Zvolit zápas, kliknout, vsadit. Zájem je velký, opět však hrozí zákaz

Sázky po internetu byly v Česku legalizovány v lednu. | foto: Reuters

14 2009
Vydělal jste spoustu peněz několika údery do klávesnice, aniž jste se zvedl ze židle? V tom případě jste: a) klavírní virtuos b) úspěšný sázkař po síti. První z činností lze v Česku provozovat legálně od nepaměti, druhou od 5. ledna: pět tuzemských sázkových kanceláří – Fortuna, Chance, Sazka, Synot Tip a Tipsport – ji za velkého zájmu začalo nabízet s posvěcením ministerstva financí.

"Jen za první týden jsme měli 9 000 registrovaných klientů, nyní je tento počet o stovky, možná i tisíce větší, s čímž jsme spokojeni," říká Tomáš Bahník z Fortuny.

Víceméně totéž tvrdí i mluvčí konkurenčních sázkovek. Jejich optimismus potvrzuje i anketa na webu společnosti Chance: podle ní nechce využít novou službu jen devět procent z 1 966 hlasujících, kteří se vyjádřili do úterní 18. hodiny.

Kanceláře cítí, že se jim na internetu otevřel nový prostor k zisku. Některé proto investovaly do masivních reklamních kampaní, lákají také na systém bonusů, jako je sázení 24 hodin denně a nižší manipulační poplatek. Nejatraktivnější prémií jsou samozřejmě peníze za registraci.

Napište své postřehy k on-line sázení

Podělte se s ostatními čtenáři o své zkušenosti

Tipsport dává za jistých podmínek až 2 000 korun, stejnou částku nabízí i Sazka.

Právě Sazka stojí za nejdiskutovanějším činem: v rámci marketingu nabídla sázejícímu za jeho stovku 2 000 bodů, které však šlo bez rizika proměnit v takřka stejnou částku v korunách. Stačilo, abyste dali shodně 1 000 bodů na vyrovnaný kurz (kupříkladu na výhru i prohru vybraného tenisty v kurzu 1,8:1) a měli jste jistých 1 800 korun.

Vypadá to jako prodělečná hloupost, to však Zdeněk Zikmund, mluvčí Sazky, odmítá: "Byl to pečlivě naplánovaný krok k získání sázkařů a počítal s vyššími investicemi. Teď už jsme pravidla pozměnili, protože akce splnila účel."

Velká množina sázkařů dávala na zápasy peníze po síti i v minulosti a to prostřednictvím zahraničních serverů. Prosázeli na nich podle odhadů až čtyři miliardy korun, stát z toho přitom neměl ani haléř.

"Lidé z ministerstva financí si uvědomili, že zákazem internetového sázení připravují republiku o miliony korun na odvodech," vysvětloval včera generální ředitel Tipsportu Petr Knybel v on-line debatě se čtenáři iDNES.cz, proč mohly na internet i české kanceláře.

Možná však jen krátkodobě: pokud se podaří prosadit novelu zákona, navrženou a schválenou Senátem, bude tento druh sázek od roku 2010 opět zakázán.

Na to, jak vše nakonec dopadne, zatím po internetu ani jinak sázet nelze.

Nejčtenější

Další z rubriky

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Najdete na iDNES.cz