NEVYŠLO TO. Lucie Šafářová smutní, na Světlanu Kuzněcovovou nestačila. Po prvním dnu je tedy stav vyrovnaný 1:1. | foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Šafářová byla nervózní a padla: Ráda bych si v neděli spravila chuť

  • 44
Moskva (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Česká tenistka Lucie Šafářová nastupovala v sobotu do jednoho z nejdůležitějších zápasů v kariéře. Moc toužila po vítězství. Jenže ve druhém utkání finále Fed Cupu proti Rusku ji srazila vlastní nervozita a skvělá soupeřka. "Mrzí mě to, ale rád abych si v neděli spravila chuť," prohlásila Šafářová.

Nejprve s radostí sledovala, jak její kamarádka Petra Kvitová v moskevském komplexu Olympijskij ničí domácí Kirilenkovou. Pak se sama Šafářová stala obětí vynikající protivnice - zkušené Světlany Kuzněcovové. "Ona hrála opravdu výborně, moc na ni nezabíral můj levácký servis a bohužel mi utekl začátek," řekla.

Finálová bitva je vyrovnaná

Přečtěte si o úvodních dvouhrách

VYROVNÁNO. Světlana Kuzněcovová se raduje poté, co porazila ve finále Fed Cupu
SOUSTŘEDĚNÍ NESTAČILO. Lucie Šafářová nastoupila v sobotu ve druhé dvouhře,...

Jak jste zvládla tak důležité utkání psychicky?
Strašně moc jsem chtěla vyhrát. Snažila jsem se bojovat. Ale dlouho mi trvalo, než jsem se do zápasu dostala. Od konce prvního setu už to snad bylo vcelku vyrovnané. Porážka mě mrzí, ale v neděli bych si ráda spravila chuť.

Přibrzdila vás nervozita?
Na začátku asi jo. Prala jsem se se servisem, nemohla jsem chytit timing. Ona od začátku hrála moc dobře, hodně mě tlačila. Jakmile jsem nedala výborné podání, hned útočila. Musela jsem víc riskovat a často z toho byla dvojchyba.

Párkrát jste Kuzněcovové sama zatleskala, překvapila vás svým výkonem?
Jo, musím říct, že vypadala naprosto v pohodě, vyburcovaná. Jako by vůbec nebyla pod tlakem. Co jsem si vyloženě nezabila, ona mi nedala. Chodila na síť, pár míčů zahrála fakt skvěle.

Jak těžké to s ní bude mít v neděli Petra Kvitová?
Těžko soudit. Může to vypadat jinak, když to Petra na ni spustí tak rychle, jak to umí. Já jsem neservírovala tak dobře. To dělá hrozně velký rozdíl.

Čekáte, že Rusové proti vám v neděli nasadí Pavljučenkovou?
Nechci spekulovat. Kirilenková velmi pravděpodobně nastoupí do debla, takže se dá očekávat, že do singla dají Pavljučenkovou. Ale mně je to v podstatě jedno.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)