Barbora Strýcová, archivní snímek | foto: ČTK

Jestli mám ještě hrát US Open, chci, ať je takové, jaké má být, říká Strýcová

  • 2
Na soupeřku vlétla, v prvním setu uprchla do vedení 5:0. Jenže nadějné skóre Barbora Strýcová nevyužila a v 1. kole antukového turnaje WTA Prague Open padla se Španělkou Sarou Sorribesovou-Tormovou 6:7 a 1:6. „Bylo to až zvláštní, že jsem si to nechala takhle pustit,“ nechápala česká tenistka.

Nasazená sedmička tak na domácím turnaji pokračuje jen v deblu po boku Simony Halepové, ve dvouhře vypadla hned po prvním zápase. „Moc mě to mrzí, protože jsem si myslela, že hraji dobře. A začátek zápasu byl bezkonkurenčně na moji stranu,“ litovala Strýcová brzkého vyřazení.

Začátek vám vyšel skvěle.
Takový zápas se hodnotí blbě. Nastoupila jsem a hned jsem vedla 5:0, myslím, že jsem hrála výborný tenis, takový pečlivý a aktivní. Prohrát první set pro mě bylo samozřejmě náročné, za stavu 5:4 jsem ještě měla dva setboly, ale nějak jsem to úplně nezvládla herně tak, jak bych měla.

ZPRAVODAJSTVÍ

ze druhého dne turnaje Prague Open

Dokážete popsat, proč vám zápas utekl?
Byla jsem na sebe naštvaná, snažila jsem se hrát aktivně, což mi pak nešlo. Tak jsem se snažila hrát pečlivě, zkoušela jsem hrát i krátce. Ale trošku jsem se bála, nevěděla jsem, co od sebe očekávat, i když jsem hrála spoustu zápasů v těch exhibicích, tak přesto jít na ostrý zápas je úplně něco jiného.

Jak vnímáte bezpečnostní opatření, která na turnaji panují?
Nejsou úplně složitá, myslím, že je to tady na turnaji v Praze nastavené a zorganizované úplně skvěle a geniálně. Máme samozřejmě restrikce, že všude musíme nosit roušky, i když jdeme na kurt a házíme si mincí. Ale s tím jsem počítaly, když jsme do toho šly. Samozřejmě je to zvláštní, někdy na to zapomenete, třeba když jíte a odcházíte od stolu, tak tam zapomenete roušku. Ale není to nic, co by nám úplně vadilo.

V pondělí jste oznámila, že vynecháte letošní US Open, co vás k tomuto rozhodnutí vedlo?
Rozhodla jsem se tak, protože se necítím komfortně do New Yorku jet a být tam, nemyslím si, že je vše pod kontrolou. I tady v Evropě se vrací vysoká čísla, zavírají se hranice a Amerika je pořád nejnebezpečnější, co se týče covidu. Hodně jsem o tom přemýšlela, furt se mi to měnilo, nakonec jsem se rozhodla takto.

Barbora Strýcová během turnaje Prague Open.

Může se stát, že už si na grandslamu v New Yorku nikdy nezahrajete?
Tuhle myšlenku jsem měla v hlavě taky, je mi 34 let a může se stát, že už se tam nikdy nepodívám. Ale jestli se mám ještě jednou podívat na US Open, tak bych chtěla, aby to bylo takové, jak to má být. I pro mě to pak bude hezčí.

Bude pro vás tedy motivací vydržet u tenisu, než se vrátí k normálu?
Jo, ale nemyslím si, že to bude stejné jako dřív. Restrikce jsou ohromné, každý má strach, aby se něco nepokazilo, bude asi ještě dost dlouho trvat, než zase budeme hrát na kurtech plných diváků, bez roušek a tak.


Tenis v roce 2024

15. - 28. 1. Australian Open, Melbourne
26. 5. - 8. 6. Roland Garros, Paříž
1. - 14. 7. Wimbledon
26. 8. - 8. 9. US Open, New York
12. - 17. 11. Finálový turnaj B. J. Cupu, Sevilla
19. - 24. Finálový turnaj Davisova poháru, Malaga