Andreescuová po prvním setu vzdala, Plíšková má na Masters první výhru

• 129
Druhými zápasy pokračovala Fialová skupina tenisového Turnaje mistryň. Kanaďanka Bianca Andreescuová kvůli zranění skrečovala po prohraném úvodním setu (3:6) zápas proti Karolíně Plíškové. Češka tak má první výhru na turnaji. Ukrajinka Elina Svitolinová porazila Rumunku Simonu Halepovou a je jistou účastnicí semifinále.

Na úvod závěrečného turnaje sezony Plíšková nestačila na Ukrajinku Elinu Svitolinovou, s kterou prohrála po vyrovnaných dvou setech.

To z druhého utkání už odešla vítězně. I když po zápase velkou radostí nezářila.

Plíšková vs. Andreescuová

Zápas jsme sledovali podrobně

Plíšková odstartovala špatně, nestačila na údery své soupeřky, při svém servisu několikrát míček zbytečně zkazila, nepovedl se jí ani náběh na síť. Rázem tak prohrávala 0:2.

Andreescuová naopak hrála v pohodě, údery jí vycházely. Jenže pak to přišlo…

Po odehraném balonu 19letá Kanaďanka škobrtla, ihned se odebrala ke své lavičce a přivolala si svou fyzioterapeutku. Dlouhé minuty s ní procvičovala bolavou nohu.

Když se s řádně zabandážovaným kolenem vrátila na kurt, na svůj předešlý výkon nenavázala. Byla to naopak Plíšková, kdo začal mít více ze hry, začala sbírat vítězné míče a herní převahu přetavila i v zisk několika gamů v řadě.

Andreescuová po výměnách koukala na své koleno, cvičně s ním hýbala a když si za stavu 3:2 pro českou tenistku přivolala kouče, se slzami v očích mu vyprávěla o zranění.

Plíšková pokračovala v zisku fiftýnů. Andreescuová se sice herně trochu zvedla, jenže na rozjetou světovou dvojku už nestačila.

Čtvrteční program

9:00 Krejčíková, Siniaková (6-ČR) - Stosurová, Čang Šuaj (7-Austr./Čína), 11:30 Bartyová (1-Austr.) - Kvitová (6-ČR), 13:00 Bertensová (9-Niz.) - Bencicová (7-Švýc.), 14:30 Strýcová, Sie Šu-wej (2-ČR/Tchaj-wan) - Dabrowská, Sü I-fan (4-Kan./Čína).

A když Plíšková proměnila při svém podání setbol a úvodní dějství vyhrála 6:3, Andreescuová se místo na lavičku odebrala k síti, kde gratulovala své soupeřce.

Plíšková si tak do tabulky Fialové skupiny Turnaje mistryň připsala první výhru a v pátek si o postup do semifinále zahraje s Rumunkou Simonou Halepovou.

„Těšila jsem se na zápas. Jsem ráda, že jsem ho vyhrála. Je mi ale líto, co se stalo s Andreescuovou, třeba se dá do příštího zápasu dohromady,“ popřála Plíšková své soupeřce v rozhovoru na kurtu.

Turnaj mistryň 2019

speciální příloha iDNES.cz

Před nimi sehrály svůj zápas právě Halepová a Ukrajinka Elina Svitolinová.

Přemožitelka Plíškové z prvního duelu záhy vedla 3:0, jenže Halepová dokázala srovnat. V koncovce první sady však Svitolinová své soupeřce znovu odskočila a první dějství vyhrála 7:5.

Druhý set nabídl zpočátku vyrovnaný tenis, obě hráčky se přetahovaly o každý fiftýn. Ukrajinka ale znovu dokázala svou sokyni brejknout, následně vybojovala i svůj servis a vyhrála 6:3.

Svitolinová se tak stala první jistou účastnicí semifinále Turnaje mistryň.

Tenisový Turnaj mistryň v Šen-čenu v Číně

tvrdý povrch, dotace 14 milionů dolarů

Dvouhra - Fialová skupina:
Karolína Plíšková (2-ČR) - Andreescuová (5-Kan.) 6:3 skreč
Svitolinová (8-Ukr.) - Halepová (4-Rum.) 7:5, 6:3

Čtyřhra - Červená skupina:
Mertensová, Sabalenková (1-Belg./Běl.) - Čchan Jüng-žan, Čchan Chao-čching (5-Tchaj-wan) 7:6 (7:5), 6:4.
Babosová, Mladenovicová (3-Maď./Fr.) - Grönefeldová, Schuursová (8-Něm./Niz.) 7:5, 6:2.