Bulharský tenista Grigori Dimitrov v duelu Turnaje mistrů s Davidem Goffinem z...

Bulharský tenista Grigori Dimitrov v duelu Turnaje mistrů s Davidem Goffinem z Belgie. | foto: AP

Dimitrov je v semifinále Turnaje mistrů, Thiem si udržel šanci na postup

• 4
Bulharský tenista Grigor Dimitrov zdolal na Turnaji mistrů Davida Goffina z Belgie 6:0, 6:2 a je dalším jistým semifinalistou londýnského klání. Šanci na postup si udržel Rakušan Dominic Thiem, který zdolal Španěla Pabla Carreňa 6:3, 3:6, 6:4 a o postup bude hrát s Goffinem. Už dříve si místo ve vyřazovacích bojích zajistil Švýcar Roger Federer.

Goffin, jenž v úvodním duelu zdolal ve třech setech světovou jedničku Rafaela Nadala, byl  proti Dimitrovovi bez šance. Šestý hráč žebříčku ATP na kurtu dominoval a soupeři povolil uhrát první game až za stavu 6:0, 3:0. Belgičan, kterého ještě příští týden čeká finále Davisova poháru, už ale zápas víc zdramatizovat nedokázal a Dimitrov po 74 minutách proměnil třetí mečbol.

Goffin odmítl, že by za jeho hladkou prohrou byly zdravotní problémy. „Jsem v pořádku. V tom dneska problém nebyl. Byl to prostě strašně těžký zápas, Grigor zahrál vážně dobře,“ řekl. „Nebylo to snadné, když jsem hned na začátku přišel o servis. Pro sebevědomí to byla velká rána, když jsem prohrával 0:4. Ve druhém setu jsem měl pár šancí na brejk, ale hrál opravdu solidně,“ dodal Goffin.

Carreňo se do turnaje dostal místo Nadala, který po úvodní prohře s Goffinem kvůli bolestem kolena odstoupil a ukončil sezonu. Thiemovi sebral druhou sadu a v závěrečném setu ještě dokázal otočit skóre na 4:3, ale v deváté hře přišel o podání znovu a jeho čtyřiadvacetiletý rakouský protivník už koncovku více než dvouhodinového zápasu zvládl.