Zvolit zápas, kliknout, vsadit. Zájem je velký, opět však hrozí zákaz

Sázky po internetu byly v Česku legalizovány v lednu. | foto: Reuters

14 2009
Vydělal jste spoustu peněz několika údery do klávesnice, aniž jste se zvedl ze židle? V tom případě jste: a) klavírní virtuos b) úspěšný sázkař po síti. První z činností lze v Česku provozovat legálně od nepaměti, druhou od 5. ledna: pět tuzemských sázkových kanceláří – Fortuna, Chance, Sazka, Synot Tip a Tipsport – ji za velkého zájmu začalo nabízet s posvěcením ministerstva financí.

"Jen za první týden jsme měli 9 000 registrovaných klientů, nyní je tento počet o stovky, možná i tisíce větší, s čímž jsme spokojeni," říká Tomáš Bahník z Fortuny.

Víceméně totéž tvrdí i mluvčí konkurenčních sázkovek. Jejich optimismus potvrzuje i anketa na webu společnosti Chance: podle ní nechce využít novou službu jen devět procent z 1 966 hlasujících, kteří se vyjádřili do úterní 18. hodiny.

Kanceláře cítí, že se jim na internetu otevřel nový prostor k zisku. Některé proto investovaly do masivních reklamních kampaní, lákají také na systém bonusů, jako je sázení 24 hodin denně a nižší manipulační poplatek. Nejatraktivnější prémií jsou samozřejmě peníze za registraci.

Napište své postřehy k on-line sázení

Podělte se s ostatními čtenáři o své zkušenosti

Tipsport dává za jistých podmínek až 2 000 korun, stejnou částku nabízí i Sazka.

Právě Sazka stojí za nejdiskutovanějším činem: v rámci marketingu nabídla sázejícímu za jeho stovku 2 000 bodů, které však šlo bez rizika proměnit v takřka stejnou částku v korunách. Stačilo, abyste dali shodně 1 000 bodů na vyrovnaný kurz (kupříkladu na výhru i prohru vybraného tenisty v kurzu 1,8:1) a měli jste jistých 1 800 korun.

Vypadá to jako prodělečná hloupost, to však Zdeněk Zikmund, mluvčí Sazky, odmítá: "Byl to pečlivě naplánovaný krok k získání sázkařů a počítal s vyššími investicemi. Teď už jsme pravidla pozměnili, protože akce splnila účel."

Velká množina sázkařů dávala na zápasy peníze po síti i v minulosti a to prostřednictvím zahraničních serverů. Prosázeli na nich podle odhadů až čtyři miliardy korun, stát z toho přitom neměl ani haléř.

"Lidé z ministerstva financí si uvědomili, že zákazem internetového sázení připravují republiku o miliony korun na odvodech," vysvětloval včera generální ředitel Tipsportu Petr Knybel v on-line debatě se čtenáři iDNES.cz, proč mohly na internet i české kanceláře.

Možná však jen krátkodobě: pokud se podaří prosadit novelu zákona, navrženou a schválenou Senátem, bude tento druh sázek od roku 2010 opět zakázán.

Na to, jak vše nakonec dopadne, zatím po internetu ani jinak sázet nelze.

Nejčtenější

Další z rubriky

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na iDNES.cz