„Ten poměr je asi 99 ku 1,“ řekl americký tenista se smíchem. „Na tyhle věci nemám absolutně žádný vkus. Ale (Ivana) odvádí úžasnou práci. Vzala si to celé na starost a bude to skvělé,“ cituje ho web ATP Tour.
Syn tenisty Petra Kordy a dcera fotbalisty Pavla Nedvěda se znají od dětství, chodit spolu začali před pěti lety. „Je to člověk, se kterým chci strávit zbytek života. Nebylo nic jednoduššího než ji požádat o ruku,“ líčil Korda.
Rodina pro něj odjakživa hodně znamená. Jeho otec ho často doprovází na turnajích, podporu má také od maminky Reginy i sester Jessicy a Nelly. A snoubenka Ivana už v jeho životě také hraje zásadní roli.
„Je to jeden z nejpozitivnějších lidí, které znám. Ve všem vždycky vidí tu lepší stránku. Nebojí se mi na rovinu říct, co dělám špatně a co bych mohl dělat lépe. Záleží jí na mně jako na tenistovi, ale hlavně jako na člověku,“ vyprávěl.
Podle Kordy kvůli podpoře jeho kariéry hodně obětuje a tráví spoustu času na cestách daleko od svých blízkých.
„Naučil jsem se od ní hodně. Nejvíc asi to, jak důležité je osobní štěstí – ve sportu i mimo něj. Mám pocit, že jakmile je člověk šťastný, všechno ostatní přijde samo,“ uzavřel aktuálně 41. hráč světa.
Jaký otec, takový syn. Korda po výhře nad Alcarazem připomněl výraz slavného táty![]() |



































