Vysněný dárek? Sálové boty na tenis, vzpomíná volejbalista Pfeffer

Daniel Pfeffer v červeném dresu pro libero Karlovarska | foto: Václav Šlauf, MAFRA

24 2017
První Vánoce, které si pamatuje, byly ty, kdy dostal své první lyže. „Moc jsem v ně nedoufal, a proto to pro měl byl tak silný zážitek, že na něj do smrti nezapomenu,“ vysvětluje libero volejbalistů VK ČEZ Karlovarsko Daniel Pfeffer. Není pro něj těžké si ani vybavit atmosféru těch Vánoc.

„V naší rodině se dodržují odjakživa takové ty klasické vánoční zvyky - spousta druhů cukroví, kam se jen člověk podívá, nazdobený živý stromeček, vánoční koledy a v neposlední řadě pohádky.“

Ani si už přesně nevybavuje, kdy se dovtípil, že Ježíšek vlastně neexistuje. „Ale neuvědomuji si, že by to pro mě byla nějaká zásadní rána. Na kouzlu Vánoc mi to neubralo, tudíž se pro mě na Vánocích nic nezměnilo. Dopis se seznamem dárků jsme stále dávali Ježíškovi za okno, i když jsme věděli, že neexistuje... Ono vlastně, kdo to může říct s naprostou jistotou, že vážně neexistuje,“ nadhodí s úsměvem volejbalový reprezentant. „A patří k celému vánočnímu času, stejně jako pečení cukroví, živý stromek, zdobení, koledy, pohádky, kapr, bramborový salát,“ dodá vzápětí.

„Dřív, když jsem byl ještě malý a bydlel u našich, tak jsme se sourozenci pomáhali se vším, patřilo to ke kouzlu Vánoc. Dnes, když už jsme všichni dospělí, tak už to není tak jednoduché, nicméně stále se na vánoční svátky sejdeme celá rodina. Všechny volné chvíle, které o Vánocích máme, trávíme v rodinném kruhu,“ přiznává libero Karlovarska.

Od mala byl sportovně založený, o lyžích se už zmínil, následovalo kolo, kolečkové brusle, všemožné míče, plavecké brýle, sportovní oblečení... a vybavení spojené s volejbalem? „Tak to byly černé Nike sálové boty,“ vzpomene si hned. „Z těch jsem byl nadšený. A vůbec mi nevadilo, že byly specializované na tenis a ne na volejbal,“ zasměje se.

Letos je pro Daniela Pfeffera trávení vánočního času logisticky náročnější, už není sám, má manželku a dítě. Minulé roky to praktikovali tak, že první část Štědrého dne trávili u Danových rodičů, tam je zvykem dřívější podávání večeře, a poté přejížděli k rodičům manželky, kde je naopak zvykem pozdější rozdávání dárků a večeře.

„Takže nám to krásně vycházelo. Letos to bude poprvé jinak, protože k nám s manželkou přibylo naše životní štěstí - syn Daniel. Takže od letoška budeme Vánoce střídat. Letos to vychází tak, že na Štědrý den budeme u manželčiných rodičů a na Boží hod u mých rodičů a příští rok se to prohodí a takto se to bude střídat rok co rok,“ plánuje Daniel Pfeffer.

Dosavadní průběh sezony pro VK ČEZ Karlovarsko je asi takový, jaký se mírně předpokládal. První čtyři celky se malinko bodově odloučily od zbytku tabulky a jsou natěsnány v pěti bodech. „Ale ještě je stále velice brzy na hodnocení,“ připomíná Daniel Pfeffer.

„Liga je velice vyrovnaná a do play-off je ještě spousta zápasů a může se stát cokoliv. Pro nás neexistuje nic jiného než vyhrávat a vyhrávat, cíle máme letos opět jen ty nejvyšší, tudíž k tomu musíme i tak přistupovat. Jak by řekl náš trenér: Je to válka! Bojujeme zápas od zápasu,“ připomíná starou pravdu Daniel Pfeffer.

Nejčtenější

KOMENTÁŘ: Petr Čech byl jiný než ostatní. A jinak i končí

KAPITÁN ČECH. Český brankář Arsenalu Petr Čech nastoupil po třech týdnech, v...

O kolik zchudne český fotbal, až skončí jeho poslední mohykán? V procentech popularity to spočítat...

Kvitová se omlouvala divákům. Pak slzela. Ale štěstím! tvrdila

VZPOMÍNKY. Petře Kvitova se při rozhovoru na kurtu po postupu do semifinále...

VIDEO Melbourne (Od našeho zpravodaje) Při zápase Petra Kvitová nemilosrdně tloukla do míčů. Ryčně se povzbuzovala. Její „Pojď!“ muselo...

Vyděšený Sala psal blízkým: Letadlo vypadá, že se rozpadne, bojím se

Emiliano Sala

Argentinská média zveřejnila poslední zprávy fotbalového útočníka Emiliana Saly před cestou z...

Češky chtějí na vrchol. Kdo bude po Australian Open světovou jedničkou?

ÚSMĚV. Karolína Plíšková se raduje z vítězství nad Serenou Williamsovou ve...

VIDEO Tři tenistky mají po Australian Open šanci posunout se na první místo světového žebříčku. A dvě z...

Williamsová: Kotník je v pohodě. Karolína hrála při mečbolech famózně

PORAŽENA. Zklamaná Serena Williamsová kráčí po vyřazení ve čtvrtfinále...

VIDEO Melbourne (Od našeho zpravodaje) Zase jí unikl grandslamový titul číslo 24, kterým by vyrovnala rekord Margaret Courtové. Při...

Další z rubriky

Po třinácti výhrách porážka. Oslabené Budějovice prohrály se Zlínem

Radek Mach z Českých Budějovic smečuje proti Karlovarsku. Blokuje Ondřej...

Volejbalisté Českých Budějovic po 13 zápasech našli v extralize přemožitele. V 16. kole prohráli...

Liberecké volejbalistky čeká v Izraeli bitva o čtvrtfinále Challenge Cupu

Liberecký trenér Libor Gálík radí svým svěřenkyním.

Se zdánlivě luxusním náskokem po výhře 3:0 na sety v prvním domácím utkání v prosinci odcestovaly...

Volejbalisté Karlovarska dál ztrácejí, diváci na ně ale nezanevřeli

Ve šlágru extraligového kola prohráli volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko s Duklou...

Třetí soutěžní porážka v letošním roce, první domácí od 19. prosince s Civitanovou v Lize mistrů a...

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz