NEPOVEDLO SE. Lucie Šafářová se zlobí, na Australian Open nevyužila šanci...

NEPOVEDLO SE. Lucie Šafářová se zlobí, na Australian Open nevyužila šanci přehrát favorizovanou Li Na. | foto: AP

Šafářová po zmařeném mečbolu: To už nechci zažít. Tenis umí být krutý

• 7
Melbourne (Od našeho zpravodaje) - Občas se zasmála, ale jinak nebylo tenistce Lucii Šafářové na tiskovce do skoku. Není divu. V zápase s Číňankou Li Na ve 3. kole Australian Open měla mečbol, přesto prohrála 6:1, 6:7, 3:6. "Dovedete si představit, jak mi je. Byla jsem pár centimetrů od úžasného úspěchu," řekla. "Taková porážka bolí nejvíc."

Li Na po zkaženém úderu naštvaně vykřikla. Zlostně se praštila raketou do podrážky. Otáčela se na trenéra na tribuně. Zkušená bojovnice vyráběla chyby "Made in China" v množství v její obrovské zemi obvyklém (celkem 50).

Světové čtyřce dlouho trvalo, než dokázala chytit rytmus v utkání s blonďatou Češkou. A ve zlomovém okamžiku měla kus štěstí velký asi jako Peking.

Šafářová si za stavu 6:1, 6:5 vysloužila mečbol, jenže ve snaze ukončit výměnu poslala míč bekhendem po lajně do těsného autu. "Tohle se stravuje těžko," řekla poté.

Podávala jste na vítězství už za stavu 5:3 ve druhém setu. Jenže záhy jste prohrávala 0-40. Co se stalo?
Servírovala jsem zrovna přímo proti slunci, takže jsem při prvním podání míček vůbec neviděla. To byla smůla. Zkusila jsem hrát rovnou druhý a ona toho využila.

Výměnu při mečbolu jste asi řešila dobře, ne?
Kdybych se dostala do stejné situace, udělala bych totéž. Šla jsem si pro vítězství. Chyběl kousíček.

Jestřábí oko ukázalo, že míč byl dlouhý o pár centimetrů. Jak moc vás to zasáhlo?
No, měla jsem pak v hlavě, že už mohl být konec. Ona toho využila a otočila vývoj zápasu ve svůj prospěch. Bylo těžké ji pak zastavit. Ve třetím setu byly gamy vyrovnané, ale ona nakonec vyhrála zaslouženě.

Může vás aspoň částečně potěšit, že jste v Melbourne potvrdila slušnou formu a hrála vyrovnaně s takovou hvězdou?
No, nejdřív si budu muset dát pivo, abych trochu zapomněla. Ale jenom jedno, protože zítra hraju debla. Ano, zkusím to vzít pozitivně. Vypadá to, že jsem na dobré cestě. V sezoně ještě zbývá spousta času. Třeba mi to vyjde příště.