Jak informoval deník The Times, nově by se mělo podobně jako u mužů používat pouze jméno. Loňská australská šampionka Ashleigh Bartyová tedy bude na zdi slávy uvedená jen jako „A. Bartyová“, ne jako „slečna A. Bartyová“.
Opustit by měli i od označování vdaných šampionek iniciálami a příjmeními jejich manželů.
Třeba trojnásobná americká vítězka Chris Evertová má u svých prvních dvou titulů na zdi napsané: „slečna C. M. Evertová“. Po svatbě s Johnem Lloydem u jejího triumfu z roku 1981 i přes následný rozvod svítí: „paní C. M. Lloydová.“
Pořadatelé si od tohoto kroku slibují modernizaci turnaje. Uvažují tak i přesto, že odstraněním ženských oslovení se odchýlí od tradice, která započala už v roce 1877.
O podobném kroku přemýšlejí už roky. Poprvé se o něm veřejně rozhovořili v roce 2019.
Nesetkali se ale jen s podporou. „Myslím, že to je tradice a jedna z věcí, která dělá Wimbledon unikátním,“ líčil tehdy Srb Novak Djokovič. „Není úplně jednoduché změnit něco, co tu je už léta. Popravdě mě překvapuje, že se k tomu chtějí odhodlat.“
Úprava oslovení není jediným tématem, které se před začátkem letošního ročníku travnatého grandslamu řeší.
Wimbledon bez bodů? Šílené, děsí se Plíšková. Turnaj může přijít o hvězdy![]() |
Po trestu za vyřazení ruských a běloruských tenistů kvůli invazi na Ukrajinu organizátoři rozhodli, že se v All England Clubu nebude hrát o body do žebříčků WTA a ATP.
„Jaký z toho můžu mít pocit... Je to šílené,“ líčila Karolína Plíšková. „Bojovala jsem za to, aby zůstalo aspoň padesát procent bodů, ale některé holky byly pro škrtnutí všeho. Hlavně ty, co tam loni prohrály v prvním kole.“