DĚVČATA, TLESKÁM. Kapitán českého týmu Petr Pála  v průběhu fedcupového finále

DĚVČATA, TLESKÁM. Kapitán českého týmu Petr Pála v průběhu fedcupového finále proti Srbsku. | foto: Česká sportovní/Pavel Lebeda

Musíme zůstat nohama na zemi. Ale věříme hodně, říká před nedělí Pála

  • 3
Na tiskovou konferenci dorazil nehrající kapitán českého týmu Petr Pála s raketou v ruce. Na kurtu v O2 areně ještě s dalšími hráčkami trénoval. Nechce totiž vůbec nic podcenit, i když Češky po první dnu vedou ve finále Fed Cupu nad Srbskem 2:0. "Máme tři mečboly a musíme jeden proměnit," uvědomuje si Pála.

"Nemůžu být šťastnější, než jsem teď. Obě hráčky zaslouží velkou pochvalu za jejich výkon. Jsme rádi, že vedeme dva nula, ale musíme se připravit na neděli. Máme před sebou důležitý den. Musíme udělat všechno proto, aby se každá hráčka připravila na svůj zápas," řekl Pála po vítězstvích Lucie Šafářové a Petry Kvitové.

Jak hodnotíte výkon Kvitové, která v podstatě kvůli nemoci netrénovala?
Nevěděli jsme, co od Petry očekávat. A bylo to obrovské překvapení. Před několika dny ještě nebyla v dobrém rozpoložení a teď předvedla neskutečný výkon. Obě holky hrály skvěle. Můžu mluvit jen v superlativech.

Byl výkon Šafářové důkazem, že se za rok hodně zlepšila?
Určitě to bylo důkazem. Zapracovala na nohách, na stabilitě. Prohrané utkání loni ve finále v Moskvě jí pomohly teď. Věděla do čeho jde, v těžkém úvodu jí pomohlo publikum. Lucka hrozně moc chtěla. Porazit dvanáctou hráčku na světě je skvělé.

Připouštíte si ještě, že by to nemuselo vyjít? Nebo už se vidíte s trofejí?
Člověk myslí na to, aby to proměnil. Soustředíme se na ten první, kdyby to nevyšlo, tak na ten další. Jsou to tři mečboly, vyhrát můžeme každý zápas a věřím, že se ten jeden povede.

Věříte, že se to může povést už v první dvouhře Kvitové? V minulých zápasech už bylo po třech zápasech hotovo.
Samozřejmě věřím. Když hraje Petra, tak věřím pokaždé, protože ona může porazit kohokoliv na světě. Má výbornou sérii, v hale se jí daří. Uvidíme, co v sobě ještě má. Uvidíme v neděli, je to jiný den. Už jsme několikrát viděli jiné výkony a jiné situace, takže musíme zůstat nohama na zemi. Ale věříme hodně.

Srbky hovořily o tom, že byly pod tlakem publika. Jak zaplněná aréna působila na vaše hráčky?
Petra ten tlak snáší výborně. Ráda hraje před velkým publikem, vyhledává to. Tím se pozná velký hráč, který si takové zápasy užívá. Strašně moc jí to pomohlo.

Srbský tým před finále tvrdil, že tvrdý povrch bude jejich výhodou. Co si o tom myslíte po prvním dnu?
Vzpomněl jsem si na to. Doufám, že si o tom popovídáme v neděli. Až proměníme ten mečbol, tak se můžeme bavit o povrchu.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)