Čtyřiadvacetiletá Vondroušová musela v německé metropoli na zápas kvůli dešti čekat. Přechod z antuky, na níž na Roland Garros postoupila do čtvrtfinále, ale zvládla s přehledem. Soupeřku, která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace, přehrála za 78 minut.
O postup do čtvrtfinále se pátá nasazená Vondroušová utká s Annou Kalinskou z Ruska.
Deblová šampionka z Roland Garros Siniaková strávila s Navarrovou na kurtu jen o minutu více. Američanku zdolala ve třetím letošním vzájemném zápase poprvé. Na berlínské trávě uspěla v hlavní soutěži na třetí pokus.
Turnaj žen v Berlínětráva, dotace 802 237 eur Dvouhra - 1. kolo: |
Turnaj žen v Birminghamutráva, dotace 267 082 dolarů Dvouhra - 1. kolo: Čtyřhra - 1. kolo: |
Raonic nasázel 47 es
Rekordních 47 es pomohlo kanadskému tenistovi Milosi Raonicovi k postupu do druhého kola turnaje v londýnském Queen’s Clubu. Domácího Camerona Norrieho porazil 6:7, 6:3, 7:6 poté, co odvrátil dva mečboly. Nejvíc es v utkání na dva vítězné sety dosud na okruhu ATP zahrál Chorvat Ivo Karlovič, kterých jich v roce 2015 v Halle rovněž na trávě nasázel ve čtvrtfinálovém utkání s Tomášem Berdychem 45.
„Vzhledem ke skóre a dvěma odvráceným mečbolům jsem nejspíš potřeboval každé z nich,“ řekl ke svým esům Raonic. „Podání pro mě vždycky byl nejdůležitější úder. Takže tenhle malý rekord dává smysl,“ uvedl třiatřicetiletý finalista Wimbledonu z roku 2016, který je momentálně až na 186. místě světového žebříčku. Norrieho, jemuž patří 39. pozice, udolal za dvě hodiny a 17 minut.
„Jsem rád, že jsem vyhrál, protože jinak bych byl asi trochu kyselý, kdybych získal tolik bodů zadarmo a prohrál,“ dodal Raonic.
Turnaj mužů v Londýnětráva, dotace 2 411 390 eur Dvouhra - 1. kolo: |
Turnaj mužů v Halletráva, dotace 2 411 390 eur Dvouhra - 1. kolo: Čtyřhra - 1. kolo: |



















