ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlínští volejbalisté jsou po prohře s Ostravou na pokraji vyřazení

• 0
V základní části je dvakrát snadno porazili, v úvodním duelu předkola extraligového play off však volejbalisté Fatry Zlín sebrali Ostravě pouze třetí set a ve čtvrtečním domácím utkání tak budou čelit bezprostřední hrozbě vyřazení.

„Soupeř nás přehrál servisem. Pokud ale doma dobře odpřihráváme, měli bychom se do Ostravy ještě jednou vrátit,“ zůstává optimistou druhý zlínský trenér Přemysl Obdržálek.

Domácí zaznamenali 11 přímých bodů z podání, klíčové bylo eso v koncovce první sady při setbolu domácích. Hostující libero Motyčka nestačil uhnout servisu mířícímu do zámezí, a Zlín tak prohrál úvodní set 24:26.

„Tohle soupeři pomohlo v dalším vývoji. Pokud bychom koncovku zvládli my, hrálo by se nám lépe,“ podotkl Obdržálek.

Zlín se zmátořil až ve třetí sadě, kterou ovládl 25:19, následující však ztratil stejně jednoznačně jako druhou. Fatra tak poprvé v sezoně prohrála s Ostravou, kde nastoupila bez nemocné nahrávačské jedničky Petera Bartáka.

„Pepa to ale zvládl dobře, svůj úkol splnil,“ pochválil hlavní trenér týmu Roman Macek zaskakujícího Truonga.

Odveta se hraje ve čtvrtek od 17 hodin v Městské hale. Pokud Zlín vyhraje, série se vrátí k rozhodujícímu utkání v sobotu do Ostravy.