Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 3. prosince 2023 Svatoslav
Reportáž skončila 31. 5. 2003 18:14

Závod šampionátuFIA F3000 v Monaku


cíl
Janiš skončil čtvrtý.
cíl
Švédský pilot zpomalil pár metrů před cílem a slavil se svými mechaniky na boxové zídce vítězství a druhý Kiesa se kolem něj přehnal a vyhrál! Hodně hloupá chyba...
cíl
Wirdheim nevyhrál!
44
Janiš je těsně za třetím Gianmariou.
43
1. Wirdheim (Švéd./Arden International), 2. Kiesa (Dán./Den Bla Avis), 3. Gianmaria (It./Durango), 4. Janiš (ČR/Superfund I.S.R.), 5. Baumgartner (Maď./Coloni), 6. Bell (USA./Arden International), 7. Van Hooydonk (Bel./Astromega), 8. Schroeder (Fr./Superfund I.S.R.).
42
3 kola do cíle pro Björna Wirdheima.
41
Janiš díky Speraficově bezohlednosti postoupil na čtvrté místo.
40
Ač komisaři vzali do ruky žluté vlajky, Sperafico předjel i vedoucího Wirdheima. Ten mu to o půl kola později vrátil a Sperafico zajíždí do boxů.
39
Sperafico zaútočil! na Pantana v zatáčce Mirabeau a vystrčil ho z trati! Pantano pět kol před cílem končí kvůli tomu, že ho předjížděl jezdec o kolo zpět!
39
Wirdheim si opět získal náskok. Pantana zdržel Sperafico, který se s ním, ač o kolo zpět, snažil bojovat.
38
Desátý Auinger vyjel v první zatáčce z trati a končí.
38
Pořadí po restartu závodu:
1. Wirdheim (Švéd./Arden International), 2. Pantano (It./Durango), 3. Kiesa (Dán./Den Bla Avis), 4. Gianmaria (It./Durango), 5. Janiš (ČR/Superfund I.S.R.), 6. Baumgartner (Maď./Coloni), 7. Bell (USA./Arden International), 8. Van Hooydonk (Bel./Astromega), 9. Schroeder (Fr./Superfund I.S.R.), 10. Auinger (Rak./Red Bull Junior).
37
Janiš postoupil na výborné páté místo.
37
Na trati je safety car a Wirdheim přišel kvůli nepochopitelnému zkratu jezdce Red Bullu o vybudovaný náskok.
36
Liuzzi to definitivně přehnal! Nedobrzdil do zatáčky a narazil do zádi Toccacela. Oba vozy se roztříštily o svodidla. Vlají žluté vlajky.
34
Atakující Liuzzi už po výjezdu z tunelu dvakrát málem Toccacelo z juniorky Jordanu sestřelil z trati. Toccaccelo má zřejmě problémy, na dvojici se dotáhl i Dán Kiesa.
34
1. Wirdheim (Švéd./Arden International), 2. Pantano (It./Durango), 3. Toccacelo (It./Super Nova), 4. Liuzzi (It./Red Bull Junior), 5. Kiesa (Dán./Den Bla Avis), 6. Gianmaria (It./Durango), 7. Janiš (ČR/Superfund I.S.R.), 8. Baumgartner (Maď./Coloni), 9. Bell (USA./Arden International), 10. Auinger (Rak./Red Bull Junior).
31
14 kol do cíle
30
Nováček na trati v Monte Carlu Liuzzi neustále tvrdě útočí na Toccacela.
27
Wirdheim dál deklasuje zbytek startovního pole. Před Pantanem vede o 25 vteřin.
25
1. Wirdheim (Švéd./Arden International), 2. Pantano (It./Durango), 3. Toccacelo (It./Super Nova), 4. Liuzzi (It./Red Bull Junior), 5. Kiesa (Dán./Den Bla Avis), 6. Gianmaria (It./Durango), 7. Janiš (ČR/Superfund I.S.R.), 8. Baumgartner (Maď./Coloni), 9. Bell (USA./Arden International).
24
Toccacelo musel k mechanikům do boxů a Janiš postoupil na sedmou pozici.
23
A pak, že se v Monaku nepředjíždí. I když k tomu napomohly technické problémy Sperafica. Nejdřív se kolem něj přehnal Pantano a po něm i Toccacelo.
18
1. Wirdheim (Švéd./Arden International), 2. Ricardo Sperafico (Braz./Coloni), 3. Pantano (It./Durango), 4. Toccacelo (It./Super Nova), 5. Liuzzi (It./Red Bull Junior), 6. Kiesa (Dán./Den Bla Avis), 7. Gianmaria (It./Durango), 8. Janiš (ČR/Superfund I.S.R.).
17
Van Hooydonk musel rovněž projet za zkrácení trati boxy, je až dvanáctý a Janiš se posunul na osmou pozici.
16
30 kol do cíle, Wirdheim má náskok 12 vteřin před Speraficem.
14
Někteří jezdci dostali trest, že v první zatáčce po startu si zkrátili dráhu museli do boxů. je mezi nimi i testovač Jordanu Zsolt Baumgartner a Yannick Schroeder.
13
Derek Hill ze Super Novy musel do boxů a vrátil se o kolo zpět. Pak dostal v zatáčce Mirabeau smyk a končí.
11
Wirdheim už najel na Sperafica přes osm vteřin. Impozantní výkon největší švédské naděje závodních drah.
11
1. Wirdheim (Švéd./Arden International), 2. Ricardo Sperafico (Braz./Coloni), 3. Pantano (It./Durango), 4. Toccacelo (It./Super Nova), 5. Liuzzi (It./Red Bull Junior), 6. Kiesa (Dán./Den Bla Avis), 7. Van Hooydonk (Bel./Astromega), 8. Gianmaria (It./Durango), 9. Janiš (ČR/Superfund I.S.R.), 10. Schroeder (Fr./Superfund I.S.R.), 11. Baumgartner (Maď./Coloni).