Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 6. prosince 2023 Mikuláš
Reportáž skončila 13. 9. 2003 16:59

Závod šampionátu FIA F3000 v Monze


cíl
1. Wirdheim (Šv./Arden), 2. Friesacher (Rak./Red Bull), 3. Sperafico (Braz./Coloni), 4. Liuzzi (It./Red Bull), 5. van Hooydonk (Bel./Astromega), 6. Schmidt (Něm./Astromega), 7. Janiš (ČR/Superfund), 8. Toccacello (It./Supr Nova).
cíl
Janiš dojel sedmý a zajistil si osmou příčku v celkovém pořadí.
26
Wirdheim vítězí a získává rekordní počet 78 bodů v jedné sezoně F3000. V devíti závodech z deseti stál na stupních vítězů.
25
Neuvěřitelné! Liuzzi předjel v posledním kole van Hooydonka a posunul se na čtvrté místo za Sperafica. To znamená, že v celkovém pořadí předstihl právě Sperafica a končí druhý za Wirdheimem.
25
Jezdci jsou v posledním kole.
24
Po vzájemné kolizi končí dva jezdci ze zadních pozic, týmoví kolegové z BCN Picolo a Monfardini se utkali na konci cílové rovinky a skočili po srážce v zámezí.
23
Všichni jezdci si drží svá místa.
22
Čtyři kola před cílem se pořadí v bodované osmičce nemění.
20
Šest kol do cíle
20
1. Wirdheim (Šv./Arden), 2. Friesacher (Rak./Red Bull), 3. Sperafico (Braz./Coloni), 4. van Hooydonk (Bel./Astromega), 5. Liuzzi (It./Red Bull), 6. Schmidt (Něm./Astromega), 7. Janiš (ČR/Superfund), 8. Toccacello (It./Supr Nova).
18
Pokud Liuzzi předjede čtvrtého van Hooydonka, posune se v celkovém pořadí šampionátu na druhé místo o bod před Sperafica.
16
Janiš předjel Schmidta, ale ten mu to v zápětí v další zatáčce vrátil.
16
1. Wirdheim (Šv./Arden), 2. Friesacher (Rak./Red Bull), 3. Sperafico (Braz./Coloni), 4. van Hooydonk (Bel./Astromega), 5. Liuzzi (It./Red Bull), 6. Schmidt (Něm./Astromega), 7. Janiš (ČR/Superfund), 8. Toccacello (It./Supr Nova).
16
Jaroslav janiš stále neúnavně doráží na šestého Schmidta.
14
Giorgio Pantano musel kvůli technické závadě odstoupit. Pro celkové pořadí šampionátu to znamená, že Sperafico se posunul na druhé místo.
13
Nováček v Coloni Montanari vyjel nebezpečně z boxů a málem srazil Janiše z trati. Český pilot naštěstí situaci zvládl.
12
Janiš se po zastávkách v boxech dostal na osmé místo před Toccacela a jezdí těsně za Schmidtem. Liuzzi na šestém místě dvojici ujíždí.
11
Wirdheim - 2.860 - Pantano
11
V boxech je Toccacelo. Zastávka byla celkem pomalá a Janiš by se před něj mohl dostat.
10
Začínají zastávky v boxech. K mechanikům zamířil Sperafico i Jaroslav Janiš.
9
Skupina na šestém a devátém místě se dostala do těsného kontaktu. Ze souboje nejlépe vyšel Liuzzi.
9
1. Wirdheim (Šv./Arden), 2. Pantano (It./Durango), 3. Friesacher (Rak./Red Bull), 4. Sperafico (Braz./Coloni), 5. van Hooydonk (Bel./Astromega), 6. Liuzzi (It./Red Bull), 7. Schmidt (Něm./Astromega), 8. Toccacello (It./Supr Nova), 9. Janiš (ČR/Superfund).
8
Wirdheim zajel další nejrychlejší kolo - 1:39.278
7
1. Wirdheim (Šv./Arden), 2. Pantano (It./Durango), 3. Friesacher (Rak./Red Bull), 4. Sperafico (Braz./Coloni), 5. van Hooydonk (Bel./Astromega), 6. Toccacello (It./Supr Nova), 7. Schmidt (Něm./Astromega), 8. Liuzzi (It./Red Bull), 9. Janiš (ČR/Superfund).
4
Janiš odstartoval na desátém místě, ale ve třetím kole ho předjel Liuzzi. Díky odstoupení dvou jezdců po nehodě nyní český pilot jezdí devátý.
4
Na čtvrté místo se předjetím dostal Ricardo Sperafico.
3
Havárie: Wirdheimův týmový kolega Bell se srazil s Gianmariou a po nárazu do pneumatik končí. Gianmaria pouze dojel do boxů a vystoupil.
3
Při nájezdu do zatáčky Parabolica předjel Wirdheim Pantana a vede.
3
Čtvrtý van Hooydonk už ztrácí.
2
Wirdheim zajel nejrychlejší kolo a je těsně za vedoucím Pantanem.