OBRAZEM z Roland Garros: Legendy mezi kapkami deště i na růžové antuce

  • 10
Na právě skončený grandslam v Paříži se bude dlouho vzpomínat. Tenisové Roland Garros přineslo několik osobních příběhů, rekordních zápisů, ale organizátoři také čelí kritice za nezvládnuté finále mužů. Kvůli počasí se hrálo dva dny. Pojďte si celý turnaj připomenout ve fotografiích.

Na druhém grandslamu sezony se přepisovaly dějiny. Rekordní bylo sedmé vítězství šestadvacetiletého Španěla Rafaela Nadala, o rok mladší Marie Šarapovová zase jako desátá tenistka v historie zkompletovala sbírku všech čtyř grandslamových titulů.

Vše o Roland Garros 2012

Druhý grandslam sezony si můžete připomenout také ve všech článcích, které vyšly na iDNES.cz.

Letos se také odehrál druhý nejdelší zápas historie Roland Garros. Domácí Paul-Henri Mathieu s Američanem Johnem Isnerem bojovali o postup pět a půl hodiny. Francouz vyhrál i se zlomeným palcem na noze.

Pavouk ženských dvouher pochytal několik favoritek. Už v prvním kole senzačně vypadla Serena Williamsová, skončila i obhájkyně titulu Li Na z Číny a post světové jedničky opustila Běloruska Viktoria Azarenková.

"Italská Popelka" Sara Erraniová oproti tomu senzačně dokráčela až do finále. Tak ji označila legendární Martina Navrátilová, která si po boku Jany Novotné vyzkoušela růžovou antuku.

K vidění toho bylo ve francouzské metropoli opravdu hodně. A fanoušci se těší na další ročník. Tenisté se teď už připravují na slavný Wimbledon. Na trávě v Londýně se začíná za čtrnáct dní...

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)