Olomoucké volejbalistky se radují ze zisku domácího poháru.

Olomoucké volejbalistky se radují ze zisku domácího poháru. | foto: ČTK

Olomoucké volejbalistky porazily Liberec a opět ovládly domácí pohár

• 0
Volejbalistky Olomouce obhájily prvenství v Českém poháru. Ve finále závěrečného turnaje v Teplicích porazily extraligového lídra Liberec 21:25, 26:24, 25:20, 25:21 a trofej získaly už pošesté. Dukla usilovala o premiérový triumf v pohárové soutěži.

Severočešky v duelu prvního a druhého týmu extraligové tabulky nenavázaly na dvě vítězství ve vzájemných zápasech v nejvyšší soutěži. Vyhrály sice první set, v jehož druhé polovině zvrátily čtyřbodové manko (12:16) a jasně ovládly koncovku, zbytek utkání ale patřil Hanačkám.

Olomouc ve druhém setu byla znovu častěji ve vedení a tentokrát ho dovedla až do vyrovnané koncovky, kterou při druhém setbolu rozhodla Katarina Pilepičová. K zisku následující sady směřovaly Hanačky nekompromisně od stavu 12:11 a momentální převahu využily i ve čtvrtém dějství. V něm už liberecký tým nepustily do vedení ani jednou a ukončily jeho sérii osmi vítězných soutěžních zápasů.

Olomouc se vrátila na domácí scénu úspěšně po třech těžkých zápasech v Lize mistryň. V minulém týdnu od úterka do čtvrtka čelila v Polsku špičkovým týmům Police, Novary a Kazaně. Do pohárového finále postoupila po hladkém vítězství nad Šternberkem.

Třetí místo v Českém poháru obsadil pražský Olymp, který v sobotu prohrál semifinálovou bitvu s Libercem nejtěsnějším rozdílem v tie-breaku. V duelu o bronz porazil poslední tým extraligové tabulky Šternberk 25:12, 25:22 a 25:20.