Reprezentanti Íránu ve čtvrtek trénovali v Budvar aréně. V pátek tam nastoupí...

Reprezentanti Íránu ve čtvrtek trénovali v Budvar aréně. V pátek tam nastoupí proti Itálii. | foto: Petr Lundák, MF DNES

České Budějovice opět hostí světové volejbalisty. Tentokrát mladíky

  • 0
Hned čtyři zápasy denně zhlédnou diváci v českobudějovické Budvar aréně. Na hokej je sice ještě hodně brzo, ale po nedávné volejbalové Světové lize hostí zimní stadion další prestižní turnaj. Do Budějovic se tentokrát sjeli ti nejlepší světoví volejbalisté do 21 let, aby tu ve skupinách C a D zabojovali o pohár pro mistry světa.

Na jihu Čech se ukážou národní týmy z Argentiny, Itálie, Íránu, Ukrajiny, Číny, Brazílie, Egypta a Japonska.

Volejbalové MS mužů U21

V Českých Budějovicích

Pátek
12.30 Argentina - Ukrajina
15.00 Čína - Japonsko
17.30 Itálie - Írán
20.00 Brazílie - Egypt
Sobota
12.30 Ukrajina - Írán
15.00 Japonsko - Egypt
17.30 Argentina - Itálie
20.00 Čína - Brazílie
Neděle
12.30 Itálie - Ukrajina
15.00 Brazílie - Japonsko
17.30 Írán - Argentina
20.00 Egypt - Čína
Pozn.: Od úterý začíná prolínací část turnaje, od soboty 1. 7. pak startují play-off a boje o umístění. Celodenní vstupenka vychází na 100 korun. Mládež do 16 let má vstup zdarma.

Česká reprezentace má svou základnu v Brně, kde se souběžně hrají další dvě skupiny a kde bude turnaj vrcholit závěrečnými duely. Pokud se jí však nebude dařit, přesune se později na jih Čech.

„Proč v Českých Budějovicích ve skupině nehrají Češi? Zaprvé tu byl nedávno turnaj ve Světové lize a domácí diváci měli možnost vidět český tým v akci. Má to i své ekonomické důvody a také například to, že hodně kluků v nároďáku je z Brna. Navíc v okolí města má náš tým výborné podmínky,“ vysvětluje za pořadatelský tým Michal Mezera z Českého volejbalového svazu.

„Ale Budějovičtí přece nemusí litovat, uvidí třeba Brazilce,“ přidává Mezera.
Ode dneška do neděle se budou hrát v Budvar aréně zápasy ve skupinách. V pondělí mají mladí volejbalisté volno a od úterý do čtvrtka jsou na řadě další prolínací duely mezi jednotlivými skupinami.

„Dva lepší týmy z každé skupiny budou hrát v Brně a dva horší zůstávají, nebo přijedou do Českých Budějovic,“ říká Mezera s tím, že vstupenka na všechny čtyři zápasy v daném dnu stojí 100 korun.