, za kterou projížděl vlak, občas obrysem vyskočila mimo své umístění – v jiných záběrech jsem však problém nepozoroval. Barvy jsou syté a jemně gradované.

Gradace šedi je spíše průměrná, v tmavších tónech splývají polotóny. Celkově je podání obrazu ve standardním nastavení nezvykle tmavší a ačkoli jas i kontrast může v závislosti na světelných podmínkách uhlídat automatika, já zpravidla ručně sáhnul do kalibrace obrazu.

Pioneer

Kontrast je solidní, i v setmělém pokoji (venku bylo velmi pošmourno) působí černá opravdu černě, při nočním sledování úplně černou není, ale patří mezi ty lepší.

Zvuk je kvalitativně hodně nadstandardní, nechybí hloubky, hlas je perfektně srozumitelný a projev plný. Solidně zněla i muzika na hudebních kanálech, či rádiích.

Přístroj sice disponuje USB vstupem, je však určen jen pro servisní účely – muziku ani fotky z něho nepřehrajete.

 Pioneer Kuro KRL-32V
 cena: 39 990 Kč
 klady: velmi dobrý obraz, výborný zvuk, skvěle zpracované EPG
 zápory: vysoká cena, mírné rezervy v obrazu


Samsung LE32A656

Vzhledově jeden z nejzajímavějších televizorů v testu – částečně transparentní rámeček je zbarven do barvy červeného vína a lemován stříbrným rámečkem. Decentní, ale elegantní. Jako nejhezčí ho okamžitě označila i naše modelka Bára.

Samsung

Televizor je usazen na otočném podstavci, můžete ji tedy bez námahy namířit, kam potřebujete.

Samsung

Za skoro dokonalý považujeme dálkový ovladač – podstatně vylepšený od předchozích generací TV Samsung. Velké, tvarově rozlišení hmatníky, inteligentně rozmístěná a především volitelně podsvětlená tlačítka usnadňují obsluhu za každé situace.

 Základní parametry  (uváděné výrobcem)
 rozlišení:  1920 x 1080 pix
 jas:  500 cd/m2
 kontrast:  15000 : 1
 pozorovací úhel:  178°/178°
 tunery:  A, DVB-T
 odezva:  5 ms
 spotřeba:  200 W / >1 W
 rozměry (š x v x h):  806 x 585 x 252
 hmotnost:  13,8 Kg


Lokalizace televizoru je však dotažená jen na půl – menu je v češtině, ale mezi zeměmi „Česká republika“ chybí

  • Nejčtenější

Kafe jako hnůj. Trápení italského stíhače, který zabloudil do Čech

Před 60 lety se letiště v Hradci Králové stalo místem přistání italské stíhačky s mladým pilotem Ernestem De Majem. Ten...

Neutrácejte za novou televizi. Stačí takto připojit DVB-T2 za pár korun

Možná i vy budete muset svůj televizor brzy doplnit DVB-T2 set-top boxem, pokud budete chtít nadále přijímat bezplatní...

Evoluční schovávaná. Umělá inteligence objevila triky a nečekané chyby

Schovka nevypadá zrovna jako vědecké bádání. Výzkumníci ale simulací miliard her na schovávanou ukázali, že se umělá...

Neházejte 737 Max na piloty, píše legenda „Sully“. Byla to smrtelná past

Chesley Sullenberger varuje před svalováním viny za nehody letadel 737 Max jen na piloty. Slavný „kapitán Sully“,...

Kompletně česká koloběžka zvládne 150kg tlouštíka i sto tisíc kilometrů

Řezání a vrtání laserem, sváření roboty, ohýbání počítačem řízenou 3D ohýbačkou … Koloběžka sice vypadá jako jednoduchý...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Nezničte si je hloupou chybou. Vinylové desky jsou hitem, radíme jak na ně

Prodeje gramofonových desek rostou rychlým tempem a často se tak dostávají do rukou i generaci, pro kterou poslech...

Gramofony nejsou bublina. Vinylové desky letos překonají hudební CD

Příjmy z prodejů vinylových desek rostou, to je obecně známá věc. Že však prakticky dorovnaly mnohem mladšího...

Neutrácejte za novou televizi. Stačí takto připojit DVB-T2 za pár korun

Možná i vy budete muset svůj televizor brzy doplnit DVB-T2 set-top boxem, pokud budete chtít nadále přijímat bezplatní...

Philips vylepšil nejlépe hrající televizor a vrací se k audiu

Spolupráce společností TP Vision a Bowers&Wilkins pokročila do další fáze, ozvučení televizoru OLED+ 984 bylo zcela v...

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.

Najdete na iDNES.cz