Pondělí 30. listopadu 2020, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 30. listopadu 2020 Ondřej

Manažer a snoubenec. Nejsem hrobník Kájiny kariéry, těší Hrdličku

  13:59
New York (Od našeho zpravodaje) - Průšvihář. Flamendr. Floutek. Nelichotivá pověst provází osmadvacetiletého televizního moderátora. Mnozí fanoušci tenistky Karolíny Plíškové se zděsili, když s ní začal chodit: „Kazí jí jméno. Zničí jí kariéru!“

PÁR SNŮ. Světová jednička Karolína Plíšková a její manažer a snoubenec Michal Hrdlička. | foto: Profimedia.cz

Zatím se tragické scénáře nenaplňují. Zasnoubili se, Karolína Plíšková je šťastná a v červenci se stala číslem 1 na žebříčku WTA. Ke všemu z přítele udělala svého manažera. „Ale zrovna na grandslamu mě potřebuje víc jako partnera,“ řekl Michal Hrdlička na US Open, kde se jeho milá pokouší získat první velký titul.

Jak vytížený je manažer světové jedničky na grandslamu?
Nárazově. Jeden den dorazí víc sponzorů, další třeba žádný. Ale na zápasy dostáváme sedmnáct lístků a všechny využijeme. Někdy žádám o pár kusů navíc, což není díky Kájině umístění na žebříčku problém.

Partneři jsou všichni z Česka?
Vesměs z Česka, ale v pátek třeba přijeli dva zástupci z rakouské pojišťovny Merkur, která se stává Karolíniným dalším partnerem. Na poslední chvíli napsali, že je sice pozdě, ale potřebovali by čtyři lístky.

Snažíte se využít ideálního období pro obchody?
Ano! Nejde ležet a čekat, že někdo přijde sám. Na velkých turnajích se obecně snažíme domluvit schůzky se zájemci o spolupráci. Pozveme je a zahájíme jednání.

A na něm?
Ukazujeme možnosti, jaké nabízíme. Některé firmy si nedovedou představit, co lze ve spojení s daným sportovcem podniknout. Fotbalový i hokejový dres se dá reklamami polepit celý stejně jako stadion. Na tenisovém oblečení jste limitovaní malým prostorem na nášivky. Takže se pracuje s outdoorovou kampaní, se sociálními sítěmi. Hodně záleží na osobních vztazích. Kdo má tenis rád, přijede na grandslam, my se o něj postaráme, má zážitek.

K MÍČI DALEKO. Karolína Plíšková v zápase US Open s Číňankou Čang Šuaj.

Ladíte své aktivity s mocnou agenturou Octagon, která Karolínu rovněž zastupuje?
Jistě. Jsou tady i její lidé, kteří mají rozjeté své věci. Musíme vše sladit, aby se nestalo, že bychom do jedněch dveří vstoupili dvakrát nezávisle na sobě. Pak tady jsou stávající partneři jako Babolat (rakety) a Fila (oblečení), s nimiž vymýšlíme další synergie. Fila u nás ještě nemá obchod, bavíme se o jeho otevření. A navrhli jsme tričko s hashtagem AceQueen. To je věc, kterou si špičková hráčka a královna es na okruhu zaslouží. Fanoušci nám už píšou, jak si ho můžou objednat.

Jak jste si s Octagonem rozdělili hřiště?
Oni mají exkluzivitu na oblečení a tenisové rakety, procenta z těch smluv jdou za nimi. A co se týká ostatního marketingu, ten sdílíme.

On-line

Postoupí Plíšková do čtvrtfinále US Open? Sledujte podrobně on-line.

Delší dobu pracujete jako moderátor a komentátor. Jak zvládáte úplně odlišnou profesi?
Na vysoké jsem studoval sociální a mediální komunikaci. Obklopil jsem se odborníky, kteří se v branži pohybují třeba i dvacet let. A mám i vlastní zkušenosti. Když jsem působil na Nově, dělal jsem marketing pro fotbalovou Mladou Boleslav.

Jak často s Karolínou probíráte obchodní záležitosti?
Možnost, že bych zastřešoval Karolíniny aktivity, jsme řešili dokonce i s Marianem Jelínkem (tenistčin mentální kouč). Hodně lidí nás varovalo, že se to projeví na našem vztahu. Ten je naštěstí harmonický pořád. Na grandslamu ji s pracovními věcmi nezatěžuju vůbec, jen když se objeví něco nezbytného. Třeba podpis smlouvy. Ale ten jí zabere dvě minuty. Když je volněji, řešíme práci víc. Ale pokud by se při prezentaci partnera měla cítit nepohodlně, tak prostě odmítne.

Co by mohl být problém? Třeba reklama na spodní prádlo?
No nevím, jestli by zrovna s tímhle měla problém. (úsměv) Spíš by šlo o značku, která se jí vyloženě nelíbí. Ona je už v pozici, v níž pro peníze nemusí ztratit svou tvář.

„Když někoho milujete, osvojujete si jeho cíle a sny. A já teďka žiju jejím bojem o titul z grandslamu.“

Michal Hrdlička o Karolíně Plíškové

Čímž se dostáváme k reklamě na mast Mentholka. Té bylo vyčítáno, že nesedí ke sportovkyni světového formátu. Co vy na to?
Mentholka byla podepsaná v době, kdy Kája nebyla světovou jedničkou. Zároveň nikdo přesně nezná podmínky smlouvy. Nevidím na té scénce nic špatného. Registroval jsem kritické názory, ale to je přece smysl reklamy. Koncepce byla taková, že Kája servíruje na starého tlustého pána, kterého bolí záda. Pak se namaže mentholkou a je připravený svádět boje s nejlepšími. Každá zapamatovatelná reklama je dobrá. A o téhle se mluví hodně.


Jak pracujete na Karolínině obrazu na veřejnosti?
V našem marketingovém týmu jsou větší odborníci než já, ale PR je moje parketa. I když já teda nemám zrovna super pověst. (smích)

Ano, provází vás dosti kontroverzní image. Poučil jste se?
Přesně tak. Myslím, že vím, jak na vztazích s veřejností pracovat. Karolína i Kristýna (Hrdlička zastupuje obě sestry) v nich měly rezervy. Působí jako ledové královny, ale realita je jiná. Jsou vtipné. Kája se chechtá od rána do večera. Jen není exhibicionistka, nevyhledává veřejné akce. Někomu může být sympatické, že je svá. Co si myslí, to řekne.

 @karolinapliskova #AceQueen #USOpen #NYC @coach_ivi @filatennis

Příspěvek sdílený Michal Hrdlička (@michal_hrdlicka),

Kdo ji ovšem nezná, hůř její povahu chápe, souhlasíte?
Ano. Lidi jsou z ní při osobním setkání úplně unešení. Na jednání poznají, jaká je pohodová a super holka, pořád se s ní baví. Chci ji takhle představit všem.

Jak na to?
To je otázka! Mocným nástrojem jsou média a sociální sítě. Karolína založila nadaci, jejímž prostřednictvím chce pomáhat potřebným. Plánujeme natáčení virálních videí z tenisového života a zákulisí. Bylo by fajn, kdyby se objevila třeba v Show Jana Krause. Pozvánky má, ale odmítá je, protože vystupování v televizi nemá ráda. Netlačím na ni. Musím to zkoušet opatrně. Jinak by se hned kousla.

Tenistky na sociálních sítích často čelí urážkám a výhrůžkám. Spravujete Karolíniny účty a snažíte se je filtrovat?
To je dílo sázkařů. Zvlášť na grandslamech se Kája na sítě nedívá. Starám se o ně já. Jen se dohodneme, co na ně pověsím. Ale třeba soukromé věci na ně vůbec dávat nechce.

Česká tenistka Karolína Plíšková v souboji třetího kola US Open s Číňankou Čang...

Poznal jste ji sám přes média? Čím vás překvapila?
Já ji neznal skoro vůbec. Viděl jsem ji hrát, mluvil o jejích výsledcích ve zprávách. Ale nesledoval jsem, jak se profiluje. Obrázek jsem si dělal až v osobním kontaktu. To spíš ona si na mě musela upravovat názor.

Doneslo se vám, že jste její záhuba? Jak moc se tím zabýváte?
Tohle bylo těžké hlavně pro ni. Měl jsem z bulváru hodně špatnou nálepku. Pořád ji mám. V tenisu ale se všemi vycházím v pohodě. Snad se mnou nikdo neudělal špatnou zkušenost. S lidmi z ostatních týmů se občas potkáme na pivu, máme fajn vztahy. Ale ještě ke Karolíně...

Ano?
Ze všech stran se valilo, že jsem hrobník její kariéry a tak. U některých tenistek to tak bývá. Zamilujou se a tenis jde do háje. Já mám obří štěstí, že se něco podobného nestalo. Bral bych fakt špatně, kdyby se zhoršila. Bylo by jasné, na koho by se to svedlo.

„Na kurtu je vidět, že se s nervy pere víc než obvykle. Sám trnu jenom při sezení v boxu.“

Karolína vypadá spokojeně, nezdráhá se o svém štěstí mluvit.
Jistě. Já si ale vůbec nechci připisovat nějaké zásluhy. Kája se stala světovou jedničkou hlavně díky své dřině. Mě prostě jenom baví být součástí té party okolo ní. Všichni jdeme za jedním cílem. Líbí se mi ta sounáležitost. I kdybych přispěl půlprocentem, byla by to naprostá fantazie. Když někoho milujete, osvojujete si jeho cíle a sny. A já teďka žiju jejím bojem o titul z grandslamu.

Jak se cítíte v tenisovém světě?
Hrál jsem fotbal, takže jsem byl zvyklý na kolektivnější pojetí soutěžení. V tenise každý jede na sebe. Mezi soupeři je běžná přetvářka. Přátelství je výjimkou. Každý se obklopí svými lidmi, s nimi tráví nejvíc času. Kája třeba se ségrou nebo s Bárou Strýcovou zajde na večeři. Ale jinak si každý jede to svoje.

Jak si sám vedete s raketou?
No, zlepšuju se. Mě to baví. Ale pořád to není nic extra. Na dobročinném turnaji v Praze jsme s Kájou nastoupili proti Láďovi Vízkovi s Ivanem Haškem a prohráli jsme 2:6. Takže si asi dovedete představit, na jakou úroveň jsem se dostal.

Ovlivňujete a domlouváte složení Karolínina týmu?
Předjednal jsem spolupráci s Marianem Jelínkem, po minulé sezoně jsme s Kájou společně dohodli angažování kouče Davida Kotyzy. S ním a kondičními trenéry řeším provozní věci, které na mě přehodila, aby jich zařizovala co nejmíň.

Nedávno jste se odhodlal k zásadnímu kroku. Jak jste se na něj připravoval?
Jo, vy myslíte zásnuby. Já byl už dlouho přesvědčený. Chtěl jsem vyjádřit, co ke Káje cítím.

Říkala, že jste se o svatbě bavili, načež řeči ustaly a pak jste ji překvapil. Byla to vaše strategie?
Štengrovali jsme se. Pořád se ptala: „Tak kdy už mě požádáš?“ Já odpovídal: „Neboj, neboj!“ Potom debaty utichly, což jsem potřeboval, abych ji mohl překvapit. Naštěstí mile, jak jsem viděl.

Chystal jste romantickou scénu?
Ano. Skoro kýčovitou. Ale plány mi zničil sled událostí. Musel jsem improvizovat, ale vyšlo to snad ještě líp. Podrobnosti bych si s dovolením nechal pro sebe.

Karolína Plíšková měla zásnubní prsten už 14. srpna 2017 v Ohiu, jen o tom...

Karolína Plíšková měla zásnubní prsten už 14. srpna 2017 v Ohiu, jen o tom nikdo nevěděl.

Vnímáte jako risk, že pracujete s nastávající manželkou?
Zatím to problémy nepřináší. Když třeba naznačí, že se o obchodu bavit nechce, jdeme od něj pryč.

Umíte oddělit práci a soukromí?
Někdy to není snadné. Ale na grandslamu cítím, že mě potřebuje víc jako partnera než jako manažera. Když si chce popovídat o tenise, určitě jí nepovím, že musím vymyslet příspěvky na Instagram nebo jít na večeři se sponzorem.

Jak náročná je pro ni v New Yorku role nasazené jedničky?
Nerad bych mluvil za ni. Ale myslím, že je to pro ni hodně těžké. Na kurtu je vidět, že se s nervy pere víc než obvykle. Sám trnu jenom vsedě v boxu. Nedovedu si představit, že bych šel na kurt a předváděl nějaký výkon. V tomhle profesionální tenisty obdivuju.

Můžete jí nějak pomoct, aby ji tréma tolik nesžírala?
Společně s trenéry se snažíme, aby se uvolnila atmosféra. Vyprávíme historky. Na místě už toho stejně moc nenatrénujete...

Bude rozhodující čistá mysl?
Asi jo. I proto máme na telefonu Mariana. Jenže na kurtu je na všechno sama. Nikdo za ni míče neodehraje.

Jak trpíte na tribuně?
Strašně. Vím, jak moc chce uspět. A nemůžu jí pomoct! Hrůza. Však taky David Kotyza minulý týden říkal, že sice slaví padesátiny, ale cítí se tak na sedmdesát tři.

Jak se Plíšková probila do osmifinále US Open:

Autor:
  • Nejčtenější

Diego Maradona zemřel. Argentinská legenda podlehla srdečnímu selhání

Zemřel Diego Armando Maradona, mistr světa a jeden z nejlepších fotbalistů historie. V posledních týdnech měl vážné...

Hokejový Vsetín pláče: člen zlaté dynastie zemřel při tragické nehodě

Zlatou vsetínskou dynastii zasáhla zpráva o úmrtí bývalého hokejového obránce Michala Šafaříka, který se stal ve...

Hororová nehoda v F1. Grosjean prchal z plamenů a torza vozu

Formule 1 má za sebou děsivou, hororovou scénu, jednu z nejhorších za posledních několik sezon. Viděli jste při ní...

Sparta - České Budějovice 2:4, kolaps nedávného lídra, hosté vyhráli poprvé

Sparťanští fotbalisté po bezchybných šesti kolech totálně vypadli z role. Po minulé jasné porážce v Plzni inkasovali...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Sparta - Celtic 4:1, domácí skóre otočili, řádil Juliš a šance na postup ožila

Sparťanští fotbalisté i podruhé porazili Celtic Glasgow, znovu mu dali čtyři góly a v Evropské lize žijí. Ve svém...

TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

  • Další z rubriky

Hala, nervy, míň setů. Perfekcionista Nadal dál marně nahání trofej duchů

Může živoucí tenisovou legendu, která opanovala dvacet grandslamů, celkem má doma 86 turnajových trofejí a jíž se klaní...

Nadal je v semifinále Turnaje mistrů, Tsitsipase zdolal ve třech setech

Závěrečnými zápasy skupiny Londýn 2020 pokračoval tenisový Turnaj mistrů. Španěl Rafael Nadal porazil Řeka Stefanose...

Rozum zvítězil nad srdcem. Ve finále Turnaje mistrů není místo pro legendy

Jejich semifinálové příběhy jsou velmi podobné. Oba po ukrutném zápolení vyřadili největší tenisová esa, s grácií...

Musím odevzdat 110 procent, ví Thiem. Djokovič očekává maratonský střet

Pro oba jde o jeden z nejdůležitějších duelů sezony. V semifinále Turnaje mistrů, proti hvězdnému a respektovanému...

TESTUJEME: Jak zavádět lepek, aby byl kámoš? Ochutnali jsme nové kaše od Nestlé
TESTUJEME: Jak zavádět lepek, aby byl kámoš? Ochutnali jsme nové kaše od Nestlé

Alergeny jsou takovým novodobým strašákem všech maminek... a i já jsem řešila, jak šetrně zavádět lepek u naší malé Adélky. Jako na zavolanou mi...

Jsem znechucená, říká Eva Burešová, kterou vyfotili s Forejtem z MasterChefa

Eva Burešová (27) a Přemek Forejt (33) byli společně vyfoceni, jak vycházejí z domu, kde herečka bydlí. Hvězda seriálu...

Tahák: 20 klávesových zkratek, o nichž jste možná neměli ani potuchy

Uživatelé Windows jistě znají notoricky známé klávesové zkratky jako Alt + F4, Alt + Tab, Windows + E, Windows + C,...

Ordinace v růžové zahradě za půl roku skončí, co seriál nahradí?

Po více než patnácti letech od okamžiku, kdy padla první klapka, začal tvůrčí tým seriálu Ordinace v růžové zahradě 2...

Kapitán je na tahu, bude šach mat, oznámil po líbánkách Pavel své ženě

Psycholožka, terapeut a genetička vybrali na základě testů i DNA mezi více než patnácti sty přihlášenými jednotlivci...

Promoření? Odvážný sen, tragické následky. Stádní imunita funguje jinak

Jak se nejlépe zbavit covidu-19? Už od jara mluvili někteří odborníci o kontroverzní strategii známé jako „promořování“...