Z výtěžku budeme odvádět stovky miliony obcím, slibují loterijní firmy

PROVOZOVATELÉ LOTERIJNÍCH SYSTÉMŮ VZKAZUJÍ: Odmítáme chaotické změny politiků o regulaci či dokonce zrušení toho, čemu populisticky říkají hazard. | foto: Profimedia.cz

4 2010
Provozovatelé loterijních systémů se spojují, aby koordinovaně čelili připravovaným legislativním změnám. Začátkem týdne se jednadvacet společností rozhodlo založit Sdružení provozovatelů centrálních loterijních systému (SPELOS), které má lákavou nabídku: budeme odvádět stovky milionů městům a obcím.

"Chceme dokázat, že v našem podnikání není nic netransparentního. Hlásíme se k zásadám společenské odpovědnosti včetně ochrany mladistvých před možnými nepříznivými vlivy nezodpovědného hraní," uvedl pro iDNES.cz Jiří Hrabovský, který zatím komunikuje jménem sdružení.

SPELOS vzniká v době, kdy politici nabízejí nové a nové návrhy změn loterijního zákona.

Čísla, ruleta, hazard - ilustračníNávrh lidovců

Poslanci dali šanci návrhu KDU-ČSL

"Chceme být partnerem pro odborný dialog. Jediné, co odmítáme, jsou chaotické snahy některých politiků, kteří v poslední době předložili zákonodárcům několik legislativních návrhů na regulaci či dokonce zrušení toho, čemu populisticky říkají hazard," poznamenal Hrabovský.

Sdružení ještě není ani zaregistrované na ministerstvu vnitra a už drží trumf, který by na politiky mohl platit. Účastníci schůze, která proběhla v pondělí v Uherském Hradišti, navrhli odvádět část výtěžku přímo městům a obcím.

Prohrál penízeTest závislosti na hraní

Dvacet otázek od Gamblers Anonymous

"Signatáři memoranda reprezentují devadesát procent segmentu loterijního trhu, šlo by tak o příspěvky v řádech stamilionů korun," uvedl Hrabovský.

SPELOS, které má do dvou týdnů najít vhodného kandidáta na pozici výkonného ředitele, sdružuje pouze provozovatele loterijních systémů, ne provozovatele kurzových sázek. Ti už totiž víc než tři roky mají Asociaci provozovatelů kursových sázek.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz