Ostravští usilovně shánějí blokaře

Ostrava - Suverénně vedou extraligu. Zvládají Ligu mistrů. A přesto volejbalisté DHL Ostrava v závěru roku nemají pohodu. Usilovně totiž hledají náhradu za zraněné blokaře Zdeňka Ledvoně a Přemysla Kubalu. Ve včerejší dohrávce 11. kola extraligy s Benátkami nad Jizerou tak poprvé v základu nastoupil jednadvacetiletý Tomáš Krempaský. Ostravští vyhráli 3:0.

"Zpočátku jsem byl nervózní, ale pak už to bylo lepší," řekl Tomáš Krempaský. "Hodně mě podrželi kluci. Na hřišti byl klid."

Krempaský týmu pomohl šesti body. Čtyři míče zablokoval a dvakrát úspěšně útočil. "Zhostil se toho výborně," uznal ostravský trenér Jaroslav Tomáš. "Ale v Lize mistrů to bude o sto procent rychlejší."

V dalším utkání, už ve středu, Ostrava hostí italské Cuneo s nejlepším smečařem světa Gibou. Kouč uvažuje, že zkusí na blok některého ze zkušenějších hráčů, buď smečaře Marka Tomáše, či libera Aleše Správku.

"Snažíme se získat zpátky Zbyňka Jedličku, ale jeho start už proti Cuneu nestihneme vyřídit," podotkl trenér Tomáš. Hned v pátek večer  vyrazil do Nového Mesta nad Váhom, kde Jedlička hostuje, ostravský manažer Tomáš Zedník.

Situace s ostravskými blokaři je opravdu vážná. Ledvoň je po plastice křížových vazů a chybět bude nejméně tři měsíce. Kubala nedohrál čtvrteční zápas s Kladnem. "Může mít natržený vaz v kotníku, což ale ukáže až podrobnější vyšetření, na které se chystá," upozornil Jaroslav Tomáš.