Zázračná žena Serena vyzývá Belgičanku

  • 8
New York - Teď královnou jsem opět já, dává najevo tenistka Serena Williamsová. Podle toho se i obléká. Do turnaje v Miami vstoupila v korzetových šatech a la Xena, pak je vyměnila za jiné, dvoudílné. Obtažené tílko, odkrytý pupík se svůdným šperkem, elastické šortky a v uších velké náušnice. „To je můj úbor Zázračná žena,“ zvěstovala.

„Připadám si v něm nesmírně silná, úplná superhrdinka. Vidíte? Když jsem zdravá, pořád jsem nejlepší.“ Lepší návrat po osmiměsíčním půstu a operaci kolena si ani nemohla přát. V Miami excelovala na prestižním podniku, jenž se dotací řadí hned za grandslamy. V jednostranném finále za 50 minut rozstřílela Rusku Dementěvovou 6:1, 6:1.

Jestliže loňským turnajovým triumfem ve Wimbledonu předčasně ukončila sezonu, vítězstvím nyní navázala na přetrženou nit. „Jsem nadšená. A koleno je O. K.,“ řekla.

Ale královnou zatím není, nejen kvůli šestému místu na žebříčku. V Miami chybělo pět nejlepších tenistek.

Teprve v Amelia Island potká světovou jedničku Hardenneovou, poslední ženu, která ji dokázala porazit. Loni na Roland Garros. „Někde bych na ni stejně narazila. Nebojím se jí,“ vyzývá Belgičanku.

Před dvěma týdny si Serena tolik nevěřila. „Tehdy jsem si myslela: Kruci, nechci ještě na kurt. Nevím, jak na tom jsem. A zároveň jsem byla šíleně nedočkavá.“ Brzy zahnala pochybnosti. „Inspirovala mě Monica Selešová,“ prohlásila.

Pouze Selešová v roce 1995 a teď dvaadvacetiletá Afroameričanka vyhrály hned první turnaj po dlouhodobém pobytu mimo dvorce. „Vrátila jsem se do své reality show,“ smála se. Na televizní pořady typu Kdo přežije nedá dopustit. „Jsem do nich úplný blázen.“

Serena, její návrat a extravagantní úbor jsou hitem tiskových konferencí. Dostala na šaty až osm otázek v řadě. Otec Richard, tvůrce image, se dmul pýchou. „Vypadá skvěle, že?“ povídal. „Jako by se šla opalovat na pláž, a ne na kurt.“ Williams nepochybuje, že jeho dcery zase ovládnou světový tenis.

Se sebejistotou sobě vlastní radí i soupeřkám! „Pokoušet se přetlačit Serenu byla hrubá taktická chyba. Měla bys proti ní šanci jen s měkkými, vysokými míči,“ poučoval po osmifinále Marii Šarapovovou.

Blonďatá ruská teenagerka přikývla: „Já vím, Serena má tolik síly.“ Jak zareaguje Justine Hardenneová, drobná vdaná paní s nejlepším bekhendem jednoruč a obdivuhodným citem pro míč?

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)