Trenér libereckých volejbalistek Libor Gálik instruuje své svěřenkyně.

Trenér libereckých volejbalistek Libor Gálik instruuje své svěřenkyně. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Vítězná série trvá. Volejbalistky Liberce prošly do semifinále poháru

  • 0
Poslední čtyři zápasy v extralize vyhrály volejbalistky Dukly Liberec 3:0, díky čemuž se vyšvihly na čelo tabulky, a ve vítězné sérii navíc bez ztráty setu pokračovaly i včera v Českém poháru. Ve čtvrtfinále soutěže porazily doma po sadách 25:19, 25:22 a 25:22 VK Šelmy Brno a oslavily postup do elitní čtyřky.

„Ta série je samozřejmě příjemná, protože v každém z těch zápasů jsme měli nějaký kritický set, ale koncovky jsme v nich pokaždé zvládli, což je velmi pozitivní,“ uvedl kouč libereckých žen Libor Gálík.

Jeho tým měl proti Brnu v prvních dvou setech stále navrch, ale ve třetím musel dotahovat. „Celkově to nebyl úplně nejlepší výkon v útoku, trochu jsme se trápili na bodových míčích i v souhře. Dva sety to přesto stačilo, obrana byla slušná, ale ve třetím jsme trošku znervózněli, přece jen se hrálo jen na jeden zápas a Šelmy nejsou špatný tým. Pomohli jsme si ale na servisu a jsme šťastní, že jsme v semifinále,“ řekl Gálík.

O triumfu v poháru rozhodne Final Four, které se hraje 7. - 8. února v Teplicích. V semifinále narazí Liberečanky na lepší tým ze čtvrtfinálové dvojice Olymp Praha - KP Brno.

Muži Dukly mají v poháru spolu s účastníky loňského Final Four Českými Budějovicemi, Kladnem a Karlovarskem zajištěný postup do čtvrtfinále. K nim se přidají čtyři postupující ze 3. kola a finálová fáze se za účasti osmi týmů odehraje 20. - 22. února v Karlových Varech.