Karolína Plíšková (vlevo) a Petra Kvitová (vpravo) u sítě.

Karolína Plíšková (vlevo) a Petra Kvitová (vpravo) u sítě. | foto: Reuters

TURNAJ MISTRYŇ: Plíšková i Kvitová mezi elitní osmičkou

  • 0
Podruhé v řadě se na Turnaji mistryň ve dvouhře představují dvě české tenistky. Karolína Plíšková na vrchol sezony zamířila v pozici světové dvojky. Petra Kvitová zase na Masters startuje posedmé. Jaké další hvězdy v čínském Šen-čenu zápolí?

Ashleigh Bartyová, Austrálie

Australanka Ashleigh Bartyová slaví vítězství na Roland Garros.

Věk: 23 let
Letošní výkony: Současná světová jednička. Na Turnaji mistryň startuje poprvé. Letos ovládla antukové Roland Garros, když ve finále přetlačila Markétu Vondroušovou. Další dva tituly přidala na jaře v Miami a poté na trávě v Birminghamu.

Karolína Plíšková, Česko

Karolína Plíšková se raduje z postupu do osmifinále US Open.

Věk: 27 let
Letošní výkony: Aktuálně okupuje druhé místo žebříčku. Počtvrté v řadě hraje na Turnaji mistryň. Loni a předloni zde skončila v semifinále. Letos hrála semifinále Australian Open, přidala i čtyři tituly: v Brisbane, Římě, Eastbourne a Čeng-Čou.

Naomi Ósakaová, Japonsko

Japonská tenistka Naomi Ósakaová v semifinále Australian Open.

Věk: 22 let
Letošní výkony: Poté, co ovládla Australian Open, dlouho se vyhřívala na čele žebříčku. Během letních turnajů na antuce a trávě o ženský trůn přišla. Do čínského Šen-čenu ale přiletěla coby vítězka velkého turnaje v Pekingu. 

AKTUALIZACE: Před druhým zápasem v Červené skupině Japonka z turnaje odstoupila kvůli bolestem pravého ramene. Nahradila ji Nizozemka Kiki Bertensová.

Simona Halepová, Rumunsko

Rumunka Simona Halepová se raduje během finále Wimbledonu.

Věk: 28 let
Letošní výsledky: Na Turnaj mistryň se vrací po roční pauze. Loni se odhlásila kvůli problémům se zády. V uplynulé sezoně získala jediný titul: ovládla grandslamový Wimbledon. Od té doby se však trápí, vyhrála pouze šest zápasů.

Bianca Andreescuová, Kanada

Kanadská tenistka Bianca Andreescuová ve finále US Open.

Věk: 19 let
Letošní výsledky: Kometa roku. Ještě v lednu v Austrálii hrála kvalifikaci, v srpnu poté slavila grandslamový triumf nad Serenou Williamsovou na US Open. Mezitím vyhrála titul v Indian Wells a Torontu. Ze 178. místa žebříčku poskočila na čtvrtou příčku. 

Petra Kvitová, Česko

Petra Kvitová ve Wimbledonu.

Věk: 29 let
Letošní výsledky: Hlavně první polovina sezony jí zajistila už sedmou účast na Masters. Vyhrála turnaj v Sydney, finále hrála na Australian Open, radovala se i na antuce ve Stuttgartu. Pak ale přišlo zranění levačky, které ji zbrzdilo.

Belinda Bencicová, Švýcarsko

Belinda Bencicová ze Švýcarska se povzbuzuje ve čtvrtfinále US Open.

Věk: 22 let
Letošní výsledky: Postup na premiérové vystoupení na Turnaji mistryň si zajistila týden před startem na klání v Moskvě. Švýcarka se slovenskými kořeny ovládla dva turnaje: v Dubaji a právě v Moskvě. Na US Open hrála semifinále.

Elina Svitolinová, Ukrajina

Vítězka Turnaje mistryň Elina Svitolinová pózuje s trofejí.

Věk: 25 let
Letošní výsledky: Obhájkyně titulu. Letos ale na žádnou trofej nedosáhla. Ve Wimbledonu a na US Open došla do semifinále. Postup do Šen-čenu si zajistila týden před startem akce na turnaji ve Wu-chanu.

Kiki Bertensová, Nizozemsko

Nizozemská tenistka Kiki Bertensová ve 3. kole Wimbledonu.

Věk: 27 let
Letošní výsledky: První náhradnice Turnaje mistryň v Šen-čenu. V žebříčku WTA jí patří 10. místo. Do turnaje naskočila náhle po odhlášení nasazené trojky Naomi Ósakaové. Letos vyhrála dva turnaje: v Petrohradu a Madridu. 

Systém turnaje

Osm nejlepších hráček celého roku se rozdělí do dvou čtyřčlenných skupin. Do vyřazovacích bojů poté postoupí vždy nejlepší tenistky na prvním a druhém místě.

Všechny zápasy z Turnaje mistryň můžete sledovat v přímých přenosech na stanicích O2 TV Sport a O2 TV Tenis.

Pozn.: Seznam hráček je uveden podle postavení v žebříčku WTA k pondělí 21. října.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)