Český volejbalista Michal Finger se pokouší propálit nizozemský dvojblok. | foto: CEV

Chceme vyhrát, netají ve Varech čeští volejbalisté před kvalifikací MS

  • 0
Severní Irsko, Švédsko, Španělsko, Kypr a Finsko. Pět soupeřů pro české volejbalisty, pět turnajových dní v karlovarské míčovce u KV Areny. Start na MS si zajistí vždy vítězové šesti skupin, týmy z druhých míst postoupí do červencové baráže. Postupové karty jsou rozdané, kvalifikační bitva ve skupině F začíná. Hraje se od středy až do neděle.

Volejbalový svátek je tady! V karlovarské Hale míčových sportů u KV Areny rozehrají ve středu od 17.30 hodin v prvním utkání proti Severnímu Irsku čeští volejbalisté kvalifikaci o mistrovství světa 2018.

„Chceme tento turnaj vyhrát a zajistit si tak účast na světovém šampionátu v roce 2018,“ říká odhodlaně španělský kouč českého národního týmu Miguel Falasca.

Diváci se od středy do neděle mohou těšit na nejlepší světové i české volejbalisty. Včetně těch, kteří hájili či stále hájí barvy karlovarského ČEZu. K oporám by měli patřit univerzál Michal Finger, libero Martin Kryštof, v pozici kapitána blokař Aleš Holubec či Donovan Džavoronok, někdejší smečař Karlovarska.

Kvalifikace o MS 2018

Skupina F, Karlovy Vary

Den 1 (24. května)
Finsko - Kypr 15.00
Severní Irsko - ČESKO 17.30
Švédsko - Španělsko 20.00

Den 2 (25. května)
Finsko - Severní Irsko 15.00
ČESKO - Švédsko 17.30
Kypr - Španělsko 20.00

Den 3 (26. května)
Švédsko - Finsko 15.00
Severní Irsko - Kypr 17.30
Španělsko - ČESKO 20.00

Den 4 (27. května)
Severní Irsko - Švédsko 15.00
Kypr - ČESKO 17.30
Finsko - Španělsko 20.00

Den 5 (28. května)
Švédsko - Kypr 15.00
Španělsko - Severní Irsko 17.30
ČESKO - Finsko 20.00

„Na Karlovy Vary mám jen krásné vzpomínky a i teď, když projíždím městem, všechno zase rád po roce vidím. Je to taková příjemná nostalgie,“ těší se nynější smečař italské Monzy na návrat na karlovarskou palubovku.

„Jsme na kvalifikaci připraveni nejlépe, jak jen můžeme být. Velice mne potěšilo, že jsme se oproti předchozím týdnům velmi zlepšili,“ věří Falasca po přípravných zápasech s Nizozemskem a Austrálií.

„Vyzkoušeli jsme všechny hráče, kteří prokázali, že jsou výborně připraveni. Můžeme tedy spoléhat na vyrovnanost a sílu celého týmu,“ dodává asistent trenéra Michal Nekola.

Česká reprezentace se utká na kvalifikačním turnaji v Karlových Varech kromě Severního Irska postupně ještě se Švédskem, Španělskem, Kyprem a Finskem.

Vítěz postoupí na MS 2018 přímo, celky na druhých místech pak čeká třetí kvalifikační fáze, ve které si účastníci zahrají o poslední postupové místo. „Na každého soupeře budeme připravovat ‚zvláštní recept‘ a pevně věřím, že bude vítězný,“ prozrazuje Nekola.

Mezi hlavní favority na postup na světový šampionát patří Finové a právě Češi. „Ano, určitě se s námi musí počítat, ale upřímně si myslím, že největším favoritem na postup budou Finové. Mají totiž velmi dobrý tým a mnoho zkušeností z mezinárodních soutěží. Zároveň však zastávám názor, že pokud budeme tvrdě trénovat a pečlivě se připravíme během letního soustředění, můžeme se na turnaji předvést ve skvělé formě a porazit jakéhokoli soupeře, včetně Finska,“ dodává šéf české lavičky.

Naše hra bude o bojovnosti, říká Holubec

Aleš Holubec,

Tři přípravné zápasy odehráli v Nizozemsku čeští volejbalisté před kvalifikačním turnajem na mistrovství světa 2018 v Karlových Varech a všechny tři svěřenci trenéra Miguela Falascy s Nizozemskem prohráli: 0:3 a 2:3, poslední duel už byl neoficiální, hrálo se netradičně na šest setů a domácí výběr zvítězil 4:2.

„I přesto, že jsme utrpěli tři prohry, bylo vidět s každým zápasem zlepšení. Trenér Falasca dopředu určil hráče, kteří nastoupí v jednotlivých utkáních, a důležitější byla pro něj hra předvedená na naší straně. Naše hra bude opět postavená na bojovnosti a kolektivním výkonu,“ zhodnotil nizozemskou volejbalovou misi blokař Aleš Holubec na svazovém webu.

Čeští volejbalisté si pak dopřáli volný den a následoval už poslední týden přípravy před kvalifikací na mistrovství světa. „Ještě nás prověří australský tým a tím budeme doufám stoprocentně připravení,“ věřil Holubec.

Teď má důvod k úsměvu, australská prověrka dopadla skvěle, v neoficiálním duelu hraném netradičně na pět setů v Karlových Varech zvítězil jeho tým nad Austrálií 5:0. Jak je jeho tým připravený skutečně, to zjistí poprvé už dnes. Kvalifikace o MS 2018 v Karlových Varech začíná.