Legendární nejmladší vítěz Wimbledonu (1985, Beckerovi ještě nebylo osmnáct - pozn.) pro německá média analyzoval hru svého svěřence a prozradil i některé detaily z již dvouleté spolupráce. Co se podle Beckera za tu dobu nejvíc změnilo na hře světové jedničky?
„Je agresivnější a jeho postavení je blíž základní čáře. Když jsem na začátku prosince 2013 do všeho vstoupil, s Novakem a jeho trenérem Mariánem Vajdou jsme si sedli a vážně si promluvili o tom, na čem by se mělo zapracovat. Myslím, že výsledky jsou jasné,“ pravil Becker.
Zároveň si pochvaloval, že spolupráci s Djokovičem usnadňují i jeho jazykové schopnosti. A prozradil „fintu“, jakou právě díky tomu používají.
„Novak je takový polyglot. Když jsme sami, bavíme se anglicky. Ale jakmile se ocitneme někde na veřejnosti nebo na turnaji, mluvíme německy - tak je menší šance, že by nám někdo rozuměl,“ usmál se Becker a zdůraznil, že mají s Djokovičem podobné charaktery, takže jim už na začátku nebylo zatěžko najít společnou řeč.
„Oba máme mentalitu „pouličního rváče“, umíme zvládat i neobvyklé překážky. Novak v poslední době našel rodinnou pohodu, což pro něho znamená hodně, ale v duši i na kurtu je pořád ́street fighter ́. Hned tak se nedá.“
Foto: Djokovič na Masters |
Osmadvacetiletý Srb často připomíná, že je vděčný svému týmu, který jej provází po turnajích. V jeho boxu kromě Beckera sedávají Slovák Marián Vajda jako druhý trenér, srbský fyzioterapeut Miljan Amanovič a rakouský kondiční trenér Gebhard Phil-Gritsch.
„Ano, dost času trávíme společně, cestujeme, jíme. Ale máme dobré vztahy a nakonec i společné téma. Sám cestuji mnohem víc, než jsem původně plánoval, ale stojí to za to. Hned na začátku jsem chtěl Novaka poznat co nejvíc jako tenistu i osobnost, a to bez turnajů nejde,“ vysvětlil Becker, vítěz šesti grandslamů.
A přiznal, že mu spolupráce s Djokovičem přinesla větší pozornost médií než za časů, kdy sám hrával. „Když teď po úspěšném turnaji přistanu v Mnichově nebo v Hamburku, zájem je obrovský. Nevím, proč tomu tak dřív nebylo,“ pokrčil rameny.