Neměl jsem to úplně pod kontrolou, přiznal Rosol. S deblem ale počítá

  • 54
Podruhé v kariéře se ocitl v roli české jedničky v Davis Cupu. A zatím svou roli znovu zvládá. Tenista Lukáš Rosol porazil po boji japonského náhradníka Tara Daniela 6:4, 6:4, 3:6, 4:6, 6:2. "Dva sety moje hra nefungovala. Ale ke konci čtvrtého jsem ji naštěstí znovu našel," řekl pro Radiožurnál.

Nakonec to byl velký boj. Vydržel jste v klidu v celém zápase?
Zápas určitě nebyl úplně pod kontrolou. První dva sety jsem sice vyhrál, ale pořád jsem nebyl spokojený se svou hrou. Nefungovalo všechno tak, jak jsem si představoval. Byl to zápas bez rytmu.

Přitom to po dvou setech vypadalo na snadnou výhru...
Myslel jsem si, že ho ve třetím setu dorazím. On pak začal hrát agresivně, já jsem trochu ztuhl, přestalo mi to létat od rakety, proto jsem ztratil třetí a čtvrtý set. Ale ke konci čtvrtého setu jsem našel svoji hru. Uvědomil jsem si, že musím hrát víc agresivně, musím do toho chodit a nedat mu čas, aby hrál on a diktoval tempo. To se mu předtím dařilo natolik, že mi vzal dva sety. Pátý už byl naštěstí v mé režii. Cítil jsem se na kurtu mnohem lépe.

Fotogalerie

Takže jste zvolil taktiku - když to nejde silou, půjde to ještě větší silou?
Agresivní hra je moje parketa, na ní si zakládám. A zkouším ji upravit, abych dělal co nejméně chyb. Vždycky jsem jich měl v zápasech nadmíru. Dneska mi ve třetím a čtvrtém setu odešel první servis, musel jsem hrát přes druhý a on nekazil returny. Returnoval dlouze, byl jsem pořád pod tlakem. Naštěstí moje hra fungovala tři sety.

Jak jste se dokázal po dvou prohraných setech zkoncentrovat na rozhodující sadu?
Nakopl mě konec čtvrtého setu, kdy jsem zase našel svoji hru a dokázal jsem hrát, co jsem si představoval. Fyzicky jsem se cítil dobře a věřím, že i zkušenosti mi pomohly. Proto jsem dneska vyhrál.

Zbylo vám dost sil na zítřejší čtyřhru se Štěpánkem?
Uvidíme, co bude zejtra ráno. Ale předpokládám, že asi s Radkem nastoupíme. Počkejme do rána, jak se všichni probudíme, jestli budeme moct chodit. Já se cítím fajn. Když je vítězná koncovka, tolik sil mi neubyde.