Dojde na souboj Kolocová vs. Sluková? Blíží se republikový šampionát

Kristýna Kolocová (vpravo) sleduje svou dnes již bývalou parťačku Markétu Slukovou na tiskové konferenci v Praze, kde oznámily konec spolupráce. ... | foto: ČTK

24 2015
Před rokem ho společně vyhrály, letos na něm mohou nastoupit proti sobě. Tuzemský plážový volejbal vyhlíží víkendové mistrovství republiky, na němž se představí Kristýna Kolocová a možná i Markéta Sluková. Ovšem nikoliv spolu - poprvé od nedávného rozchodu mohou nastoupit proti sobě.

„Určitě by to nebylo nic příjemného,“ tuší Kolocová, která na šampionátu bude hrát s Hanou Skalníkovou, s níž se dala dohromady na zbytek letních domácích turnajů.

Účast Slukové s její novou spoluhráčkou Barborou Hermannovou ale zatím není jistá, záleží na tom, jak se jim povede na grandslamu v Polsku. Nejpozději se o jejich startu rozhodne ve čtvrtek.

Turnaj se uskuteční na dvou místech: páteční a sobotní program v areálu Hamr v pražských Záběhlicích, nedělní semifinále a finále na mobilním kurtu před Centrem Černý Most. Mezi muži i ženami nastoupí šestnáct nejlepších českých párů, prize money je v obou kategoriích stanoveno na 60 tisíc korun.

Šampionát láká na kvalitní obsazení. Mezi ženami nastoupí kromě zmíněných volejbalistek i Martina Bonnerová, dřívější spoluhráčka Hermannové, která se dala na tento turnaj dohromady s Karolínou Řeháčkovou. Objeví se i zkušený tým Soňa Nováková, Lenka Háječková či Šárka Nakládalová a Eliška Gálová, vítězky nedávného Super Cupu.

„Pokud přijede Markéta s Bárou, budou největšími favoritkami ony. Jinak Nakládalová s Gálovou, Nováková s Háječkovou a doufám, že i my,“ řekla Kolocová.

Hlavními hvězdami mezi muži by měli být medailisté z Evropských her Přemysl Kubala s Janem Hadravou nebo Robert Kufa s Janem Dumkem, šampioni Super Cupu. U obou ale účast rovněž závisí na výsledku na grandslamu v Polsku. „Kvůli tomu musím říct, že doufám, že se šampionátu nezúčastním,“ pravil se smíchem Kufa, účast by mu totiž překazil jen kvalitní výsledek na turnaji v Olštýnu.

Kromě hvězdných jmen slibuje mistrovství i netradiční kulisy. Před Centrem Černý Most vyrostl mobilní kurt a nedělní finále na něm proběhne pod umělým osvětlením. „To jsem v Čechách asi nezažila. Snad se neděle zúčastním aktivně,“ doufá Kolocová.

Proč Černý Most? „Chtěli jsme přivést lidi ke sportu a sport k lidem,“ řekl Vít Mařík, předseda organizačního výboru. „Proto jsme dali vrchol turnaje do Centra Černý Most, kde projde denně 30 tisíc lidí.“

Organizátoři chystají i nabitý doprovodný program: dovednostní i vědomostní soutěže o ceny nebo taneční vystoupení cheerleaders. „Něco takového tady plážový volejbal zatím příliš nezažil,“ láká Mařík.

Republikový šampionát se hraje bez kvalifikace, skupiny probíhají systémem na dvě porážky. Semifinále proběhnou v neděli od 11 hodin, finále ve stejný den od 18.30 (ženy), respektive 19.30 (muži). Vstup je zdarma. Boje o titul bude vysílat Česká televize.

Autor:

Nejčtenější

Triky s jídlem i s postelemi. Kreuziger vypráví, jak se mění zákulisí Tour

CHVÍLE KLIDU. Roman Kreuziger odpočívá na hotelu, kde se usadila jeho stáj...

Rivieres (Od našeho zpravodaje) Závodí na své deváté Tour, v pátém různém týmu. V barvách stájí Liquigas, Astana, Saxo-Tinkoff,...

Hanba, Slovensku jsme pro smích. A Slovan hned odvolal trenéra

Radost fotbalistů Sutjesky Nikšič v průběhu kvalifikace o Ligu mistrů proti...

Když brankář Vladan Giljen vyrazil tvrdou ránu Andraže Šporara, na stadionu Sutjesky Nikšič začala...

Mandjeck chce rozvázat smlouvu se Spartou, na klub si stěžuje u FIFA

Sparťanští náhradníci: Jonathan Biabiany (zleva), Georges Mandjeck a Tal Ben...

Kamerunský reprezentant Georges Mandjeck si u Mezinárodní fotbalové federace FIFA stěžuje na...

Kreuziger: Únik se čekal. Před časovkou nebylo nutné utrácet energii

Roman Kreuziger za cílem 12. etapy Tour de France

Bagneres-de-Bigorre (Od našeho zpravodaje) Roman Kreuziger očekával, že ve čtvrtek ještě k bitvě favoritů Tour nedojde, a nemýlil se. Úvodní...

Tour dorazila do Pyrenejí. Horský test ovládl z úniku Simon Yates

Britský cyklista Simon Yates slaví vítězství ve 12. etapě Tour de France.

S příjezdem do hor nadešel jeho čas. Cyklista Simon Yates šetřil během prvního týdne energii pro...

Další z rubriky

Dvakrát osmifinále. Čeští beachvolejbalisté v Gstaadu vítězili

Barbora Hermannová (vlevo) a Markéta Nausch Sluková na turnaji v Gstaadu.

Úspěšný den zažili čeští plážoví volejbalisté na turnaji Světového okruhu v Gstaadu. Markéta Nausch...

Hermannová a Sluková postoupily v Espinhu do play off z druhého místa

Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová na turnaji v Sia-men.

Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková obsadily na čtyřhvězdičkovém...

Perušič a Schweiner končí v Gstaadu ve čtvrtfinále, ženy ještě dřív

David Perušič sleduje přihrávku svého spoluhráče Davida Schweinera.

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner se poprvé na turnaji Světového okruhu kategorie...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz