Bernard Tomic

Bernard Tomic | foto: AP

Tomicův pokus o návrat na kurty skončil v Lille debaklem

• 11
Snaha někdejšího talentovaného tenisty Bernarda Tomice o návrat na kurty skončila na challengeru v Lille debaklem. Pětadvacetiletý kontroverzní Australan, jenž se v žebříčku dostal před dvěma lety na 17. místo a byl považován za budoucího hráče elitní desítky, vypadl na turnaji nižší kategorie v prvním kole s Antoniem Hoangem po výsledku 2:6, 6:2, 4:6.

Tomic se v roce 2011 senzačně probojoval do čtvrtfinále Wimbledonu, ale loni veřejně přiznal, že ho tenis nudí a nedávno se zúčastnil reality show v džungli. V loňském roce vyhrál pouhých 10 zápasů a letos neprošel ani kvalifikací na Australian Open. V žebříčku se propadl na 181. místo.

Jeho snaha o „restart“ tenisové kariéry skončila v úterý porážkou v Lille s Hoangem. Podle původního plánu by měl mít další šanci na challengeru v Alicante. „Je to výzva, jsem připravený a doufám, že příští rok budu v třicítce žebříčku,“ tvrdil před měsícem.