RŮŽOVÝ PREDÁTOR. Roger Federer zvolil pro turnaj v Torontu nový outfit a vysloužil si novou přezdívku.

RŮŽOVÝ PREDÁTOR. Roger Federer zvolil pro turnaj v Torontu nový outfit a vysloužil si novou přezdívku. | foto: AP

VIDEO: Vilém Tell č. 2 - Federer umí podáním sestřelit plechovku z hlavy

  • 40
Točil reklamu na ty nejlepší žiletky na světě. A když bylo hotovo, vzal Roger Federer raketu, míček a všem dokázal: jsem opravdu nejlepší tenista. Neskutečně přesným servisem sestřelil ze vzdálenosti několika metrů plechovku z hlavy figuranta.

V ateliéru si světová dvojka zahrála na švýcarského ostrostřelce Viléma Tella (že by to měli všichni z té země v krvi?), který podle pověsti dokázal vystřelit šíp a rozpůlit jím jablko na hlavě svého syna.

Tentokrát byla ve hře místo kuše tenisová raketa, místo šípu míček. A na temeni figuranta stála plechovka.

"Nebuď nervózní," uklidňoval Federer v černém obleku. V případě minely by si dobrovolník maximálně odnesl modřinu na oku. Pozor, varoval tenista kameramana. Jdeme na to.

Nápřah, hvííízd a plechovka se válela po zemi. Nevěříte? Tak ještě jednou, a úplně stejně přesně. Žádný oblouček, pěkně ostré podání.

Když svůj kousek Federer zopakoval i podruhé, oba aktéři si podali ruku a tenisový génius povídal: "Bylo to dobrý, ne?"

Šestinásobný vítěz Wimbledonu dokázal, jak přesný servis má. Ve srovnání s grandslamy muselo být tohle úplně jednoduché. A figurant odešel nezraněn. Uf, mohl si oddechnout.

A hned to začalo... Pod videem, které se objevilo na serveru youtube.com, se rozjela diskuze: Je to možné? Je Federer superčlověk, nebo šlo o podvod?

Video zhlédlo na 360 tisíc uživatelů. A jeden z nich tvrdil: "Všichni, kdo si myslí, že je to možné, asi nikdy nehráli tenis. Je to podvrh."

"Cože, podvod? Copak by nejlepší hráč všech dob nedokázal trefit plechovku z deseti metrů?" kontruje další. "Samozřejmě je to skutečné."

A vy tomu věříte?

Davisův pohár v novém formátu

Tenisová týmová soutěž Davis Cup 2019: poprvé v novém formátu. Finálový týdenní turnaj pro 18 týmů se odehraje od 18. do 24. listopadu v Madridu.