Iveta Benešová naopak na turnaji v Palermu nedokázala navázat na pondělní výkony dalších českých tenistek Denisy Chládkové a Kláry Koukalové a v prvním kole prohrála s Robertou Vinciovou.
Po první vyrovnané sadě, kterou Italka vyhrála až ve zkrácené hře 8:6, Benešová odpadla a ve druhé nezískala ani game.
Na Sicílii dnes uspěla jen Renata Voráčová, která postoupila s Australankou Trudi Musgraveovou do druhého kola čtyřhry. V úvodním utkání druhý nasazený pár porazil Němku Caroline Schneiderovou s Vinciovou 6:2 a 7:6.
Výsledky:
GSTAAD (dotace 525.000 eur)
Dvouhra - 1. kolo:
Štěpánek (8-ČR) - Armando (USA) 6:3, 6:3
Federer (1-Švýc.) - Lopez (Šp.) 6:3, 6:7 (4:7), 6:3
Schüttler (2-Něm.) - Arthurs (Austr.) 6:2, 6:3
Corretja (7-Šp.) - Van Lottum (Niz.) 6:1, 6:2
Burgsmüller (Něm.) - Krajan (Chorv.) 6:2, 6:7 (6:8), 6:1
F. Lopez (Šp.) - Labadze (Gruz.) 6:0, 6:2
Kratochvil (Švýc.) - Behrend (Něm.) 6:4, 6:7 (6:8), 6:2
Sanchez (Šp.) - Beck (SR) 6:4, 7:5.
Čtyřhra - 1. kolo:
Novák, Štěpánek (ČR) - Chela, Gaudio (Arg.) 7:5, 6:3.
BAASTAD (380.000 eur)
Dvouhra - 1. kolo:
Moya (1-Šp.) - Hrbatý (SR) 6:2, 6:7 (2:7), 6:3
Robredo (2- Šp.) - Sarstrand (Švéd.) 6:3, 6:2
Nadal (Šp.) - El Aynaoui (3- Mar.) 6:3, 4:6, 6:3
Zabaleta (5-Arg.) - Massu (Chile) 2:6, 6:3, 6:3
Ferrer (Šp.) - Vicente (7-Šp.) 6:4, 6:3
Arazi (Mar.) - Norman (Švéd.) 7:5, 6:4
Volandri (It.) - Browne (Arg.) 6:1, 6:1
Söderling (Švéd.) - Hipfl (Rak.) 7:5, 6:1
Portas (Šp.) - Wassen (Niz.) 6:4, 6:3
Squillari (Arg.) - Švarc (SR) 6:4, 6:3
Björkman (Švéd.) - Puerta (Arg.) 7:6 (7:4), 6:4.
Čtyřhra - 1. kolo:
Levinský, Lopez Moron (ČR/Šp.) - Bowen, Fisher (USA/Austr.) 6:3, 6:3.
NEWPORT (380.000 dolarů)
Dvouhra - 1. kolo:
Vemič (SČH) - Fish (3-USA) 7:6 (7:3), 7:5
Ginepri (4-USA) - Amritraž (Ind.) 6:1, 6:4
Draper (Austr.) - Sluiter (5-Niz.) 6:3, 3:2 skreč
Gimelstob (7-USA) - Morrison (USA) 6:4, 4:6, 7:6 (15:13)
Saulnier (Fr.) - Heuberger (Švýc.) 6:3, 6:1
Salzenstein (USA) - Bastl (Švýc.) 6:1, 6:3
Kim (USA) - Šimada (Jap.) 7:5, 6:3
Fleishman (USA) - Johansson (Švéd.) 6:3, 6:4
PALERMO (110.000 dolarů)
Dvouhra - 1. kolo:
Vinciová (It.) - Benešová (ČR) 7:6 (8:6), 6:0'
Sernaová (1- Šp.) - Martinezová-Grandosová (Šp.) 6:3, 3:6, 6:1
Srebotniková (4-Slovin.) - Garbinová (It.) 6:2, 7:5
Loitová (7-Fr.) - Torrensová-Valerová (Šp.) 3:6, 6:2, 6:4
Medinaová-Garriguesová (Šp.) - Camerinová (It.) 7:5, 1:6, 6:1
Fedaková (Ukr.) - Cohenová-Alorová (Fr.) 6:2, 6:1
Nagyová (SR) - Leonová-Garciaová (Šp.) 4:6, 7:5, 6:1
Čtyřhra - 1. kolo:
Musgraveová, Voráčová (2-Austr./ČR) - Schneiderová, Vinciová (Něm./It.)6:2, 7:6(7:2)
Jen C', Čeng Ťie (Čína) - Benešová, Cervanová (ČR/SR) 6:3, 6:4