Do barážového boje o extraligu volejbalistů se zapojil i soud

Ilustrační foto z duelu Benátek nad Jizerou (modrá) | foto: Václav Šlauf, MAFRA

12 2019
Nejen na palubovce, ale i u soudu se "hraje" baráž o extraligu volejbalistů. Vedení Benátek nad Jizerou tvrdí, že jejich soupeř SK Volejbal Brno (v soutěží užívající název SGLD Brno) je prakticky shodným týmem s extraligovým Volejbalem Brno, který hrál čtvrtfinále, a obrátil se na Městský soud v Brně.

Ten ve středu vydal předběžné opatření, že SK Volejbal Brno, z.s. je povinen zdržet se nastupování v baráži. Svazová legislativní komise start Brna povolila a nyní volejbalový svaz do sporu nevstupuje.

Benátky prohrávají po minulém víkendu v sérii s SGLD Brno 0:2. Třetí zápas je v plánu v Brně v sobotu od 17:00 a další vítězství by domácím zaručilo postup do extraligy. Otázkou ale je, zda se bude hrát, což se rozhodne před začátkem utkání.

Baráž organizuje volejbalový svaz, který Brnu start povolil. Rozhodnutí soudu vedení svazu zná. „Český volejbalový svaz ale není účastníkem řízení a v tuto chvíli do sporu těchto dvou subjektů nevstupujeme. Naše posuzování se týká nás dle našich pravidel a předpisů, které se vztahují i na organizování a účast v našich sportovních soutěžích,“ řekl ČTK předseda svazu Marek Pakosta.

Benátky s rozhodnutím povolit SGDL Brno start v baráži od začátku nesouhlasí, proto se obrátily na soud. Předseda senátu Aleš Kobza jako samosoudce vydal předběžné opatření, že SGDL nesmí v baráži nastoupit do pravomocného ukončení sporu. „Pro nás je to zadostiučinění. Celá volejbalová komunita ví, že to je špatně,“ řekl ČTK předseda Benátek Vladimír Němeček.

Manažer soupeře Martin Gerža od začátku tvrdí, že oba brněnské celky jsou majetkově i personálně oddělené. „Volejbal Brno a SK Volejbal Brno prokázaly jednoznačně, že nejsou v jakémkoliv personálním a majetkovém spojení,“ zopakoval pro ČTK právník Jaroslav Mišinger, který jihomoravskou stranu zastupuje.

Brňany rozhodnutí soudu o předběžném opatření zaskočilo. Nevědí, jak situaci řešit. Buď nastoupí k zápasu, a tím budou mařit úřední rozhodnutí, nebo nenastoupí, poruší stanovy volejbalového svazu a dojde ke kontumaci. Kdyby se tak stalo v sobotu i v neděli, znamenalo by to podle Mišingera vyřazení ze soutěže a postup Benátek. „Na zvážení máme jednu špatnou a jednu ještě horší variantu,“ řekl Mišinger.

Žalovaná strana podala odvolání a návrh na zrušení předběžného opatření tím samým soudem. „Nepředpokládám ale, že tomu soud vyhoví,“ uvedl Mišinger, který současně podal odvolání ke krajskému soudu. Ale než k tomu dojde, uplynou dva termíny pro dvě brněnská barážová utkání a mohou teoreticky nastat dvě kontumace.

Mišinger tvrdí, že Benátky nedodržely stanovy volejbalového svazu. Podle něj se měly obrátit na arbitrážní komisi. „Žádný jiný postup není přípustný. Ze strany Benátek došlo k obejití stanov a ze strany soudu k nešťastnému a likvidačnímu rozhodnutí vůči SK Volejbal Brno,“ řekl právník.

Autoři: ,

Nejčtenější

Sarri se klaněl Slavii: Tak fyzicky nadupaný tým jsem neviděl dvacet let

Gianfranco Zola (vpravo), asistent trenéra Chelsea Maurizia Sarriho.

Londýn (od našeho zpravodaje) Celý zápas poskakoval u postranní čáry, vybíhal mimo vymezené území vypadalo to, že ani vedení o...

Jágrova show. Čtyřmi góly vrátil Kladno do extraligy, Chomutov sestupuje

Jaromír Jágr slaví společně s kladenskými spoluhráči gól v síti Českých...

Pětileté čekání je u konce. Hokejové Kladno slaví v 10. kole baráže triumf v Českých Budějovicích...

Celý den jsem byl v kostele, smál se Jágr po čtyřgólovém představení

Emoce Jaromíra Jágra v utkání s Pardubicemi.

To je, panečku, hrající majitel! Jaromír Jágr jako správný šéf Kladna vystřílel svému týmu návrat...

Trpišovský: Hrdost cítím, ale teď jsem zklamaný. První půli beru na sebe

Slávistický trenér Jindřich Trpišovský během čtvrtfinálové odvety Evropské ligy...

Londýn (od našeho zpravodaje) Kdekdo by byl na jeho místě spokojený. Trápit Chelsea na jejím hřišti? Zdramatizovat ztracený zápas...

Vondroušová i Muchová dominovaly, Češky v baráži Fed Cupu drtí Kanadu

Markéta Vondroušová slaví s týmovými kolegyněmi druhou výhru Česka v fedcupové...

České tenistky míří za vítězstvím v baráži Fed Cupu s Kanadou, v sobotních dvouhrách neztratily ani...

Další z rubriky

Budějovičtí volejbalisté vstoupili do finále hladkou výhrou nad Libercem

Smečuje kapitán budějovických volejbalistů Radek Mach a blokuje Aleš Holubec z...

Volejbalisté Českých Budějovic rozjeli lépe finále extraligy. Jihostroj skvěle řízen španělským...

Kouč budějovických volejbalistů: Čekám obrovskou agresivitu Liberce

Volejbalisté Českých Budějovic oslavují. Uprostřed kouč René Dvořák.

Celá hala byla na nohou. Všech 2 500 diváků, kteří dorazili na první finále extraligy, stálo a...

Blokař Král se po patnácti letech vrací do extraligy, bude hrát za Lvy

Na smeči Jan Svoboda (žlutá 6) ze Lvů Praha proti Marku Šotolovi (vlevo) a...

Volejbalisté Lvů Praha získali pro příští sezonu zajímavou posilu, když podepsali roční smlouvu se...

Najdete na iDNES.cz