Vítězné gesto argentinského tenisty Marca Trungellitiho. | foto: AP

Babička ve sprše, očistec v autě a milionová výhra. Jak vlasáč dobyl Paříž

  • 4
Uvařil si kávu. V tu chvíli mu zazvonil mobil. A ten telefonát rozcupoval Marcu Trungellitimu plány. Z nedělní vyjížďky po Barceloně nic nebude. Argentinský tenista náhle spěchal do Paříže. Vyhnal babičku ze sprchy, naložil kufry a s dalšími příbuznými se vydal do dějiště grandslamu Roland Garros. V prvním kole pak porazil Australana Bernarda Tomice.

„Babi, jedeme do Paříže,“ zakřičel Trungelliti přes dveře koupelny. 

V barcelonském bytě, kde žije se svou ženou Nadir, nastal chaos. Vždyť 190. tenista světa se zrovna chystal vyrazit ve vypůjčeném autě s rodinou objíždět malebné kouty Španělska.

Babička Lela, matka Susi a bratr André, vzácná návštěva z rodné Argentiny, se místo toho vydali s Trungellitim na devítihodinovou pouť do Francie.

¡André, mami, babi, připravte zavazadla,“ zavelel vlasatý tenista. 

„Vlaky nejely kvůli stávce, letadlem cestuji nerad. Navíc takhle narychlo by byly letenky sakra drahé. Tak jsme jeli půjčeným Seatem Ibiza,“ popisuje Trungelliti pro oficiální web ATP.

Fotogalerie

Do dějiště antukového grandslamu dorazil krátce před nedělní půlnocí, v pondělí dopoledne už měl stát proti Bernardu Tomicovi.

Jako náhradník, šťastný poražený z nedávné kvalifikace na Roland Garros, narychlo zastoupil Nicka Kyrgiose.

Diváci se kvůli bolavému loktu známého bouřliváka nedočkali vyhlíženého australského derby bývalých deblových parťáků, Trungelliti jim ale do oranžové drti vepsal ještě silnější příběh.

Tomice, který před časem prohlásil, že tenis hraje jen pro peníze, porazil a zajistil si šek na 79 tisíc dolarů, tedy přibližně dva miliony korun. 

Osmadvacetiletý Argentinec se okamžitě stal hvězdou sociálních sítí, jeho unikátní příběh zaujal světová média, včetně BBC. S úsměvem jim vyprávěl, jak vyrušil osmdesátiletou babičku ve sprše a jak většinu cesty odřídil bratr André.

„V Argentině, pokud nežijete v Buenos Aires, tak tisícikilometrová jízda nic neznamená, takže jsme všichni v pohodě,“ culil se Trungelliti.

V druhém kole čeká hrdinu úvodního kola jiný Marco - Ital Cecchinato. Už nyní ale může cítit argentinský sympaťák úlevu. Rodinu původně zval do Evropy, aby se na něj podívala na Roland Garros.

Zpackaná kvalifikace původní scénář změnila. Jenže pak přišel jeden nečekaný telefonát...

27.května 2018 v 19:07, příspěvek archivován: 29.května 2018 v 13:55

Sigue en viaje Trunge. Con una sonrisa acorde a la situación. https://t.co/4vm8aWZ5U8

Sport v roce 2020

8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)