Jannik Sinner

Jannik Sinner | foto: AP

De Minaur, Sinner, Kecmanovič a Tiafoe jsou v Miláně v semifinále

• 0
Australan Alex de Minaur zatím bez problémů plní roli favorita na Turnaji mistrů pro tenisty do 21 let v Miláně. Osmnáctý hráč žebříčku vyhrál skupinu A a drží šanci na zisk letos už čtvrtého titulu. V semifinále De Minaura čeká druhý nasazený Američan Frances Tiafoe, druhou dvojici tvoří Ital s divokou kartou Jannik Sinner a Miomir Kecmanovič ze Srbska.

De Minaur si loni na turnaji Next Gen Finals zahrál finále, v němž podlehl Řekovi Stefanosi Tsitsipasovi. Letos na okruhu ATP mladý Australan vybojoval trofeje v Sydney, Atlantě a Ču-chaji, přičemž vždy se hrálo na tvrdém povrchu. Před necelými dvěma týdny v Basileji podlehl až v boji o titul domácí legendě Rogeru Federerovi.

Skvělou formu De Minaur potvrdil i dnes v posledním kole základní skupiny, když deklasoval Nora Caspera Ruuda 4:1, 4:0 a 4:2. Další trofej může australský favorit převzít v Miláně v sobotu. A pokud se mu to povede, jako neporažený tenista by získal i nejvyšší možnou prémii 429.000 dolarů.