Milan Hovorka, nový velvyslanec České republiky v Indii.

Milan Hovorka, nový velvyslanec České republiky v Indii. | foto: mzv.cz

O tenisty se v Indii staral i velvyslanec. Je to pohodová parta, říkal

  • 2
Dillí (Od našeho zpravodaje) - V září se stal v Indii novým velvyslancem České republiky. A po pár týdnech ve funkci uvítal Milan Hovorka v Dillí netradiční návštěvu: daviscupovou reprezentaci českých tenistů, které pomáhal se zorientovat v exotické destinaci. „Je to pohodová parta,“ líčil.

S českým týmem se spojil ještě v Praze, když se daviscupový výběr dozvěděl, že na baráž zamíří právě do Indie.

„Byl to vzájemný kontakt. Nevěděli jsme, co můžeme pro daviscupový tým udělat. Nakonec to byla celá řada drobností s ubytováním, pobytem, první kontakty s areálem. Poměrně dost celkem prospěšné práce,“ vyjmenovával Hovorka, někdejší náměstek ministra průmyslu.

Však i ředitel České sportovní Vladimír Šafařík, který organizoval cestu českých tenistů, si chválil: „Starali se o nás jako o vlastní. Zařídili nám podmínky, jaké potřebujeme.“

Hovorka přiznal, že jeho první týdny ve funkci byly velmi hektické. Kromě péče o tenisty zajišťoval otevření dvou vízových center v Bombaji a v Dillí. V týdnu se však potkal i s daviscupovým výběrem, v úterý ho přivítal na zastupitelském úřadu.

„Bylo to takové rodinné setkání. Udělali jsme si fotografie, kluci se podepisovali, ale od středy se plně věnovali svým povinnostem,“ líčil Hovorka, který před víkendovým kláním mobilizoval krajany v Indii, aby přišli podpořit český tým. Nakonec se jich v hledišti sešlo asi třicet, byli však hodně slyšet..

Český velvyslanec v Indii si také pochvaloval, že sportovní zápas má přesah i do vztahů mezi oběma zeměmi. „Není to každý den, kdy jsou v Indii čeští sportovci, navíc v tomto velmi sledovaném sportu. Pro mě osobně to je nejen sportovní záležitost, ale záležitost, která nám umožňuje vizualizovat význam, který přikládáme rozvoji vzájemných vztahů mezi Indií a Českem.“

A po nedělní Veselého výhře mohl být spokojený - tenisová mise Česka v Dillí došla ke zdárnému konci.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
13. - 23. 2. 2020 (Anterselva)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)