Jan Svoboda, trenér Českých Budějovic

Jan Svoboda, trenér Českých Budějovic | foto: Marek Podhora, MAFRA

Budějovičtí volejbalisté poprvé vyhráli v Lize mistrů, obrali Innsbruck

• 1
Volejbalisté Českých Budějovic vybojovali v této sezoně Ligy mistrů premiérové vítězství. V předposledním, pátém, kole základní skupiny F doma zdolali rakouský Innsbruck 3:1.

Jihočeši se v tabulce na rakouský tým bodově dotáhli. O šanci na třetí místo budou usilovat 27. ledna na palubovce dosud suverénního Belchatówa.

„Jsme šťastní. Je to dobrý impulz i pro další zápasy, nejen v Lize mistrů,“ komentoval výhru libero Jihostroje Robert Hupka.

Čeští šampioni začali poslední domácí utkání v soutěži rozpačitě, ale postupně se dostávali do tempa a bojovným výkonem soupeři odskočili až na 18:12. Hosté několika tvrdými útoky ještě koncovku setu zdramatizovali, ale České Budějovice vyhrály 25:22.

Jihočeši pokračovali ve skvělém výkonu. Pestrou hrou, zázračnými obrannými zákroky a především bojovností vydřeli i druhý set. Hostům nepomohlo ani střídání. Poslední slovo v koncovce měl Tomáš Fila, netradičně na postu univerzála.

Vyrovnaný třetí set získali přesnější hosté v poměru 25:21. Dramatickou čtvrtou sadu ale ovládli opět domácí hráči, kteří v níž zvítězili 25:23. „Rozhodl týmový výkon. V každém okamžiku to někdo táhl, byli jsme dnes silní jako celek,“ uvedl blokař Radek Mach.

„Nechytili jsme začátek, byli jsme málo agresivní. Věděli jsme, že Budějovice budou mít dobrý servis, ale tolik se nám nedařilo. Pak jsme se trochu zvedli, ale už to bylo těžké. Domácí už byli rozjetí,“ prohlásil český blokař Innsbrucku Marek Beer.