Zákulisí pokerového turnaje: krásné ženy, drahá auta i zpěvák Gott

KRÁSNÉ ŽENY neodmyslitelně patří k pokerovým turnajům. Hodně jich je i na turnaji WPT v Praze. | foto: PokerStars.cz

5 2011
Nejen chrastění žetonů, šustění karet a obrovské soustředění hráčů tradičně provází turnaje v pokeru po celém světě. Jejich součástí jsou i společenské akce. Pokerová party nechyběla ani při prestižní World Poker Tour v Praze.

Před hotelem Corinthia Towers u Nuselského mostu zastavují luxusní auta. Některé z nich patří pokerovým hvězdám, které se účastní pražského dílu série WPT, jednoho z nejslavnějších turnajů na světě.

Od čtvrtka se zabydlují v hotelu s čtyřiadvaceti patry, pobývali zde při pražském mistrovství světa i čeští hokejisté. Teď v konferenčních sálech sedí u stolů hráči různých národností, věku i pohlaví. Zaplatili vstupní poplatek a touží se udržet v turnaji co nejdéle a dostat se na placené pozice. A ještě lépe - dosáhnout na hlavní výhru.

Když vstoupíte do sálu, slyšíte hlavně cvrkot čipů, tak se v pokerové terminologii označují žetony. Atmosféra rozhodně není tak bouřlivá jako byla třeba při finále Světové série v Las Vegas, kde třinecký Martin Staszko skončil druhý a získal téměř 100 milionů korun.

Ale ticho rozhodně není. Od stolů slyšíte hlavně angličtinu, při hře se mluvit nesmí. Hráči rozebírají předchozí handy až po jejím skončení.

V přestávkách se pokeroví profesionálové srocují u baru, kde se pokouší zbavit nervů cigaretou nebo panákem. Aby se cítili co nejlépe, nosí jim pití pohledné hostesky. Dívky v elegantních černých šatech chodí od stolu ke stolu a plní přání hráčů.

"All in!"

Finálový stůl bude bez Čechů

Z rekordního počtu 571 hráčů zaregistrovaných do pražské WPT zůstala poslední dvacítka nejlepších. V pondělí budou bojovat o hlavní výhru 450 tisíc eur (přes 11 milionů korun) a vstupenku na turnaj do Las Vegas. Už mezi nimi není žádný Čech, jako poslední vypadl Vojtěch Růžička. Za 20. místo vyhrál asi 300 tisíc korun. Třineckému Martinu Staszkovi se tentokrát tolik nedařilo, vypadl druhý den turnaje. Avizované legendy Negreanu a Hansen nakonec do Prahy nedorazily.

Tahle formulka znamenající, že hráč právě vsadil všechny své žetony, často vyrušují běžné dění. Při rozdávání všech karet někteří vstávají ze židle, nervózně přešlapují. Vítězové hlasitě vykřiknou, pak z hluboka vydechnou. Ostatní účastníci turnaje kontrolují, co se vlastně dělo u sousedního stolu.

Turnaj WPT je stejně jako ostatní velké soutěže vyčerpávající. Hotel nabízí samozřejmě hráčům nejvyšší komfort, díky "bwin lady" od pořádající sázkové společnosti se mají na co dívat. Ovšem jsou často několik hodin zavření vevnitř. Jít se vyvětrat ven můžou až po dlouhém sezení za stolem, kdy navíc nemohou povolit v koncentraci.

Celkově uvolnit se hráči, jejich partneři a přátelé spolu s dalšími pozvanými mohli na pátečním večírku. Konal se samozřejmě v prostorách hotelu Corinthia. Podívat se přišli i plzeňští hokejisté Martin Straka, Radek Duda a Tomáš Vlasák. Na Strakovo pozvání dorazil i Martin Ručinský z Litvínova.

"Je to tu fajn. Jsem rád, že se vidím s Martinem a navíc poker občas hraju. Zabil jsem tím dvě mouchy jednou ranou," řekl Ručinský v rozhovoru pro server pokerman.cz. "V sezoně moc času není, ale jinak si zahraju nějaký turnaj nebo on-line cash game," prozradil Ručinský.

Na pokerovou party zavítal i populární zpěvak a zlatý slavík Karel Gott. Přišel prý ze zvědavosti "Je to velice zajímavý sport. Je to dokonalá psychologická hra, musíte zachovat poker face, i když nemáte dobré karty," prohlásil. Kolem Gotta se pohybovaly krásné modelky, společně pózovaly fotografům.

V sobotu probíhající druhý den pražského dílu WPT krátce navštívil i další oblíbený český zpěvák Michal David. Před hotelem zase parkovaly drahé vozy a příjemné hostesky opět hráčům vytvářely komfortní prostředí.

I takový je svět pokeru.

Nejčtenější

Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na iDNES.cz