Novak Djokovič v akci při utkání Turnaje mistrů s Dominicem Thiemem.

Novak Djokovič v akci při utkání Turnaje mistrů s Dominicem Thiemem. | foto: Reuters

Djokovič začal Turnaj mistrů vítězně, první úspěch má i Raonic

• 9
Srbský tenista Novak Djokovič vykročil za obhajobou titulu na londýnském Turnaji mistrů vítězstvím. Osmého nasazeného Rakušana Dominika Thiema ve skupině zdolal 6:7, 6:0, 6:2. Ve večerním duelu skupiny Ivana Lendla pak Kanaďan Milos Raonic porazil Gaëla Monfilse z Francie 6:3, 6:4.

Djokovič, jenž v Londýně usiluje o pátý triumf za sebou, ztratil s Thiemem úvodní set po více než hodině poměrem 10:12 v dramatické zkrácené hře. Z dalších deseti gamů pak ale nad Rakušanem, který na Masters startuje poprvé v kariéře, vyhrál devět a porazil ho i ve čtvrtém vzájemném duelu.

Devětadvacetiletý rodák z Bělehradu usiluje v Londýně vedle celkově šestého titulu z Masters, kterým by vyrovnal rekordní bilanci Švýcara Rogera Federera, i o návrat na světový trůn.

Z prvního místa ho minulý týden sesadil Brit Andy Murray.

Nad Raonicovým startem v Londýně visel otazník kvůli zranění stehenního svalu, které ho vyřadilo z turnaje v Paříži.

Kanaďan ale první londýnský zápas s přehledem zvládl, Monfilse i díky dvanácti esům porazil za hodinu a 25 minut ve dvou setech a ve vzájemné bilanci vyrovnal na 3:3.