Ustála jsem to, pochvalovala si po výhře Šafářová. Moskva je zapomenuta

  • 3
Loni sice se spoluhráčkami slavila fedcupový triumf, ale kdesi uvnitř ji neustále sžíralo, že v Moskvě ani jeden zápas nevyhrála. Po pražském finále však podobnou větu nevyřkne, Lucie Šafářová porazila v úvodním duelu fedcupového finále proti Srbsku bývalou světovou jedničku Anu Ivanovičovou 6:4, 6:3. "Nepopsatelný pocit. Jsem šťastná," řekla 17. tenistka světového žebříčku.

Jak těžký to byl zápas?
Hodně. Obě jsme začaly hodně nervózně, já jsem naštěstí byla tou první, která se zlepšila. Poté, co jsem vyhrála první set, jsem šla ještě trochu nahoru, hodně jsem ji tlačila. Také druhý set byl hodně těsný, Ana měla brejkboly, ale já všechny ty kritické momenty ustála.

Vaše trenérka Biljana Veselinovičová je Srbka. Byla pro vás její přítomnost v Praze a spolupráce na taktické přípravě důležitá?
Obě dobře známe srbské tenistky, taktiku jsme sestavovaly společně. Ale strašně mi pomáhá a byla jsem ráda, že přijela a byla na naší straně.

Fotogalerie

Ve zlomových momentech jste výborně podávala. Jak moc důležitou roli hrál v utkání proti Ivanovičové servis?
Když jsem potřebovala, zvládla jsem ho. Několikrát jsem zaservírovala eso na brejkbol, i druhý servis se mi dařil. Ana má horší bekhend, takže levácká zatáčka je účinnou součástí taktiky. Nesedí ji to.

V loňském finále proti Rusku jste dva zápasy prohrála. Jak důležité je pro vás tohle vítězství?
Opravdu jsem hodně chtěla vyhrát, bojovala jsem a jsem ráda, že se to povedlo.

Pomohla vám zkušenost z loňského finále?
Možná  ano. Člověk ví, co ho čeká. Snažila jsem se nervozitu tolik nevnímat, spíš ji přijmout a soustředit se na to, jak hrát.

Je to satisfakce za Moskvu?
Vyhrát takový zápas doma ve finále, to je nepopsatelný pocit. Jsem šťastná.

Užívala jste si atmosféru zaplněné pražské haly?
Skvělý pocit, měla jsem husí kůži. Bylo to mimořádné. Hrát před tolika lidmi, kteří fandí jenom mě. Diváci a tým mi hodně pomohly.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)